|
Бөлім: |
Тыңдалым мен айтылы |
||||||
|
Мектеп: |
|
||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Ерентай Т.Б |
||||||
|
Күні: |
05.10.2023 |
||||||
|
Сынып:1«Б» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Пән: |
Әліппе |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
|||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
1.1.5.2 сөйлеу барысында дауыс ырғағын, екпін, әуен, қарқын, кідірісті сақтау, ойды ым-ишара, қимыл арқылы жеткізу; 1.2.1.2* оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолдану; 1.4.1.1* айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп және есту, есте сақтау арқылы жазу; |
||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Қ дыбысын айтылуы мен жазылуын біледі; Мақал-мәтелді жаттайды; |
||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті: |
Оқушының әрекеті: |
Бағалау: |
Ресурстар: |
|||
|
Ұйымдастыру кезеңі |
Оқушылармен амандасу! Физминутка Жақсы! Оқушылар кеше біз қандай әріппен танысқан едік?
1. Дыбыс
деген не? (Естиміз, айтамыз) 6.Дыбыстың таңбасы не? 7.Қазақ алфавитінде қанша әріп бар? 8.Сөзден не құралады? 9. Сөйлем қандай әріптен басталады? 10. Сөйлем соңына не қоямыз? Балалар суретте нелерді көріп тұрмыз? Олардың барлығы қандай дыбыстан басталып тұр? Жақсы! Балалар бізге кюар берілген соны бірге тыңдайық!
Керемет! Сонда бүгінгі өтетін әріпіміз қандай болмақ? |
Мұғаліммен амандасады! Жаттығуды орындайды. Тт Мұғалім қойған сұрақтарға жауап береді.
Қоян, қаз, қасқыр, қуыршақ. Ққ Ққ |
Жауап берген оқушылар- ды смайлк арқылы бағалау. |
Ноутбук https://youtu.be/by8NcRAsRAE?si=MZUVZgNxPIoXejRG
|
|||
|
Негізгі кезең |
Балалар оқулыққа назар аударайықшы
Не көріп тұрмыз? "Кім шапшаң"ойыны Буыннан сөз құрау Қа- ра Қа-ла Қа-лам Қа-сық Қо- ра Қо-ла Жұмбақ Қалқиған екі құлағы, Елеңдеп қорқып тұрады. (Қоян) Қыс бойына жатады, Тәтті ұйқыға батады. (Қонжық) Аузы бейне шалғы,орақ, Шөп емес,бірақ мал орады. (Қасқыр) Дәптермен жұмыс. Оқушылар дәптерлеріндегі қ әрпіне берілген тапсырмаларды орындайды. Қ әрпін үлгіге сай жазба түрінде көркем етіп жазуға дағдыланады.
|
Балалар, асық, қозылар. |
СТИКЕР
|
|
|||
|
Қорытынды кезеңі |
Кері байланыс Оқушылар «Еркін микрофон» әдісі бойынша сабаққа кері байланысты ауызша айтады. Кері байланыста оқушылар өз топтарының жұмысымен бірге басқа топтың да жұмыстарын бағалайды және ұсыныстарын, сабақтан алған әсерлерімен бөліседі.
|
|
|
|
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қ әрпі мен дыбысы. 1 СЫНЫП. ҚМЖ
Қ әрпі мен дыбысы. 1 СЫНЫП. ҚМЖ
|
Бөлім: |
Тыңдалым мен айтылы |
||||||
|
Мектеп: |
|
||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Ерентай Т.Б |
||||||
|
Күні: |
05.10.2023 |
||||||
|
Сынып:1«Б» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Пән: |
Әліппе |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
|||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
1.1.5.2 сөйлеу барысында дауыс ырғағын, екпін, әуен, қарқын, кідірісті сақтау, ойды ым-ишара, қимыл арқылы жеткізу; 1.2.1.2* оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолдану; 1.4.1.1* айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп және есту, есте сақтау арқылы жазу; |
||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Қ дыбысын айтылуы мен жазылуын біледі; Мақал-мәтелді жаттайды; |
||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті: |
Оқушының әрекеті: |
Бағалау: |
Ресурстар: |
|||
|
Ұйымдастыру кезеңі |
Оқушылармен амандасу! Физминутка Жақсы! Оқушылар кеше біз қандай әріппен танысқан едік?
1. Дыбыс
деген не? (Естиміз, айтамыз) 6.Дыбыстың таңбасы не? 7.Қазақ алфавитінде қанша әріп бар? 8.Сөзден не құралады? 9. Сөйлем қандай әріптен басталады? 10. Сөйлем соңына не қоямыз? Балалар суретте нелерді көріп тұрмыз? Олардың барлығы қандай дыбыстан басталып тұр? Жақсы! Балалар бізге кюар берілген соны бірге тыңдайық!
Керемет! Сонда бүгінгі өтетін әріпіміз қандай болмақ? |
Мұғаліммен амандасады! Жаттығуды орындайды. Тт Мұғалім қойған сұрақтарға жауап береді.
Қоян, қаз, қасқыр, қуыршақ. Ққ Ққ |
Жауап берген оқушылар- ды смайлк арқылы бағалау. |
Ноутбук https://youtu.be/by8NcRAsRAE?si=MZUVZgNxPIoXejRG
|
|||
|
Негізгі кезең |
Балалар оқулыққа назар аударайықшы
Не көріп тұрмыз? "Кім шапшаң"ойыны Буыннан сөз құрау Қа- ра Қа-ла Қа-лам Қа-сық Қо- ра Қо-ла Жұмбақ Қалқиған екі құлағы, Елеңдеп қорқып тұрады. (Қоян) Қыс бойына жатады, Тәтті ұйқыға батады. (Қонжық) Аузы бейне шалғы,орақ, Шөп емес,бірақ мал орады. (Қасқыр) Дәптермен жұмыс. Оқушылар дәптерлеріндегі қ әрпіне берілген тапсырмаларды орындайды. Қ әрпін үлгіге сай жазба түрінде көркем етіп жазуға дағдыланады.
|
Балалар, асық, қозылар. |
СТИКЕР
|
|
|||
|
Қорытынды кезеңі |
Кері байланыс Оқушылар «Еркін микрофон» әдісі бойынша сабаққа кері байланысты ауызша айтады. Кері байланыста оқушылар өз топтарының жұмысымен бірге басқа топтың да жұмыстарын бағалайды және ұсыныстарын, сабақтан алған әсерлерімен бөліседі.
|
|
|
|
|||
шағым қалдыра аласыз























