___________________________________________
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Кірістірілген шарттарды программалау (2 сабақ)
|
Бөлім: |
Python (пайтон) тілінде алгоритмдерді программалау |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
Оразханұлы Серікбол |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Кірістірілген шарттарды программалау (2 сабақ) |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.3.3.2 Python (пайтон) программалау тіліндегі кірістірілген шарттарды қолдану; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Кірістірілген шарттардың операторлары біледі, Python-да кірістірілген шарттарды жасау жолдарын біледі |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастырушылық кезең: 1. Оқушыларды қарсы алу және белгілеу. 2. "Көңіл-күй сөмкесі" әдісі арқылы оқушылар сабақта бір-біріне сәттілік тілейді, осылайша сыныпта достық атмосфера қалыптасады. 3. Үй тапсырмасын тексеру |
Мұғаліммен сәлемдесу. Оқушылар бір-біріне жақсы тілектерін айтады |
Мұғалім ауызша бағалауды қолданады: Керемет! Жарайсың! Жақсы! Талпын! |
Презентация |
||||||
|
Сабақтың ортасы |
Өткен тақырыпты қайталау. "Миға шабуыл" әдісі бойынша оқушыларға сұрақтар қойылады. Оқушылар жауаптарын айтады. Сұрақтар: 1. If-else құрылымы қандай жағдайларда қолданылады? 2. If-else құрылымының синтаксисі қандай? 3. If-elif-else құрылымы қандай жағдайларда қолданылады? 4. If-elif-else құрылымының синтаксисі қандай? 5. Толық тармақталу алгоритмінің функциясы қандай? 6. Кірістірілген шартты оператордың құрылымы қандай? 7. Кірістірілген шартты операторды қолдану шарттары қандай "Білемін, білгім келеді, білдім" әдісі кесте түрінде қолданылады, ол "Мен білемін" (оқушылар осы тақырып бойынша білетін немесе ойлайтын нәрселердің тізімін жасайды), "Білгім келеді" (бұл білгісі келетін нәрсенің анықтамасы, жаңа ақпаратқа деген қызығушылықты ояту), "Білдім" (бұл сабақтың қол жеткізілген нәтижесі) сабақтың соңында толтырылады.
Білімді бекіту:
Сергіту сәті
|
Тапсырмаларды орындайды
Мұғалімнің ақпаратын тыңдайды, тірек конспектісін жазады
Жұмыс парағы бойынша тапсырмаларды орындайды: - сөздерден анықтама құрастырады;
- ақиқат/жалған тұжырымдарды анықтайды
- есептің бағдарлама кодын толықтырады
Көз жаттығуларын орындайды
- блок-схеманы толтырады
;
- интерактивті тапсырманы орындайды
- программа кодын жазып, нәтижесін тексереді;
|
«Мақтау» Оқушылардың белсенділігіне қарай ауызша бағалау: «Жарайсың!», «Жақсы!», «Талпын!» ФБ |
Презентация, Оқулық, жұмыс дәптерлерікомпьютер Жұмыс парағы: https://wordwall.net/ru/resource/67995039 |
||||||
|
Сабақтың соңы |
Үй тапсырмасы: Сан берілген. Егер берілген сан тақ болса, онда санды 5-ке көбейту керек, ал егер жұп болса, онда 2 есе азайту керек. Егер енгізілген Сан 0 болса, онда "0-ден басқа санды енгізіңіз" деген хабарлама шығаратын бағдарлама құр. Рефлексия.
|
Үй тапсырмасын жазады Оқушылар өз жұмыстарын бағалайды |
Өзін-өзі бағалау |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Python (пайтон) тілінде алгоритмдерді программалау
Python (пайтон) тілінде алгоритмдерді программалау
___________________________________________
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Кірістірілген шарттарды программалау (2 сабақ)
|
Бөлім: |
Python (пайтон) тілінде алгоритмдерді программалау |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
Оразханұлы Серікбол |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Кірістірілген шарттарды программалау (2 сабақ) |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.3.3.2 Python (пайтон) программалау тіліндегі кірістірілген шарттарды қолдану; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Кірістірілген шарттардың операторлары біледі, Python-да кірістірілген шарттарды жасау жолдарын біледі |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастырушылық кезең: 1. Оқушыларды қарсы алу және белгілеу. 2. "Көңіл-күй сөмкесі" әдісі арқылы оқушылар сабақта бір-біріне сәттілік тілейді, осылайша сыныпта достық атмосфера қалыптасады. 3. Үй тапсырмасын тексеру |
Мұғаліммен сәлемдесу. Оқушылар бір-біріне жақсы тілектерін айтады |
Мұғалім ауызша бағалауды қолданады: Керемет! Жарайсың! Жақсы! Талпын! |
Презентация |
||||||
|
Сабақтың ортасы |
Өткен тақырыпты қайталау. "Миға шабуыл" әдісі бойынша оқушыларға сұрақтар қойылады. Оқушылар жауаптарын айтады. Сұрақтар: 1. If-else құрылымы қандай жағдайларда қолданылады? 2. If-else құрылымының синтаксисі қандай? 3. If-elif-else құрылымы қандай жағдайларда қолданылады? 4. If-elif-else құрылымының синтаксисі қандай? 5. Толық тармақталу алгоритмінің функциясы қандай? 6. Кірістірілген шартты оператордың құрылымы қандай? 7. Кірістірілген шартты операторды қолдану шарттары қандай "Білемін, білгім келеді, білдім" әдісі кесте түрінде қолданылады, ол "Мен білемін" (оқушылар осы тақырып бойынша білетін немесе ойлайтын нәрселердің тізімін жасайды), "Білгім келеді" (бұл білгісі келетін нәрсенің анықтамасы, жаңа ақпаратқа деген қызығушылықты ояту), "Білдім" (бұл сабақтың қол жеткізілген нәтижесі) сабақтың соңында толтырылады.
Білімді бекіту:
Сергіту сәті
|
Тапсырмаларды орындайды
Мұғалімнің ақпаратын тыңдайды, тірек конспектісін жазады
Жұмыс парағы бойынша тапсырмаларды орындайды: - сөздерден анықтама құрастырады;
- ақиқат/жалған тұжырымдарды анықтайды
- есептің бағдарлама кодын толықтырады
Көз жаттығуларын орындайды
- блок-схеманы толтырады
;
- интерактивті тапсырманы орындайды
- программа кодын жазып, нәтижесін тексереді;
|
«Мақтау» Оқушылардың белсенділігіне қарай ауызша бағалау: «Жарайсың!», «Жақсы!», «Талпын!» ФБ |
Презентация, Оқулық, жұмыс дәптерлерікомпьютер Жұмыс парағы: https://wordwall.net/ru/resource/67995039 |
||||||
|
Сабақтың соңы |
Үй тапсырмасы: Сан берілген. Егер берілген сан тақ болса, онда санды 5-ке көбейту керек, ал егер жұп болса, онда 2 есе азайту керек. Егер енгізілген Сан 0 болса, онда "0-ден басқа санды енгізіңіз" деген хабарлама шығаратын бағдарлама құр. Рефлексия.
|
Үй тапсырмасын жазады Оқушылар өз жұмыстарын бағалайды |
Өзін-өзі бағалау |
|
шағым қалдыра аласыз

















