Қысқа мерзімді
жоспар
Ашық сабақтың
тақырыбы:
Бөлім
|
6-бөлім.
Қазіргі қоғам: әлеуметтік
теңсіздік.
|
Педагогтің аты-жөні:
|
Мухсинова
А.М.
|
Күні:
|
05.02.2024
|
Сынып: 10
«Ә»
|
Қатысқан оқушылар
саны:
|
Қатыспағандар:
|
Сабақтың
тақырыбы
|
П.3. Қайырымдылық – асыл
қазына
|
Оқу бағдарламасына сәйкес
оқу мақсаттары
|
10.2.4.1 әртүрлі стильдегі
(ғылыми, ресми ісқағаздар, публицистикалық, ауызекі сөйлеу, көркем
әдебиет стилі) мәтіндердің тақырыбын, мақсатты аудиторияға сәйкес
қызметін, құрылымын, тілдік ерекшелігін салыстыра
талдау;
10.4.4.1 сөзжасамдық және
синтаксистік нормаларды сақтай білу
|
Сабақ
мақсаты:
|
Көпшілікке арналған
дәрістің құрылымы мен рәсімделуін анықтайды,
жанрлық ерекшеліктерін талдайды
|
Бағалау критерийлері
|
мәтіннің жанрлық және
құрылымдық ерекшелігін ажыратады; жанрлық ерекшелікке сәйкес тілдік
құралдарды қолданады; сөйлемдерді стильдік тұрғыдан дұрыс қолдана
алады
|
Құндылықтарға
баулу:
|
ынтымақтастық: бір-бірін
қолдау, өзгенің пікірін сыйлау
жұптық және жеке жұмыстар
орындау барысында өзіне және айналадағы адамдарға деген
құрмет;
өз пікірін білдіру барысындағы
ашықтық;
|
Сабақтың
барысы
|
Сабақ
кезең-дері/уақыты
|
Педагогтің
іс-әрекеттері
|
Оқушының
іс-әрекеттері
|
Бағалау
|
Ресурс-тар
|
Сабақтың басы 3 минут
Ұйымдастыру кезеңі:
Өткен тақырыптарға
шолу
7
минут
|
Оқушылармен сәлемдесу
рәсімі.Ынтымақтастық атмосферасын орнату.
Кезекшінің
мәліметі.
1-тапсырма
ЖЖ
«Қайырымдылық» сөзін кластер
әдісімен топтастыру.
|
Оқушылар
хормен:
Мейірімді
жүрекпен
Ақ пейілді
тілекпен,
Амандасып
алайық,
Бір жадырап
қалайық.
Оқушылар берілген сөз туралы
өздерінің ойларын топтастырады
|
Жарайсыңдар (Ауызша
мадақтау)
Оқушылардың жылдам жұмыс жасау
дағдылары артады.
Дескрипторлар:
-берілген сөзді дұрыс
топтастырады
|
Кластер
әдісі
Слайд
№3
|
Сабақтың ортасы
25м.
|
Оқылым мәтіндерін тізбектей
оқу.
2-тапсырма. Мәтіндердің тақырыбын,
мақсатты аудиториясын, тілдік ерекшеліктерін салыстыра талдайды,
мәтін мазмұнына сәйкес мақал-мәтелдер
келтіреді.
|
Оқушылар мәтінді кезекпен
тізбектей оқиды.
|
Оқушылардың мәнерлеп оқу
дағдысы қалыптасады.
Дискриптор:
-мәтін тақырыбын, мақсатты
аудиториясын, стилін анықтайды.
|
Қазақ тілі оқулығы
10-сынып
123-124
беттер
|
|
ӘТН: Публицистикалық
стиль
|
Публицисткалық стиль туралы
түсініктеме беріледі
|
Слайд
№5
|
|
3-тапсырма
Отандық эстрада жұлдыздарының
ұйымдастыруының өткізілетін «Қайырымдылық акциясының жарнамасын
әзірлеңдер.
|
Оқушылар жұптасып жарнама
әзірлейді, критерийлерді басшылыққа
алады
|
Мақсаты: Жылдам және функционалды түрде
сыни ойлауды дамыту
|
Слайд
№6
|
Сергіту сәті
3
|
Мақал-мітелдерді
табыңдар
|
Сабақтың соңы 2
минут
|
Рефлексия.
Бүгінгі күннің
сөйлемі
Мақсаты: оқушы алған білімін саралай
білуге дағдыланады.
|
Оқушылар сабақтағы алған
әсерлерін бір сөйлеммен баяндайды
|
Оқушылар бүгінгі
сабақтың тақырыбы, мақсаты бойынша өз ойын айту арқылы сабаққа
қорытынды жасайды.
|
|
Ашық сабақты өзін-өзі бағалау
парағы күні: 23.01.2024ж
9 «А» сынып оқушысы
______________________________
Әр тапсырмаға дұрыс
болса 2 балл қойылады.
1-тапсырма
«Тарсия»
әдісі
|
2-тапсырма «Ілмек сұрақтар»
әдісі
|
3-
тапсырма
Диаграмма бойынша жазылым
тапсырмасы
|
4-
тапсырма
Диаграмма мен оқылым
мәтінін салыстыру
|
5-
тапсырма
Оқылым мәтініндегі салалас
құрмалас сөйлемдерді теріп
жазу.
|
Жалпы балл
саны
|
|
|
|
|
|
|
Ашық сабақты өзін-өзі бағалау
парағы күні: 23.01.2024ж
9 «А» сынып оқушысы
______________________________
Әр тапсырмаға дұрыс
болса 2 балл қойылады.
1-тапсырма
«Тарсия»
әдісі
|
2-тапсырма «Ілмек сұрақтар»
әдісі
|
3-
тапсырма
Диаграмма бойынша жазылым
тапсырмасы
|
4-
тапсырма
Диаграмма мен оқылым
мәтінін салыстыру
|
5-
тапсырма
Оқылым мәтініндегі салалас
құрмалас сөйлемдерді теріп
жазу.
|
Жалпы балл
саны
|
|
|
|
|
|
|
Ашық сабақты өзін-өзі бағалау
парағы күні: 23.01.2024ж
9 «А» сынып оқушысы
______________________________
Әр тапсырмаға дұрыс
болса 2 балл қойылады.
1-тапсырма
«Тарсия»
әдісі
|
2-тапсырма «Ілмек сұрақтар»
әдісі
|
3-
тапсырма
Диаграмма бойынша жазылым
тапсырмасы
|
4-
тапсырма
Диаграмма мен оқылым
мәтінін салыстыру
|
5-
тапсырма
Оқылым мәтініндегі салалас
құрмалас сөйлемдерді теріп
жазу.
|
Жалпы балл
саны
|
|
|
|
|
|
|
Ашық сабақты өзін-өзі бағалау
парағы күні: 23.01.2024ж
9 «А» сынып оқушысы
______________________________
Әр тапсырмаға дұрыс
болса 2 балл қойылады.
1-тапсырма
«Тарсия»
әдісі
|
2-тапсырма «Ілмек сұрақтар»
әдісі
|
3-
тапсырма
Диаграмма бойынша жазылым
тапсырмасы
|
4-
тапсырма
Диаграмма мен оқылым
мәтінін салыстыру
|
5-
тапсырма
Оқылым мәтініндегі салалас
құрмалас сөйлемдерді теріп
жазу.
|
Жалпы балл
саны
|
|
|
|
|
|
|