Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
|
Бөлім: |
Жанды табиғат |
|||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||
|
Сынып: |
3 «Ә» Қатысқандар |
Қатыспағандар |
||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қамқорлық. Б. Соқпақбаев 7-сабақ |
|||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.2.3.1 шығарманың тақырыбын анықтау және негізгі ойды білдіріп тұрған мәтін бөлігін, сөйлемді табу 3.2.1.1шығарманы дауыстап түсініп, рөлге бөліп, мәнерлеп, теріп оқу |
|||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Шығарманың тақырыбын анықтау және негізгі ойды білдіріп тұрған мәтін бөлігін, сөйлемді табады, рөлге бөліп, мәнерлеп, теріп оқиды |
|||||||||||||
|
Құндылықтар |
ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Отан, ел, туған өлке туралы білу және пайымдау |
|||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
Сабақтың басы 5мин |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылардың назарын сабаққа аудару Психологиялы ахуал Үй тапсырмасын тексеру Ой қозғау Жұмбақ шешу(жарқанат, көкек, -Бұл құстар туралы не айтар едіңдер? -Құстарға қандай қамқорлық жасауға болады? ТЖ.«Қамқорлық» сөзіне кластер құру Сабақ мақсатымен танысады |
Сәлемдесу Өлең шумағын айтады Өткен білімді зерделейді. Сабақ мақсатымен танысады |
ҚБ: Жарайсыңдар! Керемет! Жақсы! Тамаша! |
Слайд |
||||||||||
|
Сабақтың ортасы 28мин |
1-тапсырма. Б.Соқпақпаев «Қамқорлық» Жазушы туралы мәлімет тыңдау https://youtu.be/_U393lSMzC8 2-тапсырма. Мәтінді оқып беру -Жантастың қылығына қандай баға берер едің? «Менің атым Қожа» киносынан үзінді көру https://youtu.be/B6dcYv4Cb2U Б. Соқпақбаевтың «Менің атым – Қожа» шығармасы бойынша кино түсірілген. Сен оқыған мәтін де сол шығармадан алынған үзінді. Тапсырма: Кейіпкерлерді салыстыр: Қожа мен Жантас (кинода және шығармада) қандай? |
Жазушы туралы мәлімет тыңдайды Жантастың қылығына қандай баға береді Кейіпкерлерді салыстырады |
Дескриптор: Жантастың қылығына қандай баға береді 1б Кейіпкерлерді салыстырады 1б Өзінің қамқорлығы туралы ойын айтады 1б |
https://youtu.be/B6dcYv4Cb2U |
||||||||||
|
Сергіту сәті 2мин |
Неро жаттығу |
Неро жаттығу жасайды |
Тамаша! |
слайд |
||||||||||
|
|
4-тапсырма. Суретке қарап, берілген сұрақ-тапсырмаларды орында. · Осы суретте мәтіндегі қандай оқиға бейнеленген? · Мәтінге сүйеніп, суреттегі торғайдың халін сипатта. · Сенде торғайға деген аяушылық сезім пайда болды ма? Неліктен? · Жантастың әрекеті дұрыс па? «Менің ойымша, ...», «Менің айтайын дегенім ...», «Өз пікірімді айтар болсам, … » деген сөз тіркестерін қолдану арқылы өз пікіріңді білдір. 5-тапсырма Мәтіннің қалай аталып тұрғанына мән бер. Бұл сөз қай кейіпкерге қатысты? Дәлелде 6-тапсырма Осы бөлімде торғай туралы қандай мәтіндер оқыдың? Кестені толтыр
|
Суретке қарап, берілген сұрақ-тапсырмаларды орындайды Сұрақтарға жауап береді Өз пікірлерін айтады ЕҚБ: Мәтіннің қалай аталып тұрғанына мән бер. Бұл сөз қай кейіпкерге қатысты? Дәлелде ЕБҚ: Осы бөлімде торғай туралы қандай мәтіндер оқыдың? |
Суретке қарап, берілген сұрақ-тапсырмалар ды орындайды1б Мәтінге сүйеніп, суреттегі торғайдың халін сипаттайды 1б Сөз тіркестерін қолдану арқылы өз пікірін білдіреді.1б Кестені дұрыс толырады 3б |
Оқулық Кесте |
||||||||||
|
Сабақтың соңы 10мин |
Бекіту Мәтіннің қалай аталып тұрғанына мән бердің бе? -Бұл сөз қай кейіпкерге қатысты? Шығарманың жалғасын болжап көр Үй тапсырмасы: Бердібек Соқпақбаевтың «Менің атым – Қожа»киносын интернет желісінен көру Кері байланыс: «Блум кубигі » әдісі бойынша өтеді.
|
Сұрақтарға жауап береді Үй тапсырмасын күнделікке жазады «Блум кубигі » әдісі бойынша кері байланыс жасайды |
Шығарманың жалғасын болжайды 1-10ұпай Өз-өздерін бағалайды |
|
||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қамқорлық Б.Соқпабаев
Қамқорлық Б.Соқпабаев
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
|
Бөлім: |
Жанды табиғат |
|||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||
|
Сынып: |
3 «Ә» Қатысқандар |
Қатыспағандар |
||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қамқорлық. Б. Соқпақбаев 7-сабақ |
|||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.2.3.1 шығарманың тақырыбын анықтау және негізгі ойды білдіріп тұрған мәтін бөлігін, сөйлемді табу 3.2.1.1шығарманы дауыстап түсініп, рөлге бөліп, мәнерлеп, теріп оқу |
|||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Шығарманың тақырыбын анықтау және негізгі ойды білдіріп тұрған мәтін бөлігін, сөйлемді табады, рөлге бөліп, мәнерлеп, теріп оқиды |
|||||||||||||
|
Құндылықтар |
ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Отан, ел, туған өлке туралы білу және пайымдау |
|||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
Сабақтың басы 5мин |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылардың назарын сабаққа аудару Психологиялы ахуал Үй тапсырмасын тексеру Ой қозғау Жұмбақ шешу(жарқанат, көкек, -Бұл құстар туралы не айтар едіңдер? -Құстарға қандай қамқорлық жасауға болады? ТЖ.«Қамқорлық» сөзіне кластер құру Сабақ мақсатымен танысады |
Сәлемдесу Өлең шумағын айтады Өткен білімді зерделейді. Сабақ мақсатымен танысады |
ҚБ: Жарайсыңдар! Керемет! Жақсы! Тамаша! |
Слайд |
||||||||||
|
Сабақтың ортасы 28мин |
1-тапсырма. Б.Соқпақпаев «Қамқорлық» Жазушы туралы мәлімет тыңдау https://youtu.be/_U393lSMzC8 2-тапсырма. Мәтінді оқып беру -Жантастың қылығына қандай баға берер едің? «Менің атым Қожа» киносынан үзінді көру https://youtu.be/B6dcYv4Cb2U Б. Соқпақбаевтың «Менің атым – Қожа» шығармасы бойынша кино түсірілген. Сен оқыған мәтін де сол шығармадан алынған үзінді. Тапсырма: Кейіпкерлерді салыстыр: Қожа мен Жантас (кинода және шығармада) қандай? |
Жазушы туралы мәлімет тыңдайды Жантастың қылығына қандай баға береді Кейіпкерлерді салыстырады |
Дескриптор: Жантастың қылығына қандай баға береді 1б Кейіпкерлерді салыстырады 1б Өзінің қамқорлығы туралы ойын айтады 1б |
https://youtu.be/B6dcYv4Cb2U |
||||||||||
|
Сергіту сәті 2мин |
Неро жаттығу |
Неро жаттығу жасайды |
Тамаша! |
слайд |
||||||||||
|
|
4-тапсырма. Суретке қарап, берілген сұрақ-тапсырмаларды орында. · Осы суретте мәтіндегі қандай оқиға бейнеленген? · Мәтінге сүйеніп, суреттегі торғайдың халін сипатта. · Сенде торғайға деген аяушылық сезім пайда болды ма? Неліктен? · Жантастың әрекеті дұрыс па? «Менің ойымша, ...», «Менің айтайын дегенім ...», «Өз пікірімді айтар болсам, … » деген сөз тіркестерін қолдану арқылы өз пікіріңді білдір. 5-тапсырма Мәтіннің қалай аталып тұрғанына мән бер. Бұл сөз қай кейіпкерге қатысты? Дәлелде 6-тапсырма Осы бөлімде торғай туралы қандай мәтіндер оқыдың? Кестені толтыр
|
Суретке қарап, берілген сұрақ-тапсырмаларды орындайды Сұрақтарға жауап береді Өз пікірлерін айтады ЕҚБ: Мәтіннің қалай аталып тұрғанына мән бер. Бұл сөз қай кейіпкерге қатысты? Дәлелде ЕБҚ: Осы бөлімде торғай туралы қандай мәтіндер оқыдың? |
Суретке қарап, берілген сұрақ-тапсырмалар ды орындайды1б Мәтінге сүйеніп, суреттегі торғайдың халін сипаттайды 1б Сөз тіркестерін қолдану арқылы өз пікірін білдіреді.1б Кестені дұрыс толырады 3б |
Оқулық Кесте |
||||||||||
|
Сабақтың соңы 10мин |
Бекіту Мәтіннің қалай аталып тұрғанына мән бердің бе? -Бұл сөз қай кейіпкерге қатысты? Шығарманың жалғасын болжап көр Үй тапсырмасы: Бердібек Соқпақбаевтың «Менің атым – Қожа»киносын интернет желісінен көру Кері байланыс: «Блум кубигі » әдісі бойынша өтеді.
|
Сұрақтарға жауап береді Үй тапсырмасын күнделікке жазады «Блум кубигі » әдісі бойынша кері байланыс жасайды |
Шығарманың жалғасын болжайды 1-10ұпай Өз-өздерін бағалайды |
|
||||||||||
шағым қалдыра аласыз














