Бекітемін:
|
Білім беру ұйымының атауы |
Әл-Фараби атындағы №201 мектеп-лицей |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Қазақстан тарихы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
9.3Қазақстан қайта құру кезеңінде (1986-1991 жылдар) |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Айғалиев Е. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
23.01.2025ж. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 9 «Г», «Д» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Қайта құру» жылдарындағы Қазақстандағы демократиялық процестер. Зерттеу сұрағы: Демократиялық процестер қоғамдық сананы қалай өзгертті? |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
9.3.1.1 қоғамдық-саяси өмірдің ерекшеліктерін түсіндіру және өзіндік интерпретация жасау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
қоғамдық-саяси өмірдің ерекшеліктерін түсіндіру, меңгерілген материал бойынша дәйекті қорытынды жасау; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Әділдік және жауапкершілік |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уа қыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру 5 минут Өткен білімді еске түсіру |
Ой шақыру Сабақ интерактивті тақтадан, қайта құру кезеңіндегі қоғамдағы демократияландыру процесіне байланысты суреттер көрсету
Суреттерде қандай оқиғалар көрсетілген? Біздің тақырыбымызбен қандай байланыс болуы мүмкін? Жаңа тақырыпқа шығу, сабақтың мақсаты, бағалау критерийлерімен таныстыру. |
Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады |
Қазақстан тарихы (1985 - 2000 гг.) Шеретов С.Г. «Дәнекер», 2002 Тарих толқынындаНазарбаев Н.Ә. Атамұра. 2003 ж. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа білім 16 минут 5 минут 5 минут 5 минут
4 минут |
Мәтінмен жұмыс 1-топ. «Тілдер туралы» заң
А\ «Қарусыз Қазақстан» В\ «Невада-Семей» С\ «Табиғат» Д\ «Ядролық қарусыз Қазақстан» 2. Қазақстанда тұратын славян текті жұрттар өкілдерін қорғау мақсатында құрылған қоғамдық қозғалыс А\ «Лад» В\ «Азат» С \»Вайнах» Д\ «Славян» 3. «Видергебурд «ұйымы қай ұлттың мүддесін қорғады А\ орыс В\ шешен С\ украин Д\ неміс 4.1991 ж..... «Қазақ КСР-індегі қоғамдық бірлестіктер туралы» заң А\ шілдесінде В\ наурызында С\ маусымында Д \мамырында 5.1990 ж Қазақстанның мемлекеттік егемендігін жариялаған күні А\25.10. В\15.11. С\ 10.03. Д\ 16.12.
6.1990 жылы тамызда
құрылған орыстілді азаматтар
қозғалысы
4-тапсырма.Қазақстанда қоғамдық қозғалыстардың үш кезеңіне қатысты ақпараттарды жікте.
|
Мәтінмен жұмыс Мәтіннен негізгі идеяны анықтайды Дескриптор:
Дескриптор: Берілген жылдарда болған оқиғаларды анықтайды
Дескриптор: Ақпараттық ақиқат немесе жалған екенін анықтайды
Дескриптор:
|
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
«Ең үздік жауап»
5 балл
6 балл
10 балл
6 балл
Өзін-өзі бағалау
|
Жалпы білім беретін мектептің 8-9 сыныптарына арналған оқулық. Алматы «Мектеп» 2019 жыл. Авторы: Қ. Өскембаев https://www.youtube.com/watch?v=4R67oSjv9x4
Семей Невада қозғалысы Б.Ғ.Аяған, Х.М.Әбжанов, Д.А.Махат. Қазіргі Қазақстан тарихы. Алматы «Раритет» 2010ж
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бекіту 5 минут |
Сабақты қорытындылау Үйге тапсырма Тақырып бойынша қосымша ақпараттар қарап келу. |
Сабақтың тақырыбын қорытындылау |
«Ең үздік жауап» |
Ақпараттық карточка
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кері байланыс |
- Нені білдім? Нені үйрендім? - Нені толық түсінбедім? - Немен жұмысты жалғастыру қажет?
|
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады
|
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалай ды |
А4, конспект
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
«Қайта құру» жылдарындағы Қазақстандағы демократиялық процестер.
«Қайта құру» жылдарындағы Қазақстандағы демократиялық процестер.
Бекітемін:
|
Білім беру ұйымының атауы |
Әл-Фараби атындағы №201 мектеп-лицей |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Қазақстан тарихы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
9.3Қазақстан қайта құру кезеңінде (1986-1991 жылдар) |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Айғалиев Е. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
23.01.2025ж. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 9 «Г», «Д» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Қайта құру» жылдарындағы Қазақстандағы демократиялық процестер. Зерттеу сұрағы: Демократиялық процестер қоғамдық сананы қалай өзгертті? |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
9.3.1.1 қоғамдық-саяси өмірдің ерекшеліктерін түсіндіру және өзіндік интерпретация жасау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
қоғамдық-саяси өмірдің ерекшеліктерін түсіндіру, меңгерілген материал бойынша дәйекті қорытынды жасау; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Әділдік және жауапкершілік |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уа қыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру 5 минут Өткен білімді еске түсіру |
Ой шақыру Сабақ интерактивті тақтадан, қайта құру кезеңіндегі қоғамдағы демократияландыру процесіне байланысты суреттер көрсету
Суреттерде қандай оқиғалар көрсетілген? Біздің тақырыбымызбен қандай байланыс болуы мүмкін? Жаңа тақырыпқа шығу, сабақтың мақсаты, бағалау критерийлерімен таныстыру. |
Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады |
Қазақстан тарихы (1985 - 2000 гг.) Шеретов С.Г. «Дәнекер», 2002 Тарих толқынындаНазарбаев Н.Ә. Атамұра. 2003 ж. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа білім 16 минут 5 минут 5 минут 5 минут
4 минут |
Мәтінмен жұмыс 1-топ. «Тілдер туралы» заң
А\ «Қарусыз Қазақстан» В\ «Невада-Семей» С\ «Табиғат» Д\ «Ядролық қарусыз Қазақстан» 2. Қазақстанда тұратын славян текті жұрттар өкілдерін қорғау мақсатында құрылған қоғамдық қозғалыс А\ «Лад» В\ «Азат» С \»Вайнах» Д\ «Славян» 3. «Видергебурд «ұйымы қай ұлттың мүддесін қорғады А\ орыс В\ шешен С\ украин Д\ неміс 4.1991 ж..... «Қазақ КСР-індегі қоғамдық бірлестіктер туралы» заң А\ шілдесінде В\ наурызында С\ маусымында Д \мамырында 5.1990 ж Қазақстанның мемлекеттік егемендігін жариялаған күні А\25.10. В\15.11. С\ 10.03. Д\ 16.12.
6.1990 жылы тамызда
құрылған орыстілді азаматтар
қозғалысы
4-тапсырма.Қазақстанда қоғамдық қозғалыстардың үш кезеңіне қатысты ақпараттарды жікте.
|
Мәтінмен жұмыс Мәтіннен негізгі идеяны анықтайды Дескриптор:
Дескриптор: Берілген жылдарда болған оқиғаларды анықтайды
Дескриптор: Ақпараттық ақиқат немесе жалған екенін анықтайды
Дескриптор:
|
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
«Ең үздік жауап»
5 балл
6 балл
10 балл
6 балл
Өзін-өзі бағалау
|
Жалпы білім беретін мектептің 8-9 сыныптарына арналған оқулық. Алматы «Мектеп» 2019 жыл. Авторы: Қ. Өскембаев https://www.youtube.com/watch?v=4R67oSjv9x4
Семей Невада қозғалысы Б.Ғ.Аяған, Х.М.Әбжанов, Д.А.Махат. Қазіргі Қазақстан тарихы. Алматы «Раритет» 2010ж
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бекіту 5 минут |
Сабақты қорытындылау Үйге тапсырма Тақырып бойынша қосымша ақпараттар қарап келу. |
Сабақтың тақырыбын қорытындылау |
«Ең үздік жауап» |
Ақпараттық карточка
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кері байланыс |
- Нені білдім? Нені үйрендім? - Нені толық түсінбедім? - Немен жұмысты жалғастыру қажет?
|
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады
|
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалай ды |
А4, конспект
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз














