|
Бөлім: |
Олимпиада жеңімпаздары – Қазақстан мақтанышы |
|||||||
|
Педагогтың Т.А.Ә. |
|
|||||||
|
Күні: |
|
|||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қай спорт секциясына жазылдың? |
|||||||
|
Сыныбы: 6 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||||
|
Сабаққа негізделген оқу мақсаттары |
6.3.3.1 - орта көлемді шығармаларды түсіну, тақырыбы мен негізгі ойды анықтау; 6.3.6.1 - тақырып бойынша үйренген сөздерін қолдана отырып, мәтінде көтерілген мәселені шынайы өмірмен байланыстыру |
|||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
орта көлемді шығармаларды түсіну, тақырыбы мен негізгі ойды анықтайды; тақырып бойынша үйренген сөздерін қолдана отырып, мәтінде көтерілген мәселені шынайы өмірмен байланыстырады; |
|||||||
|
Жоспар |
||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||
|
Басталуы |
Ұйымдастыру кезеңі. Амандасу. Көтерiңкi көңiл-күй oрнaту үшiн «Көңіл-күйім» әдісін қолдану арқылы сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл-күй қалыптастыру. Кабинеттің төрт бұрышына смайликтер жапсырылады. Смайликтер түрлі көңіл-күйді бейнелейді. Оқушылар өз көңіл-күйіне сәйкес келетін смайликтің жанына барады. |
Оқушылар өз көңіл-күйіне сәйкес келетін смайликтің жанына барады. |
|
«Көңіл-күйім» тренингі |
||||
|
Ортасы |
Айтылым. 5-тапсырма.Мәтіндегі ақпараттың дұрыстығын тексер.
Дескриптор: Мәтіндегі ақпараттың дұрыстығын тексереді. Айтылым. 6-тапсырма. Берілген сөздердің синоним, антоним, омонимдердітап. Түсіндiр. Синонимдерiн тап:шұғылдану,атақты. Антонимдерiн тап:қатал, күшті. Омонимдердін тап: жаттығу,жаз. Дескриптор: Берілген сөздердің синоним, антоним, омонимдердін табады. 7-тапсырма. Мәтін мазмұнына сүйеніп, «Қазақша күрес секциясына барғың келе ме?» деген тақырыпта диалог құрыңдар. Дескриптор: «Қазақша күрес секциясына барғың келе ме?» деген тақырыпта диалог құрайды. |
Мәтіндегі ақпараттың дұрыстығын тексереді. Берілген сөздердің синоним, антоним, омонимдерді табады. «Қазақша күрес секциясына барғың келе ме?» деген тақырыпта диалог құрайды. |
ҚБ
ҚБ
ҚБ
|
Оқулық Оқулық Оқулық |
||||
|
Аяқталуы
|
«Жемістер себеті» әдісін қолдану
Үй тапсырмасы: 8-тапсырма |
Қызыл, сары, жасыл жемістер арқылы кері байланыс жасайды. |
|
Қызыл, сары, жасыл жемістер арқылы кері дизайн. |
||||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-менбайланыс Құндылықтардағы байланыс |
||||||
|
Деңгейлік тапсырмалар дайындаймын. |
Қалыптастырушы бағалау жүргізіледі. (күлкілі езулер, жұлдызша, бағалау парақшалары, қималар, бағдаршам арқылы) |
Тарих, қазақ тілі, география Қоғамымыздағы ұлттық бірлік, бейбітшілік пен келісім |
||||||
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
Олимпиада жеңімпаздары – Қазақстан мақтанышы |
|||||||
|
Педагогтың Т.А.Ә. |
|
|||||||
|
Күні: |
|
|||||||
|
Сынып: 6 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
М.Әлімбаев «Шынықсаң, шымыр боларсың» |
|||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
6.4.2.1 - эссе тақырыбының желісінен шықпай, әрбір абзацты жүйелі құрастырып, қажетті мазмұнын ашып жазу; 6.4.5.1 -жазба жұмыстарында сөйлем соңында қойылатын тыныс белгілерді орынды қолдану |
|||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
эссе тақырыбының желісінен шықпай, әрбір абзацты жүйелі құрастырып, қажетті мазмұнын ашып жазады; жазба жұмыстарында сөйлем соңында қойылатын тыныс белгілерді орынды қолданады; |
|||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Педагогтың іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы |
Сәлемдесу. Психологиялық ахуал. Кезекшімен сұхбат «Аквариумдағы балық» әдісі
Кубизм стратегиясы бойынша қызығушылықты ояту арқылы сабақтың тақырыбын анықтау.
Ендеше сабақтың тақырыбы қандай деп ойлайсыңдар? Спорт, дене шынықтыру, салауатты өмір салты. М: Дұрыс айтасыңдар сабақтың тақырыбы: М.Әлімбаев «Шынықсаң, шымыр боларсың» Сабаққа қандай мақсат қояр едіңдер:
Дұрыс айтасыңдар балалар, тыңдалым материалдарының мазмұны негізінде шынайы өмірмен байланыстырып жауап береміз, Мәліметтерді жинақтай отырып, тақырып бойынша постер, сызба-кесте жасаймыз, Жазба жұмыстарында сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін сақтай отырып жай сөйлем құрастырамыз. Бүгін бізде 2 топ жұмыс істейді топ басшылары бағалау парақшаларына бағалау критерийларі арқылы өз бағаларын қойып отырады. |
Кубизм стратегиясы бойынша қызығушылықты ояту арқылы сабақтың тақырыбын анықтайды. |
Қ
|
\
|
||||
|
Сабақтың ортасы |
Сөздікпен жұмыс: мәре, мерей, үлес, ұпай. Жазылым. 1 – тапсырма. Қазақстанның атақты спортшыларына қатысты сөзжұмбақ құрастыр. Дескриптор: Қазақстанның атақты спортшыларына қатысты сөзжұмбақ құрастырады. Оқылым. Айтылым. 2-тапсырма. Ойлан, тап. Жұмбақтарды шеш. Жұмбақ пен суретті сәйкестендір.
Дескриптор: Жұмбақтарды шешеді. Жұмбақ пен суретті сәйкестендіреді. АЙТЫЛЫМ. ЖАЗЫЛЫМ. 3-тапсырма. Суретке қара. Сұрақтарғажауап бер. 1. Суретте кім бейнеленген? 2. «Мұзафар Әлімбаев» деген есім таныс па? 3. Ол кісінің балалар ақыны екенін білесің бе? 4. Ақпарат көздерінен Мұзафар Әлімбаев туралы дерек тауып, мәтін құрап жаз.
Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді. Тыңдалым. 4-тапсырма. Спортта беделді болудың сыры неде? Пікірді тыңда. Тірек сөздерді қолданып, ой бөлісіңдер. Тірек сөздер: басты мәселе, топты жарып, мәреге бірінші жетпеу, елінсүюі, үлес қосуды көздеуі, елжандылық, баулу, халықтың құрметі, ақшаға сатылмау, үлес қосу, бақ жұлдызы. Дескриптор: Тірек сөздерді қолданып, ой бөліседі. Тыңдалым. Оқылым. 5-тапсырма. Мәтінді тыңда. Оқы.
Дескриптор: Мәтінді тыңдап, оқиды. |
Оқушылар жаңа сөздермен танысады. Қазақстанның атақты спортшыларына қатысты сөзжұмбақ құрастырады. Жұмбақтарды шешеді. Жұмбақ пен суретті сәйкестендіреді. Сұрақтарға жауап береді. Тірек сөздерді қолданып, ой бөліседі. Мәтінді тыңдап,оқиды. |
Қ
Қ
Қ
Қ
Қ
|
Жаңа сөздер
Оқулық
Оқулық
Оқулық
Оқулық |
||||
|
Сабақтың соңы |
Үй тапсырмасы 75 б, 6 тапсырма «Көңіл-күй экраны» әдісі арқылы жүзеге асады. Оқушыларға қызыл жасыл түсті қол (алақан) суреті беріледі, олар сабақтан алған көңіл-күйін алақанға салады. |
Оқушыларға қызыл жасыл түсті қол (алақан) суреті беріледі, олар сабақтан алған көңіл-күйін алақанға салады. |
|
|
||||
|
Қосымша ақпарат |
||||||||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пəнаралық байланыс Қауіпсіздік жəне еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс |
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қай спорт секциясына жазылдың?
Қай спорт секциясына жазылдың?
|
Бөлім: |
Олимпиада жеңімпаздары – Қазақстан мақтанышы |
|||||||
|
Педагогтың Т.А.Ә. |
|
|||||||
|
Күні: |
|
|||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қай спорт секциясына жазылдың? |
|||||||
|
Сыныбы: 6 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||||
|
Сабаққа негізделген оқу мақсаттары |
6.3.3.1 - орта көлемді шығармаларды түсіну, тақырыбы мен негізгі ойды анықтау; 6.3.6.1 - тақырып бойынша үйренген сөздерін қолдана отырып, мәтінде көтерілген мәселені шынайы өмірмен байланыстыру |
|||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
орта көлемді шығармаларды түсіну, тақырыбы мен негізгі ойды анықтайды; тақырып бойынша үйренген сөздерін қолдана отырып, мәтінде көтерілген мәселені шынайы өмірмен байланыстырады; |
|||||||
|
Жоспар |
||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||
|
Басталуы |
Ұйымдастыру кезеңі. Амандасу. Көтерiңкi көңiл-күй oрнaту үшiн «Көңіл-күйім» әдісін қолдану арқылы сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл-күй қалыптастыру. Кабинеттің төрт бұрышына смайликтер жапсырылады. Смайликтер түрлі көңіл-күйді бейнелейді. Оқушылар өз көңіл-күйіне сәйкес келетін смайликтің жанына барады. |
Оқушылар өз көңіл-күйіне сәйкес келетін смайликтің жанына барады. |
|
«Көңіл-күйім» тренингі |
||||
|
Ортасы |
Айтылым. 5-тапсырма.Мәтіндегі ақпараттың дұрыстығын тексер.
Дескриптор: Мәтіндегі ақпараттың дұрыстығын тексереді. Айтылым. 6-тапсырма. Берілген сөздердің синоним, антоним, омонимдердітап. Түсіндiр. Синонимдерiн тап:шұғылдану,атақты. Антонимдерiн тап:қатал, күшті. Омонимдердін тап: жаттығу,жаз. Дескриптор: Берілген сөздердің синоним, антоним, омонимдердін табады. 7-тапсырма. Мәтін мазмұнына сүйеніп, «Қазақша күрес секциясына барғың келе ме?» деген тақырыпта диалог құрыңдар. Дескриптор: «Қазақша күрес секциясына барғың келе ме?» деген тақырыпта диалог құрайды. |
Мәтіндегі ақпараттың дұрыстығын тексереді. Берілген сөздердің синоним, антоним, омонимдерді табады. «Қазақша күрес секциясына барғың келе ме?» деген тақырыпта диалог құрайды. |
ҚБ
ҚБ
ҚБ
|
Оқулық Оқулық Оқулық |
||||
|
Аяқталуы
|
«Жемістер себеті» әдісін қолдану
Үй тапсырмасы: 8-тапсырма |
Қызыл, сары, жасыл жемістер арқылы кері байланыс жасайды. |
|
Қызыл, сары, жасыл жемістер арқылы кері дизайн. |
||||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-менбайланыс Құндылықтардағы байланыс |
||||||
|
Деңгейлік тапсырмалар дайындаймын. |
Қалыптастырушы бағалау жүргізіледі. (күлкілі езулер, жұлдызша, бағалау парақшалары, қималар, бағдаршам арқылы) |
Тарих, қазақ тілі, география Қоғамымыздағы ұлттық бірлік, бейбітшілік пен келісім |
||||||
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
Олимпиада жеңімпаздары – Қазақстан мақтанышы |
|||||||
|
Педагогтың Т.А.Ә. |
|
|||||||
|
Күні: |
|
|||||||
|
Сынып: 6 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
М.Әлімбаев «Шынықсаң, шымыр боларсың» |
|||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
6.4.2.1 - эссе тақырыбының желісінен шықпай, әрбір абзацты жүйелі құрастырып, қажетті мазмұнын ашып жазу; 6.4.5.1 -жазба жұмыстарында сөйлем соңында қойылатын тыныс белгілерді орынды қолдану |
|||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
эссе тақырыбының желісінен шықпай, әрбір абзацты жүйелі құрастырып, қажетті мазмұнын ашып жазады; жазба жұмыстарында сөйлем соңында қойылатын тыныс белгілерді орынды қолданады; |
|||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Педагогтың іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы |
Сәлемдесу. Психологиялық ахуал. Кезекшімен сұхбат «Аквариумдағы балық» әдісі
Кубизм стратегиясы бойынша қызығушылықты ояту арқылы сабақтың тақырыбын анықтау.
Ендеше сабақтың тақырыбы қандай деп ойлайсыңдар? Спорт, дене шынықтыру, салауатты өмір салты. М: Дұрыс айтасыңдар сабақтың тақырыбы: М.Әлімбаев «Шынықсаң, шымыр боларсың» Сабаққа қандай мақсат қояр едіңдер:
Дұрыс айтасыңдар балалар, тыңдалым материалдарының мазмұны негізінде шынайы өмірмен байланыстырып жауап береміз, Мәліметтерді жинақтай отырып, тақырып бойынша постер, сызба-кесте жасаймыз, Жазба жұмыстарында сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін сақтай отырып жай сөйлем құрастырамыз. Бүгін бізде 2 топ жұмыс істейді топ басшылары бағалау парақшаларына бағалау критерийларі арқылы өз бағаларын қойып отырады. |
Кубизм стратегиясы бойынша қызығушылықты ояту арқылы сабақтың тақырыбын анықтайды. |
Қ
|
\
|
||||
|
Сабақтың ортасы |
Сөздікпен жұмыс: мәре, мерей, үлес, ұпай. Жазылым. 1 – тапсырма. Қазақстанның атақты спортшыларына қатысты сөзжұмбақ құрастыр. Дескриптор: Қазақстанның атақты спортшыларына қатысты сөзжұмбақ құрастырады. Оқылым. Айтылым. 2-тапсырма. Ойлан, тап. Жұмбақтарды шеш. Жұмбақ пен суретті сәйкестендір.
Дескриптор: Жұмбақтарды шешеді. Жұмбақ пен суретті сәйкестендіреді. АЙТЫЛЫМ. ЖАЗЫЛЫМ. 3-тапсырма. Суретке қара. Сұрақтарғажауап бер. 1. Суретте кім бейнеленген? 2. «Мұзафар Әлімбаев» деген есім таныс па? 3. Ол кісінің балалар ақыны екенін білесің бе? 4. Ақпарат көздерінен Мұзафар Әлімбаев туралы дерек тауып, мәтін құрап жаз.
Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді. Тыңдалым. 4-тапсырма. Спортта беделді болудың сыры неде? Пікірді тыңда. Тірек сөздерді қолданып, ой бөлісіңдер. Тірек сөздер: басты мәселе, топты жарып, мәреге бірінші жетпеу, елінсүюі, үлес қосуды көздеуі, елжандылық, баулу, халықтың құрметі, ақшаға сатылмау, үлес қосу, бақ жұлдызы. Дескриптор: Тірек сөздерді қолданып, ой бөліседі. Тыңдалым. Оқылым. 5-тапсырма. Мәтінді тыңда. Оқы.
Дескриптор: Мәтінді тыңдап, оқиды. |
Оқушылар жаңа сөздермен танысады. Қазақстанның атақты спортшыларына қатысты сөзжұмбақ құрастырады. Жұмбақтарды шешеді. Жұмбақ пен суретті сәйкестендіреді. Сұрақтарға жауап береді. Тірек сөздерді қолданып, ой бөліседі. Мәтінді тыңдап,оқиды. |
Қ
Қ
Қ
Қ
Қ
|
Жаңа сөздер
Оқулық
Оқулық
Оқулық
Оқулық |
||||
|
Сабақтың соңы |
Үй тапсырмасы 75 б, 6 тапсырма «Көңіл-күй экраны» әдісі арқылы жүзеге асады. Оқушыларға қызыл жасыл түсті қол (алақан) суреті беріледі, олар сабақтан алған көңіл-күйін алақанға салады. |
Оқушыларға қызыл жасыл түсті қол (алақан) суреті беріледі, олар сабақтан алған көңіл-күйін алақанға салады. |
|
|
||||
|
Қосымша ақпарат |
||||||||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пəнаралық байланыс Қауіпсіздік жəне еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс |
||||||
шағым қалдыра аласыз




Б

















