Материалдар / Python-да практикалық жұмыс. 7-сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Python-да практикалық жұмыс. 7-сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
5.6. Практикалық жұмыс 7.3.2.1 Python программалау тілінде тармақталған алгоритмдерді жазу. -берілген есептерді программалау қадамдарын біледі. -программа құру процесінде кездесетін қиындықтар мен оның шешу жолдарын біледі. -тестілеу кезеңдерін пайдаланып, есептердің программалық кодын жазады.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
03 Мамыр 2024
263
2 рет жүктелген
250 ₸
Бүгін алсаңыз
+13 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +13 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқамерзімді жоспар

Бөлімі:

5-бөлім. «Практикалық программалау»

Педагогтің аты-жөні:


Күні:


Сыныбы:

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

5.6. Практикалық жұмыс

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

7.3.2.1 Python программалау тілінде тармақталған алгоритмдерді жазу.

Сабақтың мақсаты

-берілген есептерді программалау қадамдарын біледі.

-программа құру процесінде кездесетін қиындықтар мен оның шешу жолдарын біледі.

-тестілеу кезеңдерін пайдаланып, есептердің программалық кодын жазады.

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар


Сабақтың басы



2 мин.


(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі

«Парасатты диалог» әдісі

Сыныпта жағымды ахуал туғызу. Оқушылар бір-бірінің қолынан ұстап, шеңберде тұрып, бір-біріне жақсы тілек айтады.

Топтастыру

«Мозаика» әдісі

Қима қағаздарды құрастыру бойынша 2 топқа бірігеді.

/Қимақағазда «Тестілеу, программалау» сөздері жазылған/

1-топ: Тестілеу

2-топ: Программалау


Қағаз қиындылары



5 мин.




(Ұ) «Миға шабуыл» әдісі

Алдыңғы білім мен бүгінгі сабақты байланыстыру мақсатында төменде берілген сұрақтарға жауап береді. Сұрақтар топтамасы интербелсенді тақтадан көрсетіледі.

  • Python­да есептердің программа кодына жазуды қалай орындауға болады?

  • Берілген есептерді программалау қандай қадамдардан тұрады? Есіңе түсір.

Бағалау Мұғалім оқушыларды «Баспалдақ» әдісі арқылы бағалайды.



Сабақтың ортасы











26 мин.




Практикалық жұмыстар

Сызықтық алгоритмдерге программалау.









1-есеп.

Дескриптор:





Бағалау Топтар бір-бірін «Баспалдақ» әдісі арқылы бағалайды.





2-есеп.







  • .

Бағалау Жұптасып, оқушылар бір-бірін «Баспалдақ» әдісі арқылы бағалайды.





(Ж) 3-есеп. Кеңсе тауарлары

Кеңсе тауарларын сататын дүкенге барған Гауһар X қалам, Y сызғыш мен Z өшіргіш сатып алды. Қаламның бағасы сызғыш бағасынан 10 теңгеге арзан, ал өшіргіш бағасынан 5 теңгеге қымбат екені белгілі. Егер қаламның құны Р теңге екені белгілі болса. Гауһар барлық сатып алған заттарына қанша теңге төлегенін анықта. Енгізу деректері X, Y, Z және Р реттілігімен берілген. Программа жұмысын тексеру үшін 3 үлгі тест дайында. Есептің программа кодын жаз.

Мысалы

Нәтиже

7 10 5 20

515



Дескриптор:

  • Барлық сатып алған заттарға қанша теңге төленгенін анықтайды.

  • Программа жұмысын тексеру үшін 3 үлгі тест дайындайды.

  • Есептің программа кодын жазады.



Бағалау Жұптасып бір-бірін «Баспалдақ» әдісі арқылы бағалайды.







Сабақтың соңы

7 мин.

Рефлексия



Сабақты бекіту

«Бес саусақ» әдісі

Оқушылар параққа алақандарын қойып, оны жиегімен қаламмен айналдырып өтеді. Осыдан соң олар сабақ туралы төмендегі сұрақтарға жауап беріп, салынған саусақтарына жазады:



Басбармақ – басты мәселе. Бүгін сабақта ең құнды мәселе қандай болды?

Балалы үйрек – бірлесу. Мен топта/жұпта қалай жұмыс жасадым? Кімге көмек бердім? Кім маған риза болды? Кім маған көмек берді?

Ортан терек – ойлану. Мен бүгін қандай жаңа білім мен тәжірибе алдым?

Шылдыр шүмек – шынайылық. Сабақ маған ұнады ма? Неліктен?

Кішкентай бөбек – көңіл күй ахуалы. Мен сабақта өзімді қалайша сезіндім? 

Алақан – алға ұмтылу. Жұмысты жақсарту үшін не жасау керек? Білімімді қалайша толықтырам?

Бағалау Мұғалімнің қорытынды бағалауы «Баспалдақ» әдісі

арқылы жүргізіледі.









Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!