Күні:01.10.2018ж. Пән: Қазақ тілі 4 «Ә» сынып
Сабақтың тақырыбы: Қабырға газетіне мақала жазу.
Мақсаттары:Қабырға газеті туралы түсінік қалыптастыру, мақала жазуға және оның көркемдік ерекшелігіне мән беру керектігі жайында түсінік қалыптастыру, оқушыларды өз ойын дәлелдей білуге үйрету.
Күтілетін нәтиже: Тақырыпты топпен меңгереді, түсінеді, өткен білімдері пысықтап, қорытындылауға үйренеді
Модульдері: СТО (сын тұрғысынан ойлау), ОЖЕ (оқушылардың жас ерекшеліктері), ТжДОЖ (талантты және дарынды оқушылармен жұмыс). ОБжК (оқытуды басқару және көшбасшылық), ОҮБжОБ (оқыту үшін басқару және оқытуды бағалау), ДО (диалогтық оқыту)
Деректер: тақта, стикерлер, маркерлер, бағалау парақтары
Әдіс тәсілдер:Миға шабуыл,Көкпар
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушылардың іс-әрекеті |
|
Білім Қызығушылық тарын ояту |
Топтар өзара жақсы тілектер айтады.Үйге берілген тапсырманы сұрақ-жауап арқылы диалогқа түсіру Берілген сұрақтарға жауап беру, топпен тапсырманы орындау |
Оқушылар берілген тапсырманы орындай отырып, топтық жұмыс арқылы өткенге шолу жасайды |
|
Түсіну |
«Білемін»,»Білгім келеді», «Білдім» әдісімен жұмыс жүргіземін. 1.Қабырға газеті –бұл не? 2.Қабырға газетіне қалай мақала дайындайды? |
Берілген тапсырманы уақытылы орындау, сұрақтарға нақты жауап беру, тақтаға шығып жарысады, сұрақты талдайды |
|
Қолдану |
Жаңа тақырыпты меңгерту үшін түсіну үшін 1-жаттығу орындалады, талданады.Көркем етіп көшіріліп жазылады. 2-жаттығу. Сурет бойынша жұмыс. Әрбір мамандық иесіне түсініктеме береді.
|
Әдіс бойынша жаңа тақырыпты меңгереді және өз пікірлерін ортаға салады, топ басшысы , ортаға шығып өз ойын жеткізеді |
|
Сергіту сәті |
Оқушылармен бірге сергіту сәтін жасау |
Жаттығулар жасайды. |
|
Талдау |
3-жаттығу. «Мақала дегеніміз не?» «Мақала жазу үшін алдымен не құрылады? |
Оқушылар мақала туралы өз ойларын білдіреді. |
|
Жинақтау |
Алдағы келе жатқан ұстаздар күніне мақала жазу. |
Әр топ өз мақалаларын жазады. Топ басшылары оқиды, өзге топтар пікір айтады.. |
|
Бағалау |
Бағалау парақшасы мен бағалау шкаласын тарату |
Өзін өзі топпен бағалайды |
|
Рефлексия |
Оқушыларға стикер толтыруды ұсыну 1.Сабақ несімен ұнады? 2.Сабақтың қай тұсы сізге ұнамады?\ 3Себебі: 4.Сізге сабақтың қай тұсы қызықты болды? |
Ұсынылған стикерді толтыру |
|
Үйге тапсырма |
4-жаттығу |
5-жаттығу. Таңдаған тақырыпқа мақала жазу. Күнделіктеріне жазып алады |
Тексерілді:.........................
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қабырға газетіне мақала жазу
Қабырға газетіне мақала жазу
Күні:01.10.2018ж. Пән: Қазақ тілі 4 «Ә» сынып
Сабақтың тақырыбы: Қабырға газетіне мақала жазу.
Мақсаттары:Қабырға газеті туралы түсінік қалыптастыру, мақала жазуға және оның көркемдік ерекшелігіне мән беру керектігі жайында түсінік қалыптастыру, оқушыларды өз ойын дәлелдей білуге үйрету.
Күтілетін нәтиже: Тақырыпты топпен меңгереді, түсінеді, өткен білімдері пысықтап, қорытындылауға үйренеді
Модульдері: СТО (сын тұрғысынан ойлау), ОЖЕ (оқушылардың жас ерекшеліктері), ТжДОЖ (талантты және дарынды оқушылармен жұмыс). ОБжК (оқытуды басқару және көшбасшылық), ОҮБжОБ (оқыту үшін басқару және оқытуды бағалау), ДО (диалогтық оқыту)
Деректер: тақта, стикерлер, маркерлер, бағалау парақтары
Әдіс тәсілдер:Миға шабуыл,Көкпар
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушылардың іс-әрекеті |
|
Білім Қызығушылық тарын ояту |
Топтар өзара жақсы тілектер айтады.Үйге берілген тапсырманы сұрақ-жауап арқылы диалогқа түсіру Берілген сұрақтарға жауап беру, топпен тапсырманы орындау |
Оқушылар берілген тапсырманы орындай отырып, топтық жұмыс арқылы өткенге шолу жасайды |
|
Түсіну |
«Білемін»,»Білгім келеді», «Білдім» әдісімен жұмыс жүргіземін. 1.Қабырға газеті –бұл не? 2.Қабырға газетіне қалай мақала дайындайды? |
Берілген тапсырманы уақытылы орындау, сұрақтарға нақты жауап беру, тақтаға шығып жарысады, сұрақты талдайды |
|
Қолдану |
Жаңа тақырыпты меңгерту үшін түсіну үшін 1-жаттығу орындалады, талданады.Көркем етіп көшіріліп жазылады. 2-жаттығу. Сурет бойынша жұмыс. Әрбір мамандық иесіне түсініктеме береді.
|
Әдіс бойынша жаңа тақырыпты меңгереді және өз пікірлерін ортаға салады, топ басшысы , ортаға шығып өз ойын жеткізеді |
|
Сергіту сәті |
Оқушылармен бірге сергіту сәтін жасау |
Жаттығулар жасайды. |
|
Талдау |
3-жаттығу. «Мақала дегеніміз не?» «Мақала жазу үшін алдымен не құрылады? |
Оқушылар мақала туралы өз ойларын білдіреді. |
|
Жинақтау |
Алдағы келе жатқан ұстаздар күніне мақала жазу. |
Әр топ өз мақалаларын жазады. Топ басшылары оқиды, өзге топтар пікір айтады.. |
|
Бағалау |
Бағалау парақшасы мен бағалау шкаласын тарату |
Өзін өзі топпен бағалайды |
|
Рефлексия |
Оқушыларға стикер толтыруды ұсыну 1.Сабақ несімен ұнады? 2.Сабақтың қай тұсы сізге ұнамады?\ 3Себебі: 4.Сізге сабақтың қай тұсы қызықты болды? |
Ұсынылған стикерді толтыру |
|
Үйге тапсырма |
4-жаттығу |
5-жаттығу. Таңдаған тақырыпқа мақала жазу. Күнделіктеріне жазып алады |
Тексерілді:.........................
шағым қалдыра аласыз













