Күнделікті сабақ жоспар
-
Бөлім: « Менің отбасым және достарым»
Мектеп:
Күні:
Мұғалімнің аты-жөні:
Сынып:
Қатысқан оқушы саны:
Сабақтың тақырыбы
Қ дыбысы және әрпі
5 санын қосу және азайту
Менің мектептегі досым
Сабақтың мақсаты
1.1.5.2 сөйлеу барысында дауыс ырғағын, екпін, әуен, қарқын, кідірісті сақтау, ойды ым-ишара, қимыл арқылы жеткізу;
1.2.5.1* мұғалімнің қолдауымен мәтіннің, сюжетті суреттің мазмұны бойынша сұрақ қою, сұраққа жауап беру;
1.3.6.1 жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғарғы және төменгі сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазу
1.1.2.4 біртаңбалы сандарды ондықтан аттамай қосу кестесін құру, білу және қолдану;
1.1.2.3 қосудың ауыстырымдылық қасиетін қолдану.
Күтілетін нәтиже
Білу керек: Оқушы суретпен жұмыс жасауды білу керек
Болу керек: Әр түрлі дыбыстарды ажырата алу түсінігі болу керек
Үйрену: Сұрақтарға жауап бере білу
Сабақ барысы
-
Сабақтың кезеңі\уақыты
Педагогтың әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау
ресурстары
Басы
5 минут
Ұйымдастыру Мотивациялық қозғаушы кезеңі:
Шаттық шеңбері
Достым менің, бері келші,
Қолдарыңды бере ғойшы.
Шаттық толы шеңберге,
Қуанышпен ене ғойшы!
-деп оқушымен сәлемдесу, оқушымен қарым –қатынасқа түсу
Оқушы логопедпен қарым –қатынасқа түседі
Оқушының дұрыс жауабына мадақтау әдісімен бағалап отыру
Негізгі бөлім
20 мин
Түзете дамытушылық кезең
Жаңа сабақ: Сабақ тақырыбы: Әліппе: Қ дыбысы және әрпі.
Сабаақ мақсаты: 1.1.5.2 сөйлеу барысында дауыс ырғағын, екпін, әуен, қарқын, кідірісті сақтау, ойды ым-ишара, қимыл арқылы жеткізу;
1.2.5.1* мұғалімнің қолдауымен мәтіннің, сюжетті суреттің мазмұны бойынша сұрақ қою, сұраққа жауап беру;
1.3.6.1 жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғарғы және төменгі сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазу
Математика: 5 санын қосу және азайту
Менің мектептегі досым
Сабақ мақсаты: 1.1.2.4 біртаңбалы сандарды ондықтан аттамай қосу кестесін құру, білу және қолдану;
1.1.2.3 қосудың ауыстырымдылық қасиетін қолдану.
1 тапсырма. Қ дыбысымен танысу. Әріпін жазу

2 тапсырма. «Микрафон ортада» әдісі сұрақ-жауап «Менің мектептегі досым».

- Сенің мектептегі досыңның аты кім?
-Ол нешінші сыныпта оқиды?
-Дос дегенді қалай түсінесің?
Суреттегі екі дос қайдан келеді?
-Олар жолдан нені көрді?
-Тауып алған қонжықты не істеді?
3. тапсырма. «Кім
қырағы?» ойыны Қ дыбысы кездесетін сөздермен
танысу үшін маман оқушыларға суретті бір рет көрсетеді оқушылар бір
көргенен ненің суреті екенін табу керек, тапқан адам житонан ұпай
жинайды.

Сергіту сәті
Бойды сергек тік ұста,
Емін - еркін тыныста.
Оң қолыңды соз алға,
Қол ұшына қара да,
Үшбұрыш сыз ауада,
Сол қол босқа тұрмасын,
Шеңбер жасап тынбасынМатематика. 5 санын қосу және азайту.
1 тапсырма. Суретті тапсырмаларды орындау

2. тапсырма. Суретті есептерді шығару. Жемістерді пайдаланып есеп шығару
0+5=5 1+4= 5 2+3=5 3+2=5 4+1=5
5-0=5 5-4=1 5-3=2 5-2=3
3. тапсырма. Қол моторикасына арналған тапсырма. Қызыл түсті таспен 5 санын толықтырып шық

4 тапсырма . « Кім қырағы?» 5 санына сәйкес келетін санды кір қыстырғышпен қыстырып көрсет

Сабақ тақырыбы мен мақсатымен танысады.
Оқушы Қ әріптерін жазады, қосымша тапсырманы орындайды
Сұрақтарға жауап береді
Қ дыбысынан басталатын сөздерді тауып айтады.
Оқушы логопедпен бірге сергіту сәтін орындайды.
5 санына байланысты тапсырмаларды орындайды.
Есептерді мұғалімнің көмегімен шығарады
Жалпы моторикаға және ұсақ моторикаға арналған тапсырмаларды өз деңгейінде орындайды
Жарайсың, балақай, сен тапсырманы дұрыс орындадың!
Сұрақтарға да жақсы жауап бере алдың.
Тамаша, дұрыс орындадың
Жарайсың, сен сергіту жаттығуын жақсы жасадың
Тамаша, сен менің айтқандарымның бәрін орындадың
Сен есеп шығаруды да үйреніп келесің
Жарайсың, балақай !
«Жазуды үйрену» дәптері
Сурет
Суреттер
Көңілді математика
Жемістер макеті, тақта
Суреттер түрлі түсті тастар,
Кір қыстырғыш-тар.
Соңы
5 минут
Сабақты бекіту
Рефлексия
Өткен тақырып бойынша оқушымен «Микрофон ортада» Әдісімен сұхбаттасу, сұрақ жауап арқылы.
-Бүгінгі сабақта не істей алдың?
-Қандай тапсырмалар қиын болды?
Үй тапсырмасы: Қ дыбысына сөздер жаттап келу.
5 санына байланысты тапсырма орындау
.
Оқушы микрофонға жауап береді. Сабаққа қатысу барысында қызықты және қиын болған кезеңдерін айтады.
Жарайсың, сен микрофонмен жақсы жауап бере алдың.
Қолдан жасалған микрафондар
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қ дыбысы және әрпі. 5 санын қосу және азайту
Қ дыбысы және әрпі. 5 санын қосу және азайту
Күнделікті сабақ жоспар
-
Бөлім: « Менің отбасым және достарым»
Мектеп:
Күні:
Мұғалімнің аты-жөні:
Сынып:
Қатысқан оқушы саны:
Сабақтың тақырыбы
Қ дыбысы және әрпі
5 санын қосу және азайту
Менің мектептегі досым
Сабақтың мақсаты
1.1.5.2 сөйлеу барысында дауыс ырғағын, екпін, әуен, қарқын, кідірісті сақтау, ойды ым-ишара, қимыл арқылы жеткізу;
1.2.5.1* мұғалімнің қолдауымен мәтіннің, сюжетті суреттің мазмұны бойынша сұрақ қою, сұраққа жауап беру;
1.3.6.1 жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғарғы және төменгі сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазу
1.1.2.4 біртаңбалы сандарды ондықтан аттамай қосу кестесін құру, білу және қолдану;
1.1.2.3 қосудың ауыстырымдылық қасиетін қолдану.
Күтілетін нәтиже
Білу керек: Оқушы суретпен жұмыс жасауды білу керек
Болу керек: Әр түрлі дыбыстарды ажырата алу түсінігі болу керек
Үйрену: Сұрақтарға жауап бере білу
Сабақ барысы
-
Сабақтың кезеңі\уақыты
Педагогтың әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау
ресурстары
Басы
5 минут
Ұйымдастыру Мотивациялық қозғаушы кезеңі:
Шаттық шеңбері
Достым менің, бері келші,
Қолдарыңды бере ғойшы.
Шаттық толы шеңберге,
Қуанышпен ене ғойшы!
-деп оқушымен сәлемдесу, оқушымен қарым –қатынасқа түсу
Оқушы логопедпен қарым –қатынасқа түседі
Оқушының дұрыс жауабына мадақтау әдісімен бағалап отыру
Негізгі бөлім
20 мин
Түзете дамытушылық кезең
Жаңа сабақ: Сабақ тақырыбы: Әліппе: Қ дыбысы және әрпі.
Сабаақ мақсаты: 1.1.5.2 сөйлеу барысында дауыс ырғағын, екпін, әуен, қарқын, кідірісті сақтау, ойды ым-ишара, қимыл арқылы жеткізу;
1.2.5.1* мұғалімнің қолдауымен мәтіннің, сюжетті суреттің мазмұны бойынша сұрақ қою, сұраққа жауап беру;
1.3.6.1 жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғарғы және төменгі сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазу
Математика: 5 санын қосу және азайту
Менің мектептегі досым
Сабақ мақсаты: 1.1.2.4 біртаңбалы сандарды ондықтан аттамай қосу кестесін құру, білу және қолдану;
1.1.2.3 қосудың ауыстырымдылық қасиетін қолдану.
1 тапсырма. Қ дыбысымен танысу. Әріпін жазу

2 тапсырма. «Микрафон ортада» әдісі сұрақ-жауап «Менің мектептегі досым».

- Сенің мектептегі досыңның аты кім?
-Ол нешінші сыныпта оқиды?
-Дос дегенді қалай түсінесің?
Суреттегі екі дос қайдан келеді?
-Олар жолдан нені көрді?
-Тауып алған қонжықты не істеді?
3. тапсырма. «Кім
қырағы?» ойыны Қ дыбысы кездесетін сөздермен
танысу үшін маман оқушыларға суретті бір рет көрсетеді оқушылар бір
көргенен ненің суреті екенін табу керек, тапқан адам житонан ұпай
жинайды.

Сергіту сәті
Бойды сергек тік ұста,
Емін - еркін тыныста.
Оң қолыңды соз алға,
Қол ұшына қара да,
Үшбұрыш сыз ауада,
Сол қол босқа тұрмасын,
Шеңбер жасап тынбасынМатематика. 5 санын қосу және азайту.
1 тапсырма. Суретті тапсырмаларды орындау

2. тапсырма. Суретті есептерді шығару. Жемістерді пайдаланып есеп шығару
0+5=5 1+4= 5 2+3=5 3+2=5 4+1=5
5-0=5 5-4=1 5-3=2 5-2=3
3. тапсырма. Қол моторикасына арналған тапсырма. Қызыл түсті таспен 5 санын толықтырып шық

4 тапсырма . « Кім қырағы?» 5 санына сәйкес келетін санды кір қыстырғышпен қыстырып көрсет

Сабақ тақырыбы мен мақсатымен танысады.
Оқушы Қ әріптерін жазады, қосымша тапсырманы орындайды
Сұрақтарға жауап береді
Қ дыбысынан басталатын сөздерді тауып айтады.
Оқушы логопедпен бірге сергіту сәтін орындайды.
5 санына байланысты тапсырмаларды орындайды.
Есептерді мұғалімнің көмегімен шығарады
Жалпы моторикаға және ұсақ моторикаға арналған тапсырмаларды өз деңгейінде орындайды
Жарайсың, балақай, сен тапсырманы дұрыс орындадың!
Сұрақтарға да жақсы жауап бере алдың.
Тамаша, дұрыс орындадың
Жарайсың, сен сергіту жаттығуын жақсы жасадың
Тамаша, сен менің айтқандарымның бәрін орындадың
Сен есеп шығаруды да үйреніп келесің
Жарайсың, балақай !
«Жазуды үйрену» дәптері
Сурет
Суреттер
Көңілді математика
Жемістер макеті, тақта
Суреттер түрлі түсті тастар,
Кір қыстырғыш-тар.
Соңы
5 минут
Сабақты бекіту
Рефлексия
Өткен тақырып бойынша оқушымен «Микрофон ортада» Әдісімен сұхбаттасу, сұрақ жауап арқылы.
-Бүгінгі сабақта не істей алдың?
-Қандай тапсырмалар қиын болды?
Үй тапсырмасы: Қ дыбысына сөздер жаттап келу.
5 санына байланысты тапсырма орындау
.
Оқушы микрофонға жауап береді. Сабаққа қатысу барысында қызықты және қиын болған кезеңдерін айтады.
Жарайсың, сен микрофонмен жақсы жауап бере алдың.
Қолдан жасалған микрафондар
шағым қалдыра аласыз













