Материалдар / Қала мен ауыл
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Қала мен ауыл

Материал туралы қысқаша түсінік
1.1.3.1 өз мекенжайын атау және елді мекенінің географиялық орналасқан жерін сипаттау 1.1.3.2 Өзі тұратын елді мекеннің басты көшесін, ғимараттарын және көрнекі жерлерін сипаттау
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
11 Қараша 2018
321
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Пән: дүниетану Мектеп: Майшай Әбенова


Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 2Б бөлім: Бізді қоршаған әлем

Күні: 28.05.2018 Мұғалімнің аты-жөні: Жұмабекова Ақмөр

Сынып : 1 «В» Қатысқандар саны: 27

Қатыспағандар саны:0

Сабақ тақырыбы

Қала мен ауыл

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу

мақсаттары (оқу бағдарламасына

сілтеме)

1.1.3.1 өз мекенжайын атау және елді

мекенінің географиялық орналасқан

жерін сипаттау

1.1.3.2 Өзі тұратын елді мекеннің басты көшесін,

ғимараттарын және көрнекі жерлерін сипаттау

Сабақ мақсаттары:

Барлық оқушылар: Өз мекенжайын атайды

Көптеген оқушылар: елді мекенінің географиялық орналасқан жерін сипаттайды

Кейбір оқушылар: географиялық картаның сұлбасын салады; жаранама жасайды

Бағалау критерийлері

1.Өз мекенжайын атайды

2.Елді мекенінің географиялық орналасқан жерін сипаттайды

3.географиялық картаның сұлбасын салады

Тілдік мақсаттар

Тірек сөздер: ауыл, қала

Ауылдағы адамдар қандай жұмыстар істейді?

Қаладағы мамандық иелерін ата.

Ауыл мен қаладағы құрылыс нысандарын ата.

Құндылықтарды дарыту

Туған жерге деген сүйіспеншілікті ояту,дамыту; ауыл мен қаладағы кез-келген мамандық иесінің маңызды екенін түсіндіру

Пәнаралық байланыс

Сауат ашу;бейнелеу;еңбек

АКТ қолдану дағдылары

Интербелсенді тақта

Бастапқы білім

Тұратын мемлекетін, елді мекен атауын, көшесін біледі

Сабақ барысы

Сабақтың

жоспарланған

кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

«Ауадағы сауал» әдісі

Допты қағып алған оқушы сұраққа жауап береді. Әр сұраққа әр оқушы жауап беруі тиіс

1-сұрақ: Сен қандай көшеде тұрасың?

2-сұрақ: Ауылымыз қалай аталады?

3-сұрақ: Біз қай облыста тұрамыз?

4-сұрақ: Қай мемлекеттің азаматтарымыз?

Дескриптор:

Көшесінің атын айтады

Ауылдың қалай аталатынын біледі

Облыс атауын біледі

Қай мемлекет азаматы екенін айтады

-Олай болса балалар, бүгінгі сабағымыздың тақырыбы «Қала мен ауыл»


доп

Сабақ ортасы

Модельдік оқу:

-Қалай ойлайсыңдар біз қалада тұрамыз ба, әлде ауылда тұрамыз ба?

Шарты: Меніңше.......

Менің ойымша.........

Мен былай ойлаймын..........

Деген сөздермен бастап жауап беруі тиіс

Дұрыс жауап: қала типтес ауыл немесе елді мекен.


1-слайд: Суретпен жұмыс

Қала мен ауыл суреті көрсетіледі.

Тапсырма: Қай суретте қала, қай суретте ауыл бейнеленгенін табады. Оны қалай білгенін(ерекшеліктерін) айтады.

Дескриптор:

Қаланы көп қабатты үйлерге қарап табады

Ауылды жайылып жүрген малдарға қарап т.б.табады


2-слайд: Жұптық жұмыс

Плакатқа кала мен ауыл ғимараттарын,

көліктерін орналастыру, сипаттап айту

Дескриптор :

Жұптасып жұмыс жасайды

Қала ғимараттары мен көліктерін табады

Ауыл ғимараттары мен көліктерін табады

Қала мен ауылды сипаттап айтады


3. «Өрмекші торы» әдісі:

Өздері мекендейтін елді мекендегі елеулі ғимараттар мен ерекшеліктерді атау (оқу орны,көше,мәдениет үйі,т.б.)

Дескриптор:

ХҚТУ; ҚТклиникасын атайды

Кітапхана , мектептерді айтады

Көшелердің атауын айтады


4.Топтық жұмыс

1-топ: елді мекен сызбасын салу

2-топ: Өзі тұратын қала немесе ауылға жарнама жасау

3-топ: қала мен ауылдағы мамандық иелерін топтастыру

Дескриптор :

Елді мекен сызбасын салу

Өзі тұратын қала немесе ауылға жарнама жасайды

Қала мен ауылдағы мамандық иелерін ажыратады, топтастырады











Интербелсенді тақтадағы суреттер










Плакат,маркер, қима суреттер









Жіп









Плакат,маркер,қима суреттер

Сабақтың соңы

Кері байланыс: «Футбол» әдісімен жүргізіледі. Оқушылар екі топқа бөлініп, қарама-қарсы тұрады да сабақта естерінде қалған тақырыпқа байланысты сөздерді айта отырып бір-біріне доп лақтырады.


Саралау – оқушыларға қалай

көбірек қолдау көрсетуді

жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары

оқушыларға қандай міндет қоюды

жоспарлап отырсыз?


Бағалау – оқушылардың

материалды меңгеру деңгейін

қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік

техникасының сақталуы

Барлық : «Ауадағы сауал»

Суретпен жұмыс

Көптеген :жұптық жұмыс;

«Өрмекші торы»

Кейбір: топтық жұмыс


ОҮБжОҮБ

Қаламсапты аузыңа салма

Желімді ауызға салма


Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу

мақсаттары дұрыс

қойылған ба? Оқушылардың

барлығы ОМ қол жеткізді

ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс

жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық

кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай

ауытқулар болды,

неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз

туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.


Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені

білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?

24





Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!