|
Пәні: Дүниетану Ұзақ мерзімді жоспар Бөлімі: Бізді қоршаған әлем Күні: Сынып: 1 |
Мектеп: Достық ЖОББМ Мұғалімнің аты-жөні: Алипкалиева А.Б |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Қала мен ауыл |
|||||||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаттары |
1.1.3.1 өз мекенжайын атау және елді мекенінің географиялық жерін сипаттау 1.1.3.2 Өзі тұратын елді мекеннің басты көшесін, ғимараттарын және көрнекі жерлерін сипаттау |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақстаттары: |
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Лексика мен терминология Ауыл, қала, ғимараттар, географиялық карта Диологқа арналаған сұрақтар
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Ынтымaқтacтық топтық, жұптық жұмыс аясында көрінеді Қазақстандық патриоттық және азаматтық жауапкершілікке елді мекеннің әңгімелеуде, суреттеуде |
|||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Жаратылыстану - суреттерді болжау кезінде қолданамын. Көркем еңбек – географиялық картаны қолданған кезде пайдаланамын. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Бастапқы білім |
Көкжиек деген не екенін біледі, көкжиек тұстарын белгілейді. Жергілікті белгілерді анықтайды. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығулар. |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 минут |
Ширату кезеңі. Топтық жұмыс. « Галлереяны шарлау» әдісі Берілген жаңа тақырыпты анықтау үшін оқушылар жіпке кір қыстырғышпен ілінген қала мен ауыл фотосуреттерден таңдағанын алады. Әр фотосуретте не бейнеленгенін анықтайды. Әр топ фотосуреттер арқылы «Ауыл» және «Қала» болып екі топқа бөледі. |
Кір қыстырғыш, фотосуреттер |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ ортасы 2 минут 5 минут |
Топтық жұмыс. Жаңа сабақ «Қайсысы артық?» Белсенді әдіс. Дереккөз арқылы саралау
Бағалау критерийі: қала мен ауылды ажыратады
«Ауыл» тобына
«Қала» тобына
Тапсырма:
Дескриптор
«Дұрыс болса, қолдарын жоғары көтереді. Қате болса, қолдарын алға созады» әдісі бойынша бағаланады. Жұптық жұмыс. Кестемен жұмыс Қалаға және ауылға тән белгілерді тауып, қаланы «Қ» әрпімен, ауылды «А» әрпімен белгілейді.
ҚБ «+, -» арқылы бір топ екінші топты бағалайды
Тақтада көрсетілген нұсқалар бойынша тексеру. |
Суреттер |
||||||||||||||||||||||||
|
4 минут
2 минут
3 минут
3 минут
6 минут |
Оқулықпен жұмыс. Топтық жұмыс. . (25- бет) Қорытынды арқылы саралау 1- топ. Қала туралы әңгімеле. 2- топ. Ауыл туралы әңгімеле. Сұрақтар:
ҚБ – «Түрлі түсті білезіктер» әдісі арқылы екі топ бірін-бірі бағалайды.
Сергіту сәті. Ал, енді балалар серігіп алайық. «Бұлт» дегенде оқушылар еркін жүреді. «Шатыр» дегенде екі адам жұптасып жоғарыда қол астына тығылады. «Күн» дегенде оқушылар төрт-төрттен топтасып тұра қалады. Дәптермен жұмыс. Жеке жұмыс.
Қатесін
тап.
ҚБ- «Алма. Гүл. Жапырақ» әдісі арқылы жұптық бағалау жүргізіледі. Алма-өте жақсы Гүл-жақсы Жапырақ-орташа
Топтық жұмыс. «Көрікті қала» . Қорытынды арқылы саралау
ҚБ арналған тапсырма Тапсырма Жұптық жұмыс Бағалау критерийі: • Өз мекенжайын , өзі тұратын елді мекеннің басты көшесін атайды. • Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз | |||||||||||||||||||||||||
















