|
Бөлім |
Су – тіршілік көзі |
||||
|
Пәні: |
Математика |
||||
|
Күні: |
14.04.2025ж |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Н.Дусбаева |
||||
|
Сынып: 3 «Ә» |
Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қағаз ақша |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.3.6 1000 тг, 2000 тг, 5000 тг купюраларды ажырату және түрліше төлем жасау |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
1000 теңгелік, 2000 теңгелік, 5000 теңгелік ақшаларды ажыратуды және түрліше төлем жасауды үйрену |
||||
|
Құндылық |
Тұратын үйін, ауласын, қаласын таза ұстау, қоғамдық орынға және қоршаған ортаға ұқыптылықпен қарау |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қалай сөйлейді?» ойыны Үй тапсырмасын тексеру Талдау, 26 –бет 880 : 4 + 101 * 5 = 220 + 505 = 725 707 : 7 + 410 * 2 = 101 + 820 = 921 340 * 2 – 606 : 3 = 680 – 202 = 478 802 : 2 – 104 * 3 = 401 – 312 = 89 «Ой қозғау» әдісі Суреттегі ақшаларға қара. Олардың қайсылары саған таныс? Таныс емес ақшаларды ата. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау 1000 теңгелік, 2000 теңгелік, 5000 теңгелік ақшаларды ажыратуды және түрліше төлем жасауды үйрену |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Тапсырманы тексертеді Суретке қарап, таныс ақшалар мен таныс емес ақшаларды атайды |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Оқулық №1, 27-бет |
|
|
Сабақ тың ортасы 11 мин |
1-тапсырма ФС Ұжымдық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі 2000 теңгелік, 5000 теңгелік ақшаларды қалай ұсақтауға болады? ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.1000 теңгелік, 2000 теңгелік, 5000 теңгелік ақшаларды қалай ажыртуға болады? |
1000 теңгелік, 2000 теңгелік, 5000 теңгелік ақшаларды ажыратудың нұсқауларын айтады
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -2000 теңгелік ақшаны ұсақтау нұсқасын айтады-1б -5000 теңгелік ақшаны ұсақтау нұсқасын айтады-1б ЕББҚ Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Оқулық №2 27 –бет дәптер қалам |
|
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Есепте» әдісі Көрсетілген соманы әртүрлі тәсілмен қалай жинауға болады? 9000 = 5000 + 2000 +2000 9000 = 2000 + 2000 +2000 +2000 +1000 5000 = 1000 +1000 +2000+500 +500 ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Тапсырмадан не үйрендің? |
Көрсетілген соманы әртүрлі тәсілмен жинайды Сұраққа жауап береді |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: -бірінші көрсетілген соманы әртүрлі тәсілмен жинайды-1б -екінші көрсетілген соманы әртүрлі тәәсілмен жинайды-1б -үшінші көрсетілген соманы әртүрлі тәәсілмен жинайды-1б -төртінші көрсетілген соманы әртүрлі тәәсілмен жинайды-1б -бесінші көрсетілген соманы әртүрлі тәәсілмен жинайды-1б ЕББҚ Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
200,500, 1000, 2000, 5000 теңгелік ақшаның қима қағаздар |
|
|
10 мин |
3 –тапсырма Жеке жұмыс «Құрастыр» әдісі Есепті шығар. Турист – 9 Ересек ад. -1000тг 3 б. Бал.арн.- 500 тг 6 б. Барлығы - ? тг Ш: 1000 * 3 + 500 * 6 = 3000 + 3000 = 6000 ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Тапсырмадан не үйрендің? |
Есепті шығарады |
Дескриптор: - қысқаша шартын құрып, сұрағын анықтайды(1б) -амалтаңбасын таңдап,өрнек құрады(1б) -өрнектің мәнін есептейді6жауабын жазады(1б) |
Оқулық №4, 28-бет дәптер қалам |
|
|
Сабақ тың соңы 7 мин |
«Детальдарын қосу» әдісі Жеке жұмыс істеу кезінде мұғалімге алған білімдерін көрсету үшін әр оқушы сабаққа байланысты бір сөйлем айтып, келесі оқушы сөйлемді көбейтіп жеткізуі қажет. Сөйлемі барынша дұрыс және нақты болуы керек.
Үйге тапсырма №6, 28-бет |
Оқушылар «Детальдарын қосу» әдісінде бүгінгі өткен сабақ жайлы өз ойларын қысқа және кеңейтілген түрде айтады
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қағаз ақша ҚМЖ 3- сынып
Қағаз ақша ҚМЖ 3- сынып
|
Бөлім |
Су – тіршілік көзі |
||||
|
Пәні: |
Математика |
||||
|
Күні: |
14.04.2025ж |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Н.Дусбаева |
||||
|
Сынып: 3 «Ә» |
Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қағаз ақша |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.3.6 1000 тг, 2000 тг, 5000 тг купюраларды ажырату және түрліше төлем жасау |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
1000 теңгелік, 2000 теңгелік, 5000 теңгелік ақшаларды ажыратуды және түрліше төлем жасауды үйрену |
||||
|
Құндылық |
Тұратын үйін, ауласын, қаласын таза ұстау, қоғамдық орынға және қоршаған ортаға ұқыптылықпен қарау |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қалай сөйлейді?» ойыны Үй тапсырмасын тексеру Талдау, 26 –бет 880 : 4 + 101 * 5 = 220 + 505 = 725 707 : 7 + 410 * 2 = 101 + 820 = 921 340 * 2 – 606 : 3 = 680 – 202 = 478 802 : 2 – 104 * 3 = 401 – 312 = 89 «Ой қозғау» әдісі Суреттегі ақшаларға қара. Олардың қайсылары саған таныс? Таныс емес ақшаларды ата. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау 1000 теңгелік, 2000 теңгелік, 5000 теңгелік ақшаларды ажыратуды және түрліше төлем жасауды үйрену |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Тапсырманы тексертеді Суретке қарап, таныс ақшалар мен таныс емес ақшаларды атайды |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Оқулық №1, 27-бет |
|
|
Сабақ тың ортасы 11 мин |
1-тапсырма ФС Ұжымдық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі 2000 теңгелік, 5000 теңгелік ақшаларды қалай ұсақтауға болады? ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.1000 теңгелік, 2000 теңгелік, 5000 теңгелік ақшаларды қалай ажыртуға болады? |
1000 теңгелік, 2000 теңгелік, 5000 теңгелік ақшаларды ажыратудың нұсқауларын айтады
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -2000 теңгелік ақшаны ұсақтау нұсқасын айтады-1б -5000 теңгелік ақшаны ұсақтау нұсқасын айтады-1б ЕББҚ Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Оқулық №2 27 –бет дәптер қалам |
|
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Есепте» әдісі Көрсетілген соманы әртүрлі тәсілмен қалай жинауға болады? 9000 = 5000 + 2000 +2000 9000 = 2000 + 2000 +2000 +2000 +1000 5000 = 1000 +1000 +2000+500 +500 ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Тапсырмадан не үйрендің? |
Көрсетілген соманы әртүрлі тәсілмен жинайды Сұраққа жауап береді |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: -бірінші көрсетілген соманы әртүрлі тәсілмен жинайды-1б -екінші көрсетілген соманы әртүрлі тәәсілмен жинайды-1б -үшінші көрсетілген соманы әртүрлі тәәсілмен жинайды-1б -төртінші көрсетілген соманы әртүрлі тәәсілмен жинайды-1б -бесінші көрсетілген соманы әртүрлі тәәсілмен жинайды-1б ЕББҚ Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
200,500, 1000, 2000, 5000 теңгелік ақшаның қима қағаздар |
|
|
10 мин |
3 –тапсырма Жеке жұмыс «Құрастыр» әдісі Есепті шығар. Турист – 9 Ересек ад. -1000тг 3 б. Бал.арн.- 500 тг 6 б. Барлығы - ? тг Ш: 1000 * 3 + 500 * 6 = 3000 + 3000 = 6000 ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Тапсырмадан не үйрендің? |
Есепті шығарады |
Дескриптор: - қысқаша шартын құрып, сұрағын анықтайды(1б) -амалтаңбасын таңдап,өрнек құрады(1б) -өрнектің мәнін есептейді6жауабын жазады(1б) |
Оқулық №4, 28-бет дәптер қалам |
|
|
Сабақ тың соңы 7 мин |
«Детальдарын қосу» әдісі Жеке жұмыс істеу кезінде мұғалімге алған білімдерін көрсету үшін әр оқушы сабаққа байланысты бір сөйлем айтып, келесі оқушы сөйлемді көбейтіп жеткізуі қажет. Сөйлемі барынша дұрыс және нақты болуы керек.
Үйге тапсырма №6, 28-бет |
Оқушылар «Детальдарын қосу» әдісінде бүгінгі өткен сабақ жайлы өз ойларын қысқа және кеңейтілген түрде айтады
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
шағым қалдыра аласыз













