Материалдар / «Қайырымдылық жылы жүректен» Ата - аналармен
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

«Қайырымдылық жылы жүректен» Ата - аналармен

Материал туралы қысқаша түсінік
Ғ.Мұратбаев ауылы мен «№123 жалпы орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесінің ұжымы «Қайырымдылық – жылы жүректен» атты мектепке жол акциясын 29 тамыз күні өткізді. «Қайырымдылық жылы жүректен» мәліметАкцияға ауыл тұрғындары белсенді қатысты. Атап айтар болсақ. Ауылдың бас имамы О.Рустемов, Қ. Алтынбеков, С.Сыбанбаев, Д.Сапабеков, Ж.Оразханов т.б.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
22 Желтоқсан 2017
341
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Сабақ жоспары
Сыныбы: 7 (жетінші)Пәні: ИнформатикаМерзімі: 21.09.2016 ж


Сабақтың тақырыбы: Мәтіндік ақпаратты кодтау
Негізгі идея:Мәтіндік  ақпаратты  кодтауға  үйренеді.  ASCII, Unicodе
Сабақ мақсаты:Барлық оқушыларМәтіндік  ақпаратты  кодтауды  үйрену.  Нақты  бір  код  символының  тағайындалу  маңыздылығынтүсіну  және  ол  кодтық  кестеде  бекітілетінін білу.


Оқушылардың көпшілігі



Жекелеген оқушылар

Құндылықтар:Ережеге бағыну, қауіпсіздік ережесін сақтау, жауапкершілік, ұйымдасқан іс-әрекет
Лексика:ASCII, Unicodе, кодтау кестесі


Табыс критерилеріБарлық оқушыларМәтіндік  ақпаратты  кодтауды  үйренеді.  Нақты  бір  код  символының  тағайындалу  маңыздылығынтүсінеді  және  ол  кодтық  кестеде  бекітілетінін біледі.


Оқушылардың көпшілігіМәтіндік  ақпаратты  байттардың  көмегімен  кодтау  әр   түрлі  стандарттарға  сүйенетінін  біліп,   бірақ  барлығына  бірінші  негіз  болған  АSCII  стандартымен  жұмыс  жасай  алады. Unicode  кодтау  кестесінде  бір  символ  кодтау   үшін  2 байт  пайдаланатынын  түсінеді.


Жекелеген оқушыларӘртүрлі   кодтық  кестелермен  символдарды    кодтай  біледі, әртүрлі  кодтаудағы  орыс  тілі,  ағылшын  тілі,  қазақ  тілі   мәтіндерді   салыстырады.
Сабақ кезеңдері
іс-әрекеттеркезеңдерМұғалім әрекетіОқушылар әрекетіРесурстар
Сабақ кезеңдері, уақытыПсихологиялық дайындықОқушылармен сәлемдесу. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру, жағымды ахуал тудыру.Сәлемдеседі. Назарларын сабаққа аударады. Көңіл-күйлерін реттейді. Белсенді жұмысқа талпынады. Сергіту сәті: «Маңдайдағы   стикер»Стикерлер
Кіріспе бөлімі«Сен білесің бе?»ойыны арқылы үй тапсырмасын сұрайды.Оқушылар мұғалімнің қойған сұрақтарына жауап береді.1. Ақпаратты кодтау дегеніміз не?2. Кодтауға қарам қарсы үдеріс не деп аталады?3. Код дегеніміз не?4. Компьютерде ақпарат қалай беріледі? (Өзін-өзі бағалау)Бағалау парағы


«Біліміңді тексер!»Өткенді еске түсіріп, білімге жүгінеміз.Оқушылар қол көтеріп, жауап береді. 1. Біз  сіздермен  өткен  сабақта  ақпараттың  қандай  түрімен  кодтауды  үйрендік?2.Ендеше, бүгін қандай  ақпаратты  кодтауды  үйренеміз?(Өзін – өзі бағалау)Бағалау парағы
Негізгі бөлімТоптық жұмыс«Мозайка» әдісіОқулықтан   мәтін  екіге  бөлініп , жаңа  тақырыпты  оқып, оқушыларға  оқыған  мәтіннен  тақырыптың  мазмұнын  ашып  беретін  сұрақтар  құрастырады.   Осы  сұрақтарды   топпен  ортаға  салып  талдайды,  дұрыс  шешімін  табады.  Қарсы топтан  екі  оқушы  келіп  өз түсінгенін  ортаға  салады  және  сұрақтарын  талдап,  дұрыс  жауаптарын  қарсы  топқа  түсіндіреді. (Бірін-бірі бағалау)Оқулық, постер


Жұптық жұмыс«Практикалық тапсырма»Мұғалім жұптарға компьютерде орындайтын тапсырмалар береді.1.     Блокнот  программасын ашыңдар (Іске қосуПрограммалар  Блокнот).2.     Осы тәжірибелік жұмыстың 1тапсырмасындағы  мәтінді  еңгізіңдер.3.     Жақшаның  ішіндегі  мәтінді  Жұмыс  үстелінде сақтаңдар ( Файл – СақатуЖұмыс  үстелі  бумасын  таңдаңдарфайылдың  атауын  теріңдерсақтауБлокнотты  жабу).4.     Осы  файлдың  ақпараттық  көлемін  компьютер  арқылы  аңықтаңдар (файлды  ерекшелеп  алыңдарКонтекстілк  мәзірін  шақырыңдар Қасиеттер ( Свойства))(Бірін-бірі бағалау)Компьютер


Жеке жұмыс«Салыстыру» ойыны«Венн диаграмма» стратегиясы бойынша АSCII  мен Unicode  кестелерінің  айырмашылығы  мен ұқсастықтарын жазады(Өзін – өзі бағалау)Жұмыс парағы
Қорытынды бөліміКері байланыс жасау«Алақан әдісі» бойынша жүргізеді

Стикерлер
Кейінгі тапсырмаИдеял тапсырма1. 2.3.Күнделіктеріне жазады.Күнделікке бағаларын қойдырады.









Пән мұғалімі: Н.Садыбаева

Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!