|
Бөлімі: |
4-бөлім. «Python тіліндегі алгоритмдерді программалау» |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Кудабаева Г |
|
Күні: |
|
|
Сыныбы:7 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
4.6. Құрамды шарттарды программалау |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.3.3.3 Python программалау тіліндегі күрделі шарттарды қолдану; |
|
Сабақтың мақсаты |
күрделі шарттардың операторларын біледі. Python программалау тілінде күрделі шарттарды қалай құрастыруға болатынын біледі. күнделікті өмірден қарапайым және құрамды шарттарға мысалдар келтіреді. |
|
Ойлау дағдылары |
Білу, түсіну, қолдану |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы
2 мин. |
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасу, түгендеу. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру. |
(Ұ) Топтастыру |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
5 мин.
|
Ұжымдық жұмыс Миға шабуыл әдісі Алдыңғы білім мен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында төменде берілген сұрақтарға жауап береді.
|
|
|
https://wordwall.net/ru/resource/53194312 |
||||||||||||||||||||||||||||
|
1 |
Жаңа сабаққа кіріспе Оқушыларға жаңа білім бөлімі бойынша мұғалімнің түсіндіру кіріспе сөзі жүргізіледі. Толығырақ ақпарат алу үшін оқулықтағы жаңа білім бөліміндегі ақпаратты оқуға бағытталады. «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі арқылы мәтінді оқып біткен соң әр топ келесі сұрақтарға жауап береді. Берілген тақырып бойынша маған не белгілі? Мен не білемін? Мәтіннен қандай жаңалық туралы білдім? |
Дескриптор:
|
Бағалау Топтар бір-бірін «Смайлдер» әдісі арқылы бағалайды. |
Оқулықпен жұмыс БағалауТоптар бір-бірін «Смайлдер» әдісі арқылы бағалайды. |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
13 мин.
|
(Т) 1-тапсырма. Практикалық тапсырмалар Төмендегі кестедегі логикалық өрнектің мәндерін тап (true, false). а b Логикалық өрнек Логикалық өрнек 10 56 a>5 or b>a a%5==0 and b>a 0 1 a>b or b==1 a>b and b==1 -8 -9 a>-8 or b==a a**2>0 and b==a-1
Дескриптор: - Берілген логикалық өрнектің екеуін дұрыс табады. - Берілген логикалық өрнектің үшеуін дұрыс табады. - Берілген логикалық өрнектің барлығын дұрыс табады
Бағалау: Топтар бір-бірін «Смайлдер» әдісі арқылы бағалайды |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
10 мин Сабақтың соңы
5мин. Рефлексия
|
Сабақты бекіту Оқушылар бүгінгі сабақты қорытындылауға арналған
“Tik-tok” әдісі Мақсаты: Сабақты қорытындылау.
|
2-тапсырма. Аралары бос орынмен ажыратылған a, b және с бүтін сандары берілген. Осы сандардың үшеуі де оң сан болса – 1, басқаша болған жағдайда нәтиже ретінде экранға 0 саны шықсын.
Дескриптор:
|
Бағалау: Мұғалімнің қорытынды бағасы «Смайлдер» әдісі арқылы жүзеге асады. |
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Үй тапсырмасы
Мақсаты: Өткен сабақты пысықтау. |
|||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Python тілінде алгоритмді программалау
Python тілінде алгоритмді программалау
|
Бөлімі: |
4-бөлім. «Python тіліндегі алгоритмдерді программалау» |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Кудабаева Г |
|
Күні: |
|
|
Сыныбы:7 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
4.6. Құрамды шарттарды программалау |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.3.3.3 Python программалау тіліндегі күрделі шарттарды қолдану; |
|
Сабақтың мақсаты |
күрделі шарттардың операторларын біледі. Python программалау тілінде күрделі шарттарды қалай құрастыруға болатынын біледі. күнделікті өмірден қарапайым және құрамды шарттарға мысалдар келтіреді. |
|
Ойлау дағдылары |
Білу, түсіну, қолдану |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы
2 мин. |
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасу, түгендеу. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру. |
(Ұ) Топтастыру |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
5 мин.
|
Ұжымдық жұмыс Миға шабуыл әдісі Алдыңғы білім мен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында төменде берілген сұрақтарға жауап береді.
|
|
|
https://wordwall.net/ru/resource/53194312 |
||||||||||||||||||||||||||||
|
1 |
Жаңа сабаққа кіріспе Оқушыларға жаңа білім бөлімі бойынша мұғалімнің түсіндіру кіріспе сөзі жүргізіледі. Толығырақ ақпарат алу үшін оқулықтағы жаңа білім бөліміндегі ақпаратты оқуға бағытталады. «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі арқылы мәтінді оқып біткен соң әр топ келесі сұрақтарға жауап береді. Берілген тақырып бойынша маған не белгілі? Мен не білемін? Мәтіннен қандай жаңалық туралы білдім? |
Дескриптор:
|
Бағалау Топтар бір-бірін «Смайлдер» әдісі арқылы бағалайды. |
Оқулықпен жұмыс БағалауТоптар бір-бірін «Смайлдер» әдісі арқылы бағалайды. |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
13 мин.
|
(Т) 1-тапсырма. Практикалық тапсырмалар Төмендегі кестедегі логикалық өрнектің мәндерін тап (true, false). а b Логикалық өрнек Логикалық өрнек 10 56 a>5 or b>a a%5==0 and b>a 0 1 a>b or b==1 a>b and b==1 -8 -9 a>-8 or b==a a**2>0 and b==a-1
Дескриптор: - Берілген логикалық өрнектің екеуін дұрыс табады. - Берілген логикалық өрнектің үшеуін дұрыс табады. - Берілген логикалық өрнектің барлығын дұрыс табады
Бағалау: Топтар бір-бірін «Смайлдер» әдісі арқылы бағалайды |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
10 мин Сабақтың соңы
5мин. Рефлексия
|
Сабақты бекіту Оқушылар бүгінгі сабақты қорытындылауға арналған
“Tik-tok” әдісі Мақсаты: Сабақты қорытындылау.
|
2-тапсырма. Аралары бос орынмен ажыратылған a, b және с бүтін сандары берілген. Осы сандардың үшеуі де оң сан болса – 1, басқаша болған жағдайда нәтиже ретінде экранға 0 саны шықсын.
Дескриптор:
|
Бағалау: Мұғалімнің қорытынды бағасы «Смайлдер» әдісі арқылы жүзеге асады. |
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Үй тапсырмасы
Мақсаты: Өткен сабақты пысықтау. |
|||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз

0
мин
















