ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ БІЛІМ ЖӘНЕ ҒЫЛЫМ МИНИСТРЛІГІ
ТҮРКІСТАН ОБЛЫСЫНЫҢ АДАМИ ӘЛЕУЕТТІ ДАМЫТУ БАСҚАРМАСЫ
САРЫАҒАШ МЕДРЕСЕ КОЛЛЕДЖІ
Бекітемін
Директордың тәрбие жұмысы
жөніндегі орынбасары
Қалжанов Е. _________
«___» ___________ 2019ж.
Тренинг сабақ
Тақырыбы: « Мен өзіме сенемін, жетістікке жетемін»
Сарыағаш 2019ж.

|
Сабақтың тақырыбы |
«Мен өзіме сенемін, жетістікке жетемін» |
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы: |
Сәлемдесу: «Есімдер» жаттығу арқылы студенттер өздерінің есімдерін сын есіммен қосып атауы тиіс. Бірінші тұрған студент өзін,ал келесі студент өзінің есімінен бұрын алдынғы адамды қоса сын есімімен атап отыруы тиіс болады. Үлгі :
II Негізгі бөлім: Тақырыпты ашу - талдау
«Мен саған сенімдімін» Мақсаты: өзгелерге сенім білдіру, өзара сенімділікті дамыту, оқушылардың өз бойындағы жақсы қасиеттерін жаздыра отырып басқалардың көзімен жақсы қасиеттерін білдіру арқылы сенімділіктерін арттыру. Нұсқау оқушыларға парақ таратылады. Параққа үнсіз уақыттан кейін кезекпен мынадай фразалы сөзді аяқтау. «Мен саған сенімдімін, сен....» жазу тапсырылады, парақ екінші адамның арқасына түйреліп, досы оның бойындағы жақсы сенімділігін арттыратындай қасиеттерін жазып шығады. Талдау: Әр қайсысына жеке жеке қандай жақсы қасиеттерін достары жазғанын оқытып талдау. Сөйлемді аяқтау қиын болдыма? Сенімді сөзді естігенде өзіңізді қалай сезіңдіңіз? «Айдаһар» жаттығуы Топ студенттері тізіліп доғал сызық бойымен тұрады. Бірінші студент айдаһардың басы. Ал соңғы студент айдаһардың құйрығы болып табылады. Айдаһар өзінің құрығын тістеп қалмауы тиіс «10ға дейін санал» жаттығуы Топ студенттері 10санына дейін саналуы керек. Шарты бойынша бір санды бір студенттен артығы айтуына және бір студент екі санды айтуына болмайды «Асып өтем шыңдарды!» студенттер қатар болып тұрады тау шыңы секілді қыр жасауы тиіс. Ал бір студент сенімділікпен және табандылықпен ғана сол шыңды асып өтуі керек. Және орындап болғанан соң «мен өзіме сенемін, жетістікке жетемін» деп айтады Жаттығулардың студенттерге тигізген әсерімен бөлісу
Тақырыпты бекіту Қоштасу рәсімі «Шүйде жіп» Нұсқау: Құрметті оқушылар! Қазір сіздер менің қолымда тұрған шүйде жіпті кқріп тұрсыздар. Қазір осы жіпті біз бір – бірімізге жылы сөзбен, тілекпен береміз. Жіп барлық қатысушыларды айналып шыққаннан кейін мынадай сұрақ қойылады. Мына жіпті немен салыстыруға болады. (өмір) Ал қазір егер осы жіптің басы мен аяғын туаып көрсек ші, ол не деп ойлайсыңдар? (өтіп жатқан өмір) Ал егер де осы жіпті бір – біріне шатастырып жіберсе не болады? Сол үшін естең шығармайық өз өміріміз өз қолымызда. Жақсы жолды да, жаман жолды да біз өзіміз таңдаймыз |
|
Қорытынды |
Рефлексия Қатысушылар төмендегі сұрақтарға стикерге өз ойларын жазып, айта отырып жеткізеді Сұрақтар: 1.Бүгінгі кездесу сізге не берді? 2.Несімен ұнаған жоқ? 3.Тілегіңіз? |
Педагог –психолог: Жұма Д
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
психологиялық тренинг Мен өзіме сенемін жетістікке жетемін
психологиялық тренинг Мен өзіме сенемін жетістікке жетемін
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ БІЛІМ ЖӘНЕ ҒЫЛЫМ МИНИСТРЛІГІ
ТҮРКІСТАН ОБЛЫСЫНЫҢ АДАМИ ӘЛЕУЕТТІ ДАМЫТУ БАСҚАРМАСЫ
САРЫАҒАШ МЕДРЕСЕ КОЛЛЕДЖІ
Бекітемін
Директордың тәрбие жұмысы
жөніндегі орынбасары
Қалжанов Е. _________
«___» ___________ 2019ж.
Тренинг сабақ
Тақырыбы: « Мен өзіме сенемін, жетістікке жетемін»
Сарыағаш 2019ж.

|
Сабақтың тақырыбы |
«Мен өзіме сенемін, жетістікке жетемін» |
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы: |
Сәлемдесу: «Есімдер» жаттығу арқылы студенттер өздерінің есімдерін сын есіммен қосып атауы тиіс. Бірінші тұрған студент өзін,ал келесі студент өзінің есімінен бұрын алдынғы адамды қоса сын есімімен атап отыруы тиіс болады. Үлгі :
II Негізгі бөлім: Тақырыпты ашу - талдау
«Мен саған сенімдімін» Мақсаты: өзгелерге сенім білдіру, өзара сенімділікті дамыту, оқушылардың өз бойындағы жақсы қасиеттерін жаздыра отырып басқалардың көзімен жақсы қасиеттерін білдіру арқылы сенімділіктерін арттыру. Нұсқау оқушыларға парақ таратылады. Параққа үнсіз уақыттан кейін кезекпен мынадай фразалы сөзді аяқтау. «Мен саған сенімдімін, сен....» жазу тапсырылады, парақ екінші адамның арқасына түйреліп, досы оның бойындағы жақсы сенімділігін арттыратындай қасиеттерін жазып шығады. Талдау: Әр қайсысына жеке жеке қандай жақсы қасиеттерін достары жазғанын оқытып талдау. Сөйлемді аяқтау қиын болдыма? Сенімді сөзді естігенде өзіңізді қалай сезіңдіңіз? «Айдаһар» жаттығуы Топ студенттері тізіліп доғал сызық бойымен тұрады. Бірінші студент айдаһардың басы. Ал соңғы студент айдаһардың құйрығы болып табылады. Айдаһар өзінің құрығын тістеп қалмауы тиіс «10ға дейін санал» жаттығуы Топ студенттері 10санына дейін саналуы керек. Шарты бойынша бір санды бір студенттен артығы айтуына және бір студент екі санды айтуына болмайды «Асып өтем шыңдарды!» студенттер қатар болып тұрады тау шыңы секілді қыр жасауы тиіс. Ал бір студент сенімділікпен және табандылықпен ғана сол шыңды асып өтуі керек. Және орындап болғанан соң «мен өзіме сенемін, жетістікке жетемін» деп айтады Жаттығулардың студенттерге тигізген әсерімен бөлісу
Тақырыпты бекіту Қоштасу рәсімі «Шүйде жіп» Нұсқау: Құрметті оқушылар! Қазір сіздер менің қолымда тұрған шүйде жіпті кқріп тұрсыздар. Қазір осы жіпті біз бір – бірімізге жылы сөзбен, тілекпен береміз. Жіп барлық қатысушыларды айналып шыққаннан кейін мынадай сұрақ қойылады. Мына жіпті немен салыстыруға болады. (өмір) Ал қазір егер осы жіптің басы мен аяғын туаып көрсек ші, ол не деп ойлайсыңдар? (өтіп жатқан өмір) Ал егер де осы жіпті бір – біріне шатастырып жіберсе не болады? Сол үшін естең шығармайық өз өміріміз өз қолымызда. Жақсы жолды да, жаман жолды да біз өзіміз таңдаймыз |
|
Қорытынды |
Рефлексия Қатысушылар төмендегі сұрақтарға стикерге өз ойларын жазып, айта отырып жеткізеді Сұрақтар: 1.Бүгінгі кездесу сізге не берді? 2.Несімен ұнаған жоқ? 3.Тілегіңіз? |
Педагог –психолог: Жұма Д
шағым қалдыра аласыз













