|
САБАҚ: Тақырыбы: Пунт жеріне перғауын Хатшепус кемелерін не үшін жіберді |
Мектеп: |
||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің есімі: |
||||||||||||||||||||||
|
СЫНЫП: 5 |
Қатысқандар саны: |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) |
5.1.2.1-ежелгі қоғамның әлеуметтік ұйымдасуын сипаттау 5.4.1.3-ежелгі өркениеттердің шаруашылық жүйесін сипаттау |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: |
||||||||||||||||||||||
|
Ежелгі қоғамның әлеуметтік ұйымдасуын сипаттайды |
|||||||||||||||||||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
|||||||||||||||||||||||
|
Ежелгі өркениеттердің шаруашылық жүйесін сипаттап, түсіндіреді |
|||||||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар: |
|||||||||||||||||||||||
|
Пунт елінің орнын картадан болжаммен нықтап,шаруашылық жүйесіне баға береді |
|||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
|
||||||||||||||||||||||
|
Негізгі сөздер мен тіркестер: |
|||||||||||||||||||||||
|
Мирра ағашы |
|||||||||||||||||||||||
|
Құндылыққа баулу |
Өзгелердің мәдениетіне жіне көзқарастарына құрметпен қарау |
||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
география |
||||||||||||||||||||||
|
Алдынғы білім |
Қосымша ақпараттардан |
|
|||||||||||||||||||||
|
Басталуы 3мин |
1. Ұйымдастыру кезеңі Мозайка құрастыру арқылы 3 топқа бөлінеді |
Ресурстар Суреттер |
|||||||||||||||||||||
|
Ортасы 7 мин 10 мин
7 мин
4 мин
8 мин
3 мин |
Үй тапсырмасын сұрау: «Цифрлы сұрақтар» Оқушыларға ашық сұрақтар беріледі. Мақсаты: шапшаңдыққа және өмір бойы оқуға дайын болу дағдысын қалыптастыру. Жаңа сабақ: Мәтінмен жұмыс. Мұғалім жаңа сабақ тақырыбымен таныстырып 3 топқа талқылауға тақырыптар береді 1-топқа: Хатшепус перғауынды сақ патшайымы 2-топқа: Дейр-әл-Бахри ғибадатханасының құрлысы 3-топқа: Пунт елінің орналасқан жері «Венн диаграммасы» 1-тапсырма «Венн диаграммасы»
Бағалау критериі Дескриптор
2-тапсырма Картамен жұмыс Оқушыларға Пунт елінің орналасуы мүмкін деген болжамдамалар жазылған парақшалар таратылады, оқушылар картадан көрсетіп береді Бағалау критериі Дескриптор
3-тапсырма Шығармашылық тапсырма Оқушыларға Дейр-әл-Бахри ғибадатханасын бейнелеу тапсырмасы беріледі Кері байланыс «Жеміс ағашы» |
Плакаттар Суреттер
Дидактикалық материалдар
АКТ слайдтар
|
|||||||||||||||||||||
|
Үй тапсырма 1 мин |
Тақырып бойынша іздену, Хатшепус перғауын жайында шағын эссе жазу |
|
|||||||||||||||||||||
|
Бағалау |
Жетістік критериіне сәйкес тапсырманы орындап, мақсатына жетуінебайланысты ұпай жинау арқылы бағаланады |
|
|||||||||||||||||||||
|
Аяқталуы |
Мұғалім жалпы сабақ барысына, оқушылардың жұмыстарына талдау жасайды, қатысушыларды марапаттап, сыйлық береді. |
|
|||||||||||||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
|||||||||||||||||||||||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс ережелері |
|||||||||||||||||||||
«А» , «В» деңгейіндегі оқушылар айырмашылығын табады, «С» деңгейіндегі оқушылар ұқсастығын табады |
|
|
|||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Пунт жеріне перғауын Хатшепус кемелерін не үшін жіберді
Пунт жеріне перғауын Хатшепус кемелерін не үшін жіберді
|
САБАҚ: Тақырыбы: Пунт жеріне перғауын Хатшепус кемелерін не үшін жіберді |
Мектеп: |
||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің есімі: |
||||||||||||||||||||||
|
СЫНЫП: 5 |
Қатысқандар саны: |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) |
5.1.2.1-ежелгі қоғамның әлеуметтік ұйымдасуын сипаттау 5.4.1.3-ежелгі өркениеттердің шаруашылық жүйесін сипаттау |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: |
||||||||||||||||||||||
|
Ежелгі қоғамның әлеуметтік ұйымдасуын сипаттайды |
|||||||||||||||||||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
|||||||||||||||||||||||
|
Ежелгі өркениеттердің шаруашылық жүйесін сипаттап, түсіндіреді |
|||||||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар: |
|||||||||||||||||||||||
|
Пунт елінің орнын картадан болжаммен нықтап,шаруашылық жүйесіне баға береді |
|||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
|
||||||||||||||||||||||
|
Негізгі сөздер мен тіркестер: |
|||||||||||||||||||||||
|
Мирра ағашы |
|||||||||||||||||||||||
|
Құндылыққа баулу |
Өзгелердің мәдениетіне жіне көзқарастарына құрметпен қарау |
||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
география |
||||||||||||||||||||||
|
Алдынғы білім |
Қосымша ақпараттардан |
|
|||||||||||||||||||||
|
Басталуы 3мин |
1. Ұйымдастыру кезеңі Мозайка құрастыру арқылы 3 топқа бөлінеді |
Ресурстар Суреттер |
|||||||||||||||||||||
|
Ортасы 7 мин 10 мин
7 мин
4 мин
8 мин
3 мин |
Үй тапсырмасын сұрау: «Цифрлы сұрақтар» Оқушыларға ашық сұрақтар беріледі. Мақсаты: шапшаңдыққа және өмір бойы оқуға дайын болу дағдысын қалыптастыру. Жаңа сабақ: Мәтінмен жұмыс. Мұғалім жаңа сабақ тақырыбымен таныстырып 3 топқа талқылауға тақырыптар береді 1-топқа: Хатшепус перғауынды сақ патшайымы 2-топқа: Дейр-әл-Бахри ғибадатханасының құрлысы 3-топқа: Пунт елінің орналасқан жері «Венн диаграммасы» 1-тапсырма «Венн диаграммасы»
Бағалау критериі Дескриптор
2-тапсырма Картамен жұмыс Оқушыларға Пунт елінің орналасуы мүмкін деген болжамдамалар жазылған парақшалар таратылады, оқушылар картадан көрсетіп береді Бағалау критериі Дескриптор
3-тапсырма Шығармашылық тапсырма Оқушыларға Дейр-әл-Бахри ғибадатханасын бейнелеу тапсырмасы беріледі Кері байланыс «Жеміс ағашы» |
Плакаттар Суреттер
Дидактикалық материалдар
АКТ слайдтар
|
|||||||||||||||||||||
|
Үй тапсырма 1 мин |
Тақырып бойынша іздену, Хатшепус перғауын жайында шағын эссе жазу |
|
|||||||||||||||||||||
|
Бағалау |
Жетістік критериіне сәйкес тапсырманы орындап, мақсатына жетуінебайланысты ұпай жинау арқылы бағаланады |
|
|||||||||||||||||||||
|
Аяқталуы |
Мұғалім жалпы сабақ барысына, оқушылардың жұмыстарына талдау жасайды, қатысушыларды марапаттап, сыйлық береді. |
|
|||||||||||||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
|||||||||||||||||||||||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс ережелері |
|||||||||||||||||||||
«А» , «В» деңгейіндегі оқушылар айырмашылығын табады, «С» деңгейіндегі оқушылар ұқсастығын табады |
|
|
|||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













