|
р/с№ |
Сабақ кезендері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қайталау |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Сабақтың мақсаты: |
1. Білімділік: оқушылардың сабақта алған білімдерін жүйелеу, пысықтау. Өзін - өзі бақылауға, өзбетімен жұмыс істеуге дағдыландыру. 2. Дамытушылық:оқушылардың өзіндік іс-әрекетін, танымын дамыту, пәнге деген қызығушылығын және белсенділігін арттыру, логикалық ойлау қабілеттерін дамыту. 3. Тәрбиелік: жинақылыққа,ұйымшылдыққа,бір-бірін тыңдай білуге тәрбиелеу. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Сабақ түрі: |
қайталау |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Сабақ әдісі: |
сұрақ – жауап,ауызша,жазбаша жұмыс,топтық, өзіндік жұмыс |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Көрнекілік: |
магнитті тақта,фигуралар,А4,оқулық,фломастер,дайын кесте. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
І. |
Ұйымдастыру: |
-сәлемдесу. -оқушылардың оқу-құралдарын тексеру -оқушылардың назарын сабаққа аудару - Топқа бөлу:( үшбұрыш,төртбұрыш,дөңгелек ) фигуралар арқылы. -Топбасшыларын сайлау |
*Оқушылар фигуралар арқылы топқа бөлінеді |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Психоло-гиялық дайындық: |
- Балалар, бір – біріңе қарап жымиыңдар, жайланып отырып, көздеріңді жұмыңдар. Менің айтқанымды іштеріңнен қайталаңдар. Ендеше осындай көңіл- күймен сабағымызды бастаймыз. |
Оқушылар: Мен бақытты баламын, Жан дүниемде күн нұрлы Жылуым мол бойымда. Осы жылуды Жер бетіндегі барлық адамдарға жолдаймын. Менің оқығым келеді! Білімді, алғыр болғым келеді! |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
ІІ. |
Үй тапсырма-сын сұрау: |
1.234– бет №4- есеп
2.№6 1)Ұзындығы-9см Ені-?одан 4см кем Р-? см 9см-4см=5см Р=(9см+5см)х2=28см Жауабы:тік төртбұрыштың Р=28см
2
Е S-? см 8см:2см=4см ені S=8см х 4см=32см Жауабы:тік төртбұрыштың S=32cм Текшенің қырының ұзындығы-5см V-?cм 5смх5смх5см=25см 3 Жауабы:V=25см3 |
Үй тапсырмасын дұрыс орындады
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Өткенді қорыту: |
Бүгін «Білгенімізді қайталаймыз!» деген мақсатпен жұмысқа кірісейік. -Балалар бүгінгі сабағымыз жарыс түрінде өтеді. Сондықтан берілген тапсырмаларды мұқият орындауымыз керек. Ойын: «Қай топ жылдам?» (екі топқа дайын кесте таратылады.Топтағы әр оқушы орындайды Тапсырма орындалған соң топ жетекшілері бағалайды
|
Әр топ өз тапсырмасын орындап,бағалады |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Математика-лық диктант: |
74х2= 83х3= 70х5= 91х2= 42х4= 50х8= |
Үш рет шапалақтау арқылы бағалау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
ІІІ |
Сергіту сәті: |
Шаршасаңдар балалар Қолдарыңды созыңдар Бір,екі,үш,төрт,бес Саусақтармен ойнаңдар Денелерің шынықсын Саналарың тынықсын
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
IV |
Оқулықпен жұмыс және дәптермен жұмыс:
|
№ 3-тапсырма:Кестелерді толтыру. 1-топ
2-топ
3-топ:№4 теңдеуділерді шеш: Х+(230-25)=450 280+х=100х6 Х+205=450 280+х=600 Х=450-205 х=600-280 Х=245 х=520 №5 . Есептің шартың дауыстап оқыту. - Есепте қандай көліктер туралы айтылған? -Трактор 8 сағатта қанша литр жанармай жұмсайды? -Ал экскаватор ше дәл сол уақытта қанша литр жанармай жұмсайды? -Есептің қысқаша шарты: Трактор-8 сағатта 56л.жанармай жұмсайды. Экскаватор-дәл сол уақытта(8 сағ.) 72л. жанармай жұмсайды 1 сағатта экскаватор тракторға қарағанда неше литр артық жанармай жұмсайды? Талдау сұрақтары:. -1 сағатта экскаватор тракторға қарағанда неше литр жанармай жұмсайтының бірден таба алаламыз ба? -Трактор 1 сағатта неше жанармай жұмсайтының қалай табыз? Есептің шешуі: 56:8=7 литр 1 сағатта 72:8=9 литр 1 сағатта 9л.-7л.=2 литр артық Есептің жауабы: 1 сағатта экскаватор тракторға қарағанда 2 литр артық жанармай жұмсайды. |
Әр топ өзіне берілген тапсырманы орындап, бір –бірін бағалайды
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
V |
Өзіндік жұмыс: |
№6 салыстыр (топтық жұмыс) 324+68*504 819-106*712 320см-186кг*5м-316 1т-683кг*446кг+165 Топбасшыларының жарысы: -Бір жанұядағы 5 ұлдың бір-бірден қарындасы бар.Жанұяда барлығы қанша қарындасы бар?(6 бала) -Төрт қойдың неше аяғы бар?(16) -Сағаттың төрттен бір бөлігінде неше минут бар?(15) -Екі адам 4 сағат шахмат ойнады.Олардың әрқайсысы неше сағат ойнады.(4) |
Топбасшыларын саусақ арқылы бағалады
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
VI |
Қорытынды |
-Сабақтың мақсаты қандай болды? -Сабақтың мақсатына жеттіңдер ме? -Нелерді қайталап ,есімізге түсірдік? |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
VII |
Бағалау |
Топбасшылары бағалайды |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
VIII |
Үйге тапсырма |
236- бет №8 ,№10 |
Оқушылар күнделіктерін ашып,тапсырманы жазады |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қайталау
Қайталау
|
р/с№ |
Сабақ кезендері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қайталау |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Сабақтың мақсаты: |
1. Білімділік: оқушылардың сабақта алған білімдерін жүйелеу, пысықтау. Өзін - өзі бақылауға, өзбетімен жұмыс істеуге дағдыландыру. 2. Дамытушылық:оқушылардың өзіндік іс-әрекетін, танымын дамыту, пәнге деген қызығушылығын және белсенділігін арттыру, логикалық ойлау қабілеттерін дамыту. 3. Тәрбиелік: жинақылыққа,ұйымшылдыққа,бір-бірін тыңдай білуге тәрбиелеу. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Сабақ түрі: |
қайталау |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Сабақ әдісі: |
сұрақ – жауап,ауызша,жазбаша жұмыс,топтық, өзіндік жұмыс |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Көрнекілік: |
магнитті тақта,фигуралар,А4,оқулық,фломастер,дайын кесте. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
І. |
Ұйымдастыру: |
-сәлемдесу. -оқушылардың оқу-құралдарын тексеру -оқушылардың назарын сабаққа аудару - Топқа бөлу:( үшбұрыш,төртбұрыш,дөңгелек ) фигуралар арқылы. -Топбасшыларын сайлау |
*Оқушылар фигуралар арқылы топқа бөлінеді |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Психоло-гиялық дайындық: |
- Балалар, бір – біріңе қарап жымиыңдар, жайланып отырып, көздеріңді жұмыңдар. Менің айтқанымды іштеріңнен қайталаңдар. Ендеше осындай көңіл- күймен сабағымызды бастаймыз. |
Оқушылар: Мен бақытты баламын, Жан дүниемде күн нұрлы Жылуым мол бойымда. Осы жылуды Жер бетіндегі барлық адамдарға жолдаймын. Менің оқығым келеді! Білімді, алғыр болғым келеді! |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
ІІ. |
Үй тапсырма-сын сұрау: |
1.234– бет №4- есеп
2.№6 1)Ұзындығы-9см Ені-?одан 4см кем Р-? см 9см-4см=5см Р=(9см+5см)х2=28см Жауабы:тік төртбұрыштың Р=28см
2
Е S-? см 8см:2см=4см ені S=8см х 4см=32см Жауабы:тік төртбұрыштың S=32cм Текшенің қырының ұзындығы-5см V-?cм 5смх5смх5см=25см 3 Жауабы:V=25см3 |
Үй тапсырмасын дұрыс орындады
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Өткенді қорыту: |
Бүгін «Білгенімізді қайталаймыз!» деген мақсатпен жұмысқа кірісейік. -Балалар бүгінгі сабағымыз жарыс түрінде өтеді. Сондықтан берілген тапсырмаларды мұқият орындауымыз керек. Ойын: «Қай топ жылдам?» (екі топқа дайын кесте таратылады.Топтағы әр оқушы орындайды Тапсырма орындалған соң топ жетекшілері бағалайды
|
Әр топ өз тапсырмасын орындап,бағалады |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Математика-лық диктант: |
74х2= 83х3= 70х5= 91х2= 42х4= 50х8= |
Үш рет шапалақтау арқылы бағалау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
ІІІ |
Сергіту сәті: |
Шаршасаңдар балалар Қолдарыңды созыңдар Бір,екі,үш,төрт,бес Саусақтармен ойнаңдар Денелерің шынықсын Саналарың тынықсын
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
IV |
Оқулықпен жұмыс және дәптермен жұмыс:
|
№ 3-тапсырма:Кестелерді толтыру. 1-топ
2-топ
3-топ:№4 теңдеуділерді шеш: Х+(230-25)=450 280+х=100х6 Х+205=450 280+х=600 Х=450-205 х=600-280 Х=245 х=520 №5 . Есептің шартың дауыстап оқыту. - Есепте қандай көліктер туралы айтылған? -Трактор 8 сағатта қанша литр жанармай жұмсайды? -Ал экскаватор ше дәл сол уақытта қанша литр жанармай жұмсайды? -Есептің қысқаша шарты: Трактор-8 сағатта 56л.жанармай жұмсайды. Экскаватор-дәл сол уақытта(8 сағ.) 72л. жанармай жұмсайды 1 сағатта экскаватор тракторға қарағанда неше литр артық жанармай жұмсайды? Талдау сұрақтары:. -1 сағатта экскаватор тракторға қарағанда неше литр жанармай жұмсайтының бірден таба алаламыз ба? -Трактор 1 сағатта неше жанармай жұмсайтының қалай табыз? Есептің шешуі: 56:8=7 литр 1 сағатта 72:8=9 литр 1 сағатта 9л.-7л.=2 литр артық Есептің жауабы: 1 сағатта экскаватор тракторға қарағанда 2 литр артық жанармай жұмсайды. |
Әр топ өзіне берілген тапсырманы орындап, бір –бірін бағалайды
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
V |
Өзіндік жұмыс: |
№6 салыстыр (топтық жұмыс) 324+68*504 819-106*712 320см-186кг*5м-316 1т-683кг*446кг+165 Топбасшыларының жарысы: -Бір жанұядағы 5 ұлдың бір-бірден қарындасы бар.Жанұяда барлығы қанша қарындасы бар?(6 бала) -Төрт қойдың неше аяғы бар?(16) -Сағаттың төрттен бір бөлігінде неше минут бар?(15) -Екі адам 4 сағат шахмат ойнады.Олардың әрқайсысы неше сағат ойнады.(4) |
Топбасшыларын саусақ арқылы бағалады
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
VI |
Қорытынды |
-Сабақтың мақсаты қандай болды? -Сабақтың мақсатына жеттіңдер ме? -Нелерді қайталап ,есімізге түсірдік? |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
VII |
Бағалау |
Топбасшылары бағалайды |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
VIII |
Үйге тапсырма |
236- бет №8 ,№10 |
Оқушылар күнделіктерін ашып,тапсырманы жазады |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













