«М.Жұмабаев атындағы №15жалпы білім беретін мектеп»
коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Сабақтың тақырыбы:
Пысықтау және қорытындылау
Пәні: математика
Сыныбы: 4 «А»

Бастауыш сынып мұғалімі: М. Ержанова
|
Білім беру ұйымының атауы |
М. Жұмабаев атындағы № 15 ЖББМ |
|||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Жылдамдық. Уақыт. Арақашықтық. Ортақ тақырып: «Құндылықтар» |
|||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ержанова Мадина Сейтовна |
|||||||||||||||||
|
Күні: |
15.10.2024ж |
|||||||||||||||||
|
Сынып: |
4 «А» сынып |
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№32 сабақ. Пысықтау және қорытындылау |
|||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.4.1.3- есептерді шешу үдерісінде жиындардың қиылысуы мен бірігуінің ауыстырымдылық және терімділік қасиеттерін қолдану 4.5.1.2 Есептерді шығару үдерісінде жылдамдық, арақашықтық, уақыт шамаларының өзара тәуелділігін пайдалану |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Алған білімін қорытындылайды Математика сабағында ұлттық ойындарды ойната отырып,қызықты тапсырмалар мен есептер шығару, үйрету ұжымдыққа ептілікке тәрбиелеу. |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың түрі |
Ойын сабақ |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 24 минут Сабақты қорыту 6минут Кері байланыс 5 минут |
Сабаққа дайындық жасау Психологиялық ахуалды жақсарту «Жылы сөздер минуты» әдісі Шеңберде тұрып, бір-біріне жақсы сөздер арнайды Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 11-тапсырма Диаграмма сызып, төртбұрыштар мен жасыл фигуралар жиынын бейнелейді. Ж: 1.Төртбұрыштар 2.Жасыл фигуралар 3. Қиылысуы жасыл түсті төртбұрыштар «Топқа бөлу» әдісі 1 топ «Тапқырлар» 2 топ «Білгірлер» 3 топ «Ойшылдар» Топтық тапсырма: 1 тапсырма «Адамзат үшін шынайы қазына – еңбек ете білу» деген сөзді қалай түсінесің? Есептеп, жауаптарды өсу ретімен орналастыр. Сонда бұл сөзді кімнің айтқанын білесің. Ол адамның неге танымал екендігін біліп ал. Өсу реті: 48192,64962,199705,491319--- Эзоп. Жаңа тақырып 2-тапсырма І топ. Ш: S=12км\сағ*2сағ=24сағ А) V=12км\сағ t=2сағ S=?км Ш: S=12км\сағ*2сағ=24сағ Ж:S= 24км ІІ топ. Ә)t=2сағ S=600км V=?км\сағ Ш: 600км: 2сағ =300км\сағ Ж: V=300км\сағ ІІІ топ. Б) t=5сағ S=450км V=?км\сағ Ш: 450км: 5сағ=90км\сағ V=90км\сағ Топтық жұмыс 3-тапсырма . Ортақ элементтері бар жиындар: М мен К, М мен Т, М мен О, К мен Т, К мен О, Т мен О. Ә.Осыған ұқсас тапсырма: А менБ, А мен С, А мен Д, Б мен С, Б мен Д, Д мен С. Жұптық жұмыс 4-тапсырма Сызбасын салып, есепті шығар
1-бөлік-хсм 2-бөлік-х+2см Ш: Х+х+2=14 2*х=14*2 2*х=12 Х=12/2 Х=6
6+6+2=14 14=14 Х+2=6+2=8 (2 бөлік) Ж: 1-бөлік 6 см, 2-бөлік 8 см 5-тапсырма (Бірлескен жұмыс) А) Шықты-8:00-де Келді-8:30-да S= 1км 500м V=? м\ мин Ш: t=8.30-8.00=30мин S=1км500м=1500м V=1500м: 30мин=50м/мин Ж: Арманның қозғалыс жылдамдығы 50км/сағ Ә) S=64км T=4сағ V=?км/сағ Ш: V=64км: 4сағ=16км/сағ Ж: Шаңғышының жылдамдығы 16 км/сағ Б) V=2км/сағ T=3сағ S=? Км Ш: S=2км/сағ*3сағ=6км Ж: Шағала6 км қашықтықты ұшып өтті. «Қыз қуу» әдісі 6-тапсырма Есептер құрастырып, оларды шығар. Үлгі: V=900км/сағ(ұшақ) t=6сағ S=? Км S=900км/сағ*6сағ=3600км «Бәйге» жарыс әдісі 7-тапсырма Жазбаша есепте және тексер
8-тапсырма Ұзындығы мен еніне мәндер таңда. А.
Ә. S=150мм*60мм=9000мм2 S=24см*8см=192см2 S=180мм*50мм=9000мм2
Жұптық жұмыс Зерттеушілік тапсырма 9-тапсырма Жауабы: 5577.7755,5775,5757,7575,7557. 5-ке бөлінеді: 7755,5775,7575. Ж: 6 нұсқасы бар
Үй тапсырмасы 10-тапсырма
Той бастар» әдісі. Жинаған кәмпиттерін есептеп топ бағаланады.
|
Жылы сөздер айтады
Үй тапсырмасын пысықтайды
Есептеп, жауаптарын өсу ретімен жазады
Есептерді шығарады
Топтық жұмыс жасайды
Сызбасын салып, есепті шығарады
Есепті теңдеу құру арқылы шығарады
Жұптық жұмыс жасайды
Есептерді шығарады
Қыздар мен ұлдар жарыса есептер құрастырып, оларды шығарады
Ат жарысына қатысып жазбаша есептейді және тексереді
Тапсырмалар ды орындайды
КЕстені толтырады
Жауабын айтады
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру
Дескриптор: Диаграмма сыза алады-1б Фигуралар жиынын белгіледі-1б
Дескриптор: Амалдарды орындап, жауабын тапты-1б Жауаптарды өсу ретімен орналастыра алды.-1б
Дескриптор: Есептерді шығарады, формулаларды біледі-1б Қозғалысқа арналған есептерді түсінеді-1б Өзіндік жұмыс жасай алады-1б
Дескриптор: Жиындардың ортақ элементтерін біледі-1б Оларды атай алады.-1б
Дескриптор: Математиканы күнделікті өмірде қолдана алады-1б Ұзындық өлшем бірлігін біледі-1б
ҚБ: Екеуің мықты командасыңдар!
Тапсырманы орындаған оқушыны мадақтау,толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату.
Дескриптор: Есептерді шығара алды.-1б Жауабын айтады-1б Қозғалыс есептерін түсінді-1б ҚБ: Жарайсыңдар!
Дескриптор: Есепті құрастырады, түсінеді, шешуін табады Өз бетінше жұмыс орындай алады
Дескриптор: Жазбаша есептеуді біледі-1б Білімдерін пайдалана алды-1б
Тапсырманы орындаған оқушыны мадақтау,толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату.
Дескриптор: Есепті тез ойлану арқылы шығарады Аудан табуды біледі Жауабын өз беттерінше таба алады
Дескриптор: Ойланып жауап бере алады-1б Әртүрлі нұсқаларын табады-1б
Дескриптор: Есептерді өз бетінше шығара алды-1б Қозғалыс есептерін түсінді-1б
«Той бастар» әдісі |
суреттер
Суреттер
оқулық
оқулық
Есеп сызбалары
оқулық
Есеп сызбасы
Суреттер
Есеп сызбасы
Есеп сызбасы
Суреттер
Оқулық
Оқулық
Жұмыс дәптері
Кесте
Оқулық
Оқулық
Оқулық
Кері байланыс парақтары
|
||||||||||||||




жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Пысықтау және қорытындылау
Пысықтау және қорытындылау
«М.Жұмабаев атындағы №15жалпы білім беретін мектеп»
коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Сабақтың тақырыбы:
Пысықтау және қорытындылау
Пәні: математика
Сыныбы: 4 «А»

Бастауыш сынып мұғалімі: М. Ержанова
|
Білім беру ұйымының атауы |
М. Жұмабаев атындағы № 15 ЖББМ |
|||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Жылдамдық. Уақыт. Арақашықтық. Ортақ тақырып: «Құндылықтар» |
|||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ержанова Мадина Сейтовна |
|||||||||||||||||
|
Күні: |
15.10.2024ж |
|||||||||||||||||
|
Сынып: |
4 «А» сынып |
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№32 сабақ. Пысықтау және қорытындылау |
|||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.4.1.3- есептерді шешу үдерісінде жиындардың қиылысуы мен бірігуінің ауыстырымдылық және терімділік қасиеттерін қолдану 4.5.1.2 Есептерді шығару үдерісінде жылдамдық, арақашықтық, уақыт шамаларының өзара тәуелділігін пайдалану |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Алған білімін қорытындылайды Математика сабағында ұлттық ойындарды ойната отырып,қызықты тапсырмалар мен есептер шығару, үйрету ұжымдыққа ептілікке тәрбиелеу. |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың түрі |
Ойын сабақ |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 24 минут Сабақты қорыту 6минут Кері байланыс 5 минут |
Сабаққа дайындық жасау Психологиялық ахуалды жақсарту «Жылы сөздер минуты» әдісі Шеңберде тұрып, бір-біріне жақсы сөздер арнайды Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 11-тапсырма Диаграмма сызып, төртбұрыштар мен жасыл фигуралар жиынын бейнелейді. Ж: 1.Төртбұрыштар 2.Жасыл фигуралар 3. Қиылысуы жасыл түсті төртбұрыштар «Топқа бөлу» әдісі 1 топ «Тапқырлар» 2 топ «Білгірлер» 3 топ «Ойшылдар» Топтық тапсырма: 1 тапсырма «Адамзат үшін шынайы қазына – еңбек ете білу» деген сөзді қалай түсінесің? Есептеп, жауаптарды өсу ретімен орналастыр. Сонда бұл сөзді кімнің айтқанын білесің. Ол адамның неге танымал екендігін біліп ал. Өсу реті: 48192,64962,199705,491319--- Эзоп. Жаңа тақырып 2-тапсырма І топ. Ш: S=12км\сағ*2сағ=24сағ А) V=12км\сағ t=2сағ S=?км Ш: S=12км\сағ*2сағ=24сағ Ж:S= 24км ІІ топ. Ә)t=2сағ S=600км V=?км\сағ Ш: 600км: 2сағ =300км\сағ Ж: V=300км\сағ ІІІ топ. Б) t=5сағ S=450км V=?км\сағ Ш: 450км: 5сағ=90км\сағ V=90км\сағ Топтық жұмыс 3-тапсырма . Ортақ элементтері бар жиындар: М мен К, М мен Т, М мен О, К мен Т, К мен О, Т мен О. Ә.Осыған ұқсас тапсырма: А менБ, А мен С, А мен Д, Б мен С, Б мен Д, Д мен С. Жұптық жұмыс 4-тапсырма Сызбасын салып, есепті шығар
1-бөлік-хсм 2-бөлік-х+2см Ш: Х+х+2=14 2*х=14*2 2*х=12 Х=12/2 Х=6
6+6+2=14 14=14 Х+2=6+2=8 (2 бөлік) Ж: 1-бөлік 6 см, 2-бөлік 8 см 5-тапсырма (Бірлескен жұмыс) А) Шықты-8:00-де Келді-8:30-да S= 1км 500м V=? м\ мин Ш: t=8.30-8.00=30мин S=1км500м=1500м V=1500м: 30мин=50м/мин Ж: Арманның қозғалыс жылдамдығы 50км/сағ Ә) S=64км T=4сағ V=?км/сағ Ш: V=64км: 4сағ=16км/сағ Ж: Шаңғышының жылдамдығы 16 км/сағ Б) V=2км/сағ T=3сағ S=? Км Ш: S=2км/сағ*3сағ=6км Ж: Шағала6 км қашықтықты ұшып өтті. «Қыз қуу» әдісі 6-тапсырма Есептер құрастырып, оларды шығар. Үлгі: V=900км/сағ(ұшақ) t=6сағ S=? Км S=900км/сағ*6сағ=3600км «Бәйге» жарыс әдісі 7-тапсырма Жазбаша есепте және тексер
8-тапсырма Ұзындығы мен еніне мәндер таңда. А.
Ә. S=150мм*60мм=9000мм2 S=24см*8см=192см2 S=180мм*50мм=9000мм2
Жұптық жұмыс Зерттеушілік тапсырма 9-тапсырма Жауабы: 5577.7755,5775,5757,7575,7557. 5-ке бөлінеді: 7755,5775,7575. Ж: 6 нұсқасы бар
Үй тапсырмасы 10-тапсырма
Той бастар» әдісі. Жинаған кәмпиттерін есептеп топ бағаланады.
|
Жылы сөздер айтады
Үй тапсырмасын пысықтайды
Есептеп, жауаптарын өсу ретімен жазады
Есептерді шығарады
Топтық жұмыс жасайды
Сызбасын салып, есепті шығарады
Есепті теңдеу құру арқылы шығарады
Жұптық жұмыс жасайды
Есептерді шығарады
Қыздар мен ұлдар жарыса есептер құрастырып, оларды шығарады
Ат жарысына қатысып жазбаша есептейді және тексереді
Тапсырмалар ды орындайды
КЕстені толтырады
Жауабын айтады
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру
Дескриптор: Диаграмма сыза алады-1б Фигуралар жиынын белгіледі-1б
Дескриптор: Амалдарды орындап, жауабын тапты-1б Жауаптарды өсу ретімен орналастыра алды.-1б
Дескриптор: Есептерді шығарады, формулаларды біледі-1б Қозғалысқа арналған есептерді түсінеді-1б Өзіндік жұмыс жасай алады-1б
Дескриптор: Жиындардың ортақ элементтерін біледі-1б Оларды атай алады.-1б
Дескриптор: Математиканы күнделікті өмірде қолдана алады-1б Ұзындық өлшем бірлігін біледі-1б
ҚБ: Екеуің мықты командасыңдар!
Тапсырманы орындаған оқушыны мадақтау,толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату.
Дескриптор: Есептерді шығара алды.-1б Жауабын айтады-1б Қозғалыс есептерін түсінді-1б ҚБ: Жарайсыңдар!
Дескриптор: Есепті құрастырады, түсінеді, шешуін табады Өз бетінше жұмыс орындай алады
Дескриптор: Жазбаша есептеуді біледі-1б Білімдерін пайдалана алды-1б
Тапсырманы орындаған оқушыны мадақтау,толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату.
Дескриптор: Есепті тез ойлану арқылы шығарады Аудан табуды біледі Жауабын өз беттерінше таба алады
Дескриптор: Ойланып жауап бере алады-1б Әртүрлі нұсқаларын табады-1б
Дескриптор: Есептерді өз бетінше шығара алды-1б Қозғалыс есептерін түсінді-1б
«Той бастар» әдісі |
суреттер
Суреттер
оқулық
оқулық
Есеп сызбалары
оқулық
Есеп сызбасы
Суреттер
Есеп сызбасы
Есеп сызбасы
Суреттер
Оқулық
Оқулық
Жұмыс дәптері
Кесте
Оқулық
Оқулық
Оқулық
Кері байланыс парақтары
|
||||||||||||||




шағым қалдыра аласыз






















