Ұзақ мерзімді жоспар
бөлімі:
|
5.1А. бөлім – Қалай
компьютерде зиянсыз жұмыс істеу қажет?
|
Күні:
|
Мұғалімнің аты-жөні :
Осанов Саян Ерболатович
|
Сынып: 5А-Ә
|
Қатысқандар:
Қатыспағандар
саны:
|
Сабақтақырыбы
|
Қалай компьтерде зиянсыз
жұмыс істеу қажет?
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары
(оқубағдарламасы
на сілтеме)
|
5.1.1.1. Қауіпсіздік
техника ережелерінің бұзылу салдарын
талдау
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар
үшін: Техника қауіпсіздік
ережелерімен танысады
Көпшілік оқушылар
үшін: Кабинетте техника қауіпсіздік
ережесін сақтап жұмыс жасауды үйренеді
Кейбір
оқушылар:
Қауіпсіздік техникасының
ережелерін бұзудың себеп-салдарын анықтауды
үйренеді
|
Бағалау
критерийлері
|
-
Техника қауіпсіздік ережелерін
жатқа айта алады;
-
Кабинетте техника қауіпсіздік
ережелерінің бұзылу салдарын анықтай
алады
-
Аппаттық жағдайдағы
қауіпсіздік ережелерді талдайды, мысалдар келтіреді, оны түсіндіре
алады.
|
Тілдік
мақсат
|
Термин сөздермен жұмыс:
компьютер, техника, қауіпсіздік, ток,
розетка
|
Құндылықтарды
дарыту
|
Қарым-қатынас
жасау,
жауапкершілік,
денсаулық,
өмір бойы оқуға дайын болу.
|
Пәнаралық
байланыстар
|
Кабинеттегі ток көздерін
физикамен, көз жаттығуларды орындауды биологиямен
байланысты
|
Алдыңғы меңгерілген
білім
|
Мектептегі қауіпсіздік
ережелері
|
Сабақ барысы
|
|
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақта жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
0-5
мин
Сабақтың
ортасы
5-20
минут
20-27
минут
|
Сынып шеңбер
болып тұрып, сағат тілімен өздері жақсы көретін пәнін атап шығу
арқылы 2 топқа
бөлінеді.(бағыт
бойынша)
Сұрақтар
қою:
-
Қауіпсіздік техникасын
білеміз ба?
-
Қауіпсіздік техникасын
не үшін сақтаймыз?
Электронды оқулықпен
жұмыс.
Т-1. Мәтінді оқып,
қауіпсіздік техникасы ережелерінің бұзылған тұстарының айтып өтеді.
«Оқы, түсін, баянда» әдісі арқылы
Арыстан компьютерін ұқыпты
ұстайды. Компьютер үстелінде монитор және тышқан бар. Әр күні кешке
Арыстан 4 сағат бойы үзіліссіз компьютер ойындарын
ойнайды.
Дискриптор:
Т-2. Топтық жұмыс «Рөлдік
ойын» арқылы
Дискриптор:
|
«Информатика
5-сынып» - электронды оқулықты қарап
шығу
Бағалау
парағы
|
3 минут
Сергіту сәті
|
Видеоролик
«Көзжаттығулары»
|
30-40
минут
|
Т.
3-тапсырма «Апаттық жағдайлардағы
қауіпсіздік техникасы» туралы әңгіме
жазыңдар
Дискриптор:
-
Кабинеттегі апаттық жағдайдың
болу себептерін анықтады;
-
Аппаттық жағдайдағы сақталатын
қауіпсіздік ережесін білді;
-
Аппаттық жағдайдың алдын алу
қауіпсіздік ережелерін талдай алды.
|
Сабақтың
соңы
40-45
минут
|
«3,2,1» стратегиясы бойынша
кері байланыс
-
Маған ұнаған 3
нәрсе
|
Маған қиын болған 2
тапсырма
|
Мен үшін түсініксіз
1 нәрсе
|
|
|
|
Үй
тапсырмасы. 1. Техника қауіпсіздік
ережелерін жаттап келу
2. «Қауіпсіздік техникасы»
бойынша бір ережеге сурет салып келу
|
Саралау – Сіз қандай
тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда
қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар
бересіз
|
Бағалау – Сіз оқушылардың
материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап
отырсыз
|
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасын сақтау
|
Т.
3-тапсырма «Апаттық жағдайлардағы
қауіпсіздік техникасы» туралы әңгіме
жазыңдар
|
Бағалау парағы арқылы өзін
бағалау, өз-ара бағалау
|
Компьютермен жұмыс жасау
кезіндегі қауіпсіздік ережесімен таныстыру
|
Сабақ
бойынша рефлексия
|
|
|