|
Білім беру ұйымының атауы |
Амангелді Иманлов атындағы мектеп |
|||||
|
Пәні: |
Дүниетану |
|||||
|
Бөлім: |
Сәулетөнері |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Қалабаева Н |
|||||
|
Күні: |
11.12.25 |
|||||
|
Сынып: |
3 «Г» |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№14 сабақ.. Қала мен ауыл арасында қандай байланыс бар? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.3.2 қала мен ауыл арасындағы байланысты зерттеу, мысалдар келтіру. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Қала мен ауыл арасындағы байланысты зерттеу, мысалдар келтіру. |
|||||
|
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ Желтоқсан айы: БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ Апта дәйексөзі: «Ынтымақ жүрген жерде ырыс бірге жүреді» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
«Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық мақсаты: Басқалармен бірлескен жұмыстың нәтижесін қорғай білу Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы «Баскетбол» әдісі Өз ауылың (қалаң) туралы деректер жинап кел. Өзің тұратын жердің артықшылығын айт. Әр жауабыңды торға доп салумен есепте Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 1-тапсырма Әрбір адамға азық-түлік, киім және баспана қажет. Адамдардың өмір сүруі үшін керек заттардың барлығы қажеттілік деп аталады. Адамның тағы қандай мұқтаждықтары бар? Адамның күнделікті қолданатын қажеттіліктерінің тізбесін жаса. ЕБҚ Өз отбасың қажеттіліктерін қайдан алатынын айт. Қажеттіліктерге не жатады? Жұптық жұмыс Саралау тапсырмасы 2-тапсырма Күнделікті қажеттіліктерді пайдалану үшін оларды өсіру, өндіру, даярлау керек. Мұнымен өндірістің экономика бөлімі айналысады. Экономика- бұл адамдардың шаруашылық қызметі «Ашық микрофон» әдісі 1-жұп Ауылдағы экономика 2-жұп Қаладағы экономика ЕҚБ «Меніңше...» әдісі «Ауылдың қаласыз, қаланың ауылсыз өмірі жоқ» деген сөзбен келісуге бола ма? Бұл сөздің дұрыстығын мысалдар келтіріп дәлелде. Жауаптарды мына пікірлер ьойынша құрыңдар; -Мен былай ойлаймын... -Өйткені.... -Мысалы....
Саралау тапсырмасы 3-тапсырма «Суреттер сөйлейді» әдісі Топтық жұмыс 1-топ Тауар өндіру мен қызмет көрсету түріне мысалдар келтір. Бұл екі салаға талдау жасап, салыстыр. 2-топ Сызбаға қара. Әр саладағы адамдар немен айналысып жатқандарын айт. Олардың мамандықтары қандай? 3-топ Суреттерге қара. Сыныптасыңмен қала және ауыл тұрғындары немен айналысатынын анықтаңдар Үй тапсырмасы 4-тапсырма Үлкендердің көмегңн, Интернет мүмкіндігін және қосымша әдебиетті пайдаланып, анықта -Сенің тұратын жеріңде қандай өндіріс орындары дамыған?Сенің ауылында (қалаңда) қандай ауылшаруашылық өнімдері өндіріледі? Кері байланыс
|
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Амандасады Үй тапсырмасын тексертеді Тапсырмалар ды орындайды Жеке жұмыс жасайды Саралау тәсілі: әр түрлі қабілеттегі оқушыларды жұптастыра мын. Бір-біріне қолдау көрсете отырып, ынтымақтаса тапсырманы орындайды. Сөйлеуге уақыт беріледі. Жұбы қолдау көрсетеді Жеке жұмыс жасайды Жаттығу жасайды Саралау тәсілі топтарды рөлдерге бөлу Топтарға қабілеті әр түрлі оқушыларды біріктіремін. ЖАДА қалыптасады. (Бірлік және ынтымақ) Үй тапсырмасын алады Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: «Зымыран » әдісі
Дескриптор: Өзі тұратын аймақ туралы деректер келтіреді-1б Өзің тұратын жердің артықшылығын айтады-1б Тамаша! Дескриптор: Адамның күнделікті қолданатын қажеттіліктерінің тізбесін жасайды-1б Кереметсіңдер!
Дескриптор: Экономика туралы өз ойларын айтады-1б Керемет! Тамаша! Керемет екен! Тамаша!
Дескриптор: Тауар өндіру мен қызмет көрсету түріне мысалдар келтіреді-1б Әр саладағы адамдар немен айналысып жатқандарын айтады-1б Қала және ауыл тұрғындары немен айналысатынын анықтайды-1б Тамаша!
«СМС» әдісі |
Суреттер Оқу құралдары Жұмыс дәптері Қимылдар Суреттер Сызба Оқулық Кесте
Оқулық Кері байланыс тақтасы |
||
![]()
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қала мен ауыл арасында қандай байланыс бар?
Қала мен ауыл арасында қандай байланыс бар?
|
Білім беру ұйымының атауы |
Амангелді Иманлов атындағы мектеп |
|||||
|
Пәні: |
Дүниетану |
|||||
|
Бөлім: |
Сәулетөнері |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Қалабаева Н |
|||||
|
Күні: |
11.12.25 |
|||||
|
Сынып: |
3 «Г» |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№14 сабақ.. Қала мен ауыл арасында қандай байланыс бар? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.3.2 қала мен ауыл арасындағы байланысты зерттеу, мысалдар келтіру. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Қала мен ауыл арасындағы байланысты зерттеу, мысалдар келтіру. |
|||||
|
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ Желтоқсан айы: БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ Апта дәйексөзі: «Ынтымақ жүрген жерде ырыс бірге жүреді» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
«Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық мақсаты: Басқалармен бірлескен жұмыстың нәтижесін қорғай білу Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы «Баскетбол» әдісі Өз ауылың (қалаң) туралы деректер жинап кел. Өзің тұратын жердің артықшылығын айт. Әр жауабыңды торға доп салумен есепте Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 1-тапсырма Әрбір адамға азық-түлік, киім және баспана қажет. Адамдардың өмір сүруі үшін керек заттардың барлығы қажеттілік деп аталады. Адамның тағы қандай мұқтаждықтары бар? Адамның күнделікті қолданатын қажеттіліктерінің тізбесін жаса. ЕБҚ Өз отбасың қажеттіліктерін қайдан алатынын айт. Қажеттіліктерге не жатады? Жұптық жұмыс Саралау тапсырмасы 2-тапсырма Күнделікті қажеттіліктерді пайдалану үшін оларды өсіру, өндіру, даярлау керек. Мұнымен өндірістің экономика бөлімі айналысады. Экономика- бұл адамдардың шаруашылық қызметі «Ашық микрофон» әдісі 1-жұп Ауылдағы экономика 2-жұп Қаладағы экономика ЕҚБ «Меніңше...» әдісі «Ауылдың қаласыз, қаланың ауылсыз өмірі жоқ» деген сөзбен келісуге бола ма? Бұл сөздің дұрыстығын мысалдар келтіріп дәлелде. Жауаптарды мына пікірлер ьойынша құрыңдар; -Мен былай ойлаймын... -Өйткені.... -Мысалы....
Саралау тапсырмасы 3-тапсырма «Суреттер сөйлейді» әдісі Топтық жұмыс 1-топ Тауар өндіру мен қызмет көрсету түріне мысалдар келтір. Бұл екі салаға талдау жасап, салыстыр. 2-топ Сызбаға қара. Әр саладағы адамдар немен айналысып жатқандарын айт. Олардың мамандықтары қандай? 3-топ Суреттерге қара. Сыныптасыңмен қала және ауыл тұрғындары немен айналысатынын анықтаңдар Үй тапсырмасы 4-тапсырма Үлкендердің көмегңн, Интернет мүмкіндігін және қосымша әдебиетті пайдаланып, анықта -Сенің тұратын жеріңде қандай өндіріс орындары дамыған?Сенің ауылында (қалаңда) қандай ауылшаруашылық өнімдері өндіріледі? Кері байланыс
|
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Амандасады Үй тапсырмасын тексертеді Тапсырмалар ды орындайды Жеке жұмыс жасайды Саралау тәсілі: әр түрлі қабілеттегі оқушыларды жұптастыра мын. Бір-біріне қолдау көрсете отырып, ынтымақтаса тапсырманы орындайды. Сөйлеуге уақыт беріледі. Жұбы қолдау көрсетеді Жеке жұмыс жасайды Жаттығу жасайды Саралау тәсілі топтарды рөлдерге бөлу Топтарға қабілеті әр түрлі оқушыларды біріктіремін. ЖАДА қалыптасады. (Бірлік және ынтымақ) Үй тапсырмасын алады Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: «Зымыран » әдісі
Дескриптор: Өзі тұратын аймақ туралы деректер келтіреді-1б Өзің тұратын жердің артықшылығын айтады-1б Тамаша! Дескриптор: Адамның күнделікті қолданатын қажеттіліктерінің тізбесін жасайды-1б Кереметсіңдер!
Дескриптор: Экономика туралы өз ойларын айтады-1б Керемет! Тамаша! Керемет екен! Тамаша!
Дескриптор: Тауар өндіру мен қызмет көрсету түріне мысалдар келтіреді-1б Әр саладағы адамдар немен айналысып жатқандарын айтады-1б Қала және ауыл тұрғындары немен айналысатынын анықтайды-1б Тамаша!
«СМС» әдісі |
Суреттер Оқу құралдары Жұмыс дәптері Қимылдар Суреттер Сызба Оқулық Кесте
Оқулық Кері байланыс тақтасы |
||
![]()
шағым қалдыра аласыз

















