Бекітемін:
|
Білім беру ұйымының атауы |
Б.Ермекбаев атындағы № 271 орта мектеп |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
1(C)-бөлім.Жылдамдық. Уақыт. Арақашықтық. Ортақ тақырып: «Құндылықтар» Еңбек |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Сахиева Роза Файзуллақызы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
14.10.2022ж |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
4 сынып |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№32 сабақ. Пысықтау және қорытындылау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.4.1.3- есептерді шешу үдерісінде жиындардың ортақ элементтерін табуды қолдану 4.5.1.2 Есептерді шығару үдерісінде жылдамдық, арақашықтық, уақыт шамаларының өзара тәуелділігін пайдалану |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Алған білімін қорытындылайды |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу Түсіну Есептерді шешу барысында жиындардың ортақ элементтерін табуды білетін болады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Есептерді шешу барысында жиындардың ортақ элементтерін табуды біледі. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 24 минут Сабақты қорыту 6минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал Бүгінгі сабаққа қуана-қуана келдік десеңіздер (оң қолды көтереміз) Өз білімдеріңізге сенімді болсаңыздар (сол қолды көтереміз) Еліміздің тағдыры маңызды десеңіздер (бір қадам алға жылжимыз) Отаныма патриотпын десеңіздер( екі қолды алға созамыз) Болашақ біздің қолымызда десеңіздер (қол соғамыз ) Өткенді пысықтау « Wold wall» программасы Тест 1.S=? а в) а*в г ) а*в*с д ) s : t 2.t =? а )
s : в) а*в г ) а*в*с д ) s : t 3. а )
s : в) а*в г ) а*в*с д ) s : t 4.1км =...м а )
1000
м ә ) 100 в) 10м г )10000м д ) 1000000м 5.1га=...а а )
100
а ә ) 1000 в) 10 а г ) 10000 а д ) 1000000а Топқа біріктіру 1т.Тіктөртбұрыш 2т.Үшбұрыш 3т.Шаршы Жаңа сабақ (Т)№1 Жауап парағын толтыру
1-топ.21654*3=64962 2-топ.12048*4=48192 3-топ.998525:5=199705 982638:2=491319 «Адамзат үшін шынайы қазына – еңбек ете білу» деген сөзді қалай түсінесің? Есептеп, жауаптарды өсу ретімен орналастырcсақ, сонда бұл сөзді кімнің айтқанын білетін боламыз Өсу реті: 48192,64962,199705,491319 Э З О П -Эзоп кім? (Ұ)№3 ауызша Ортақ элементтері бар жиындарды атау (Ө)№2 Өзіндік жұмыс 1т.А) V=12км\сағ t=2сағ S=?км Ш: S=12км\сағ*2сағ=24сағ Ж:S= 24км 2т.Ә)t=2сағ S=600км V=?км\сағ Ш: 600км: 2сағ =300км\сағ Ж: V=300км\сағ 3 т.Б) t=5сағ S=450км V=?км\сағ Ш: 450км: 5сағ=90км\сағ V=90км\сағ
(Ұ)№3(ауызша) Ортақ элементтері бар жиындар: А)М мен К, М мен Т, М мен О, К мен Т, К мен О, Т мен О. Ә.Осыған ұқсас тапсырма: А менБ, А мен С, А мен Д, Б мен С, Б мен Д, Д мен С. (Т)№5 1т.А) Шықты-8:00-де Келді-8:30-да S= 1км 500м V=? м\ мин Ш: t=8.30-8.00=30мин S=1км500м=1500м V=1500м: 30мин=50м/мин Ж: Арманның қозғалыс жылдамдығы 50км/сағ 2т.Ә) S=64км t =4сағ V=?км/сағ V= s : Ш: V=64км: 4сағ=16км/сағ Ж: Шаңғышының жылдамдығы 16 км/сағ 3т.Б) V=2км/сағ t =3сағ S=? км
Ш: S=2км/сағ*3сағ=6км Ж: Шағала 6 км қашықтықты ұшып өтті (Т)№6 шығармашылық жұмыс Есептер құрастырып, оларды шығару
Үлгі: V=900км/сағ(ұшақ) t=6сағ S=? км Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Бекітемін: Білім беру ұйымының
атауы Б.Ермекбаев атындағы № 271
орта мектеп Пәні: Математика Бөлім: 1(C)-бөлім.Жылдамдық. Уақыт.
Арақашықтық. Ортақ тақырып:
«Құндылықтар» Еңбек Педагогтің
аты-жөні: Сахиева Роза
Файзуллақызы Күні: 14.10.2022ж Сынып: 4
сынып Сабақтың
тақырыбы: №32 сабақ. Пысықтау және
қорытындылау Оқу бағдарламасына сәйкес
оқыту мақсаты: 4.4.1.3- есептерді шешу
үдерісінде жиындардың ортақ элементтерін табуды
қолдану 4.5.1.2 Есептерді шығару
үдерісінде жылдамдық, арақашықтық, уақыт шамаларының өзара
тәуелділігін пайдалану Сабақтың
мақсаты Алған білімін
қорытындылайды Ойлау дағдыларының
деңгейі Білу Түсіну Есептерді шешу барысында
жиындардың ортақ элементтерін табуды білетін
болады. Бағалау
критерийлері Есептерді шешу барысында
жиындардың ортақ элементтерін табуды
біледі. Сабақтың
барысы Сабақтың
кезеңі// уақыты Педагогтің
әрекеті Оқушының
әрекеті Бағалау Ресурстар Сабақ тың
басы 5
минут Өткенді
пысықтау 5
минут Сабақ тың
ортасы 24
минут Сабақты
қорыту 6минут Кері
байланыс 5
минут Психологиялық
ахуал Бүгінгі сабаққа қуана-қуана
келдік десеңіздер (оң қолды көтереміз) Өз білімдеріңізге сенімді
болсаңыздар (сол қолды көтереміз) Еліміздің тағдыры маңызды
десеңіздер (бір қадам алға жылжимыз) Отаныма патриотпын десеңіздер(
екі қолды алға созамыз) Болашақ біздің қолымызда
десеңіздер (қол соғамыз ) Өткенді
пысықтау « Wold wall»
программасы Тест 1.S=? а в)
а*в
г ) а*в*с д
) s : t 2.t
=? а )
s : в)
а*в
г ) а*в*с д
) s : t 3. а )
s : в)
а*в
г ) а*в*с д
) s : t 4.1км
=...м а )
1000
м ә ) 100 в)
10м
г )10000м д
)
1000000м 5.1га=...а а )
100
а ә ) 1000 в)
10 а
г ) 10000 а д
) 1000000а Топқа
біріктіру 1т.Тіктөртбұрыш 2т.Үшбұрыш 3т.Шаршы Жаңа
сабақ (Т)№1 Жауап парағын
толтыру 1-топ.21654*3=64962 2-топ.12048*4=48192 3-топ.998525:5=199705 982638:2=491319 «Адамзат үшін шынайы
қазына – еңбек ете білу»
деген
сөзді қалай түсінесің? Есептеп, жауаптарды өсу ретімен
орналастырcсақ, сонда бұл сөзді кімнің айтқанын білетін
боламыз Өсу
реті: 48192,64962,199705,491319 Э З О
П -Эзоп
кім? (Ұ)№3
ауызша Ортақ элементтері бар
жиындарды атау (Ө)№2 Өзіндік
жұмыс 1т.А)
V=12км\сағ t=2сағ S=?км Ш:
S=12км\сағ*2сағ=24сағ Ж:S=
24км 2т.Ә)t=2сағ S=600км V=?км\сағ Ш: 600км: 2сағ
=300км\сағ Ж: V=300км\сағ 3 т.Б)
t=5сағ S=450км V=?км\сағ Ш: 450км:
5сағ=90км\сағ V=90км\сағ V t S 12км/сағ 2 сағ ....км ...км/сағ 2 сағ 600км ...км/сағ 5 сағ 450км (Ұ)№3(ауызша) Ортақ элементтері бар
жиындар: А)М мен К, М мен Т, М мен О, К
мен Т, К мен О, Т мен О. Ә.Осыған ұқсас
тапсырма: А менБ, А мен С, А мен Д, Б
мен С, Б мен Д, Д мен С. (Т)№5 1т.А)
Шықты-8:00-де Келді-8:30-да S= 1км
500м V=? м\
мин Ш:
t=8.30-8.00=30мин S=1км500м=1500м V=1500м:
30мин=50м/мин Ж: Арманның қозғалыс
жылдамдығы 50км/сағ 2т.Ә)
S=64км t
=4сағ V=?км/сағ V= s : Ш: V=64км:
4сағ=16км/сағ Ж: Шаңғышының жылдамдығы 16
км/сағ 3т.Б)
V=2км/сағ t
=3сағ S=?
км Ш:
S=2км/сағ*3сағ=6км Ж: Шағала 6 км қашықтықты ұшып
өтті (Т)№6 шығармашылық
жұмыс Есептер құрастырып, оларды
шығару Үлгі: V=900км/сағ(ұшақ) t=6сағ S=?
км | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||















