|
Пән: Жаратылыстану Орта мерзімді жоспар бөлімі: Адам Күні: 27.11.2019ж Сынып: 3-«А» |
Мектеп:№57ЖОББМ Мұғалімнің аты-жөні: Ибадулаева Ш.С. Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Қан айналым жүйесінің жұмысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
3.2.3.4 Қан айналым жүйесін және оның адам ағзасындағы рөлін сипаттау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: қан айналымы жүйесін және оның адам ағзасындағы рөлін сипаттайды Көптеген оқушылар: қанайналым жүйесінің қалай жұмыс істейтінін түсінеді Кейбір оқушылар: қанайналым жүйесі мүшелерін атайды. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Пәнге тән лексика мен терминология: Тамыр соғысы Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: Қанайналым жүйесі мүшелерін ата? Бұл жүйе неліктен қанайналым жүйесі деп аталады? Қан айналысы сөзінің мағынасын түсіндір? |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Адам туралы дүниетану пәнінен алған білімдерін қолданады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интернет-ресурстар, дерекқордан және интернеттен сабаққа қатысты ақпаратты іздеу; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ресурстар |
Топқа бөлуге арналған парақшалар, интерактивті тақта, жұмыс дәптері, қалам мен түрлі түсті қарындаш, стикер, видеоматериалдар., постер, кері байланыс парағы т.б |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бастапқы білім |
Оқушылар 1 және 2 сынып бағдарламасынан адам ағзасының негізгі мүшелері мен олардың функциялары туралы біледі, қозғалыс үшін бұлшық еттің жиырылу рөлін түсіндіреді, денесіне қалай дұрыс күтім жасау керектігін, гигиенаның басты ережелерін біледі. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру: «Шаттық шеңбер» Кел достарым, келіңдер! Қолдарыңды беріңдер Шаттық толы шеңберге Қуанышпен еніңдер. Шақырамын сендерді Жолдастарым кел бері Толтырайық шаттыққа Дөңгеленген шеңберді Туыспыз біз бәріміз Бір Отанды сүйеміз Бақытты елде туған соң, Бақытты өмір сүреміз!
Сандар арқылы топтасады оқушылар 1-топ «Мейрімді балалар» 2-топ «Бауырмал балалар» 3-топ «Ақылдылар тобы» 4-топ «Даналар тобы»
Жұмыс ережесін келісу
Алдыңғы білімді еске түсіру (ұжымда)
«Болжау»әдісі Бейнефильм https://www.youtube.com/watch?v=OUByBD6Jn0U Кіріспе әнгіме.
1 Жанды мотор сынбайды Күні-түні тынбайды Кейде оның жүрісін Дәрігерлер тыңдайды (жүрек) 2. Тарам-тарам бір ғалам Айқыш-ұйқыш шырғалаң Толған ағыс тоқтаса Жоғалады бірге адам (қан тамырлары) 3 Сыртқа шығар жолы тұйық Түсі шымқай қызыл сұйық (қан) |
.
Барлық оқушыларға арналған сұрақтар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
12минут
|
1-тапсырма ТЖ «Жинақтау»әдісі Бүгінгі жаңа сабақты қалай білетін екендігін түсіндіріп береді оқушылар 1-топ Қан айналым жүйесін мүшелерінің сүретін сал және олардың атауларын жазыңыздар.
Дескриптор: -Қанайналым жүйесі мүшелерінің сүретін салады - Қанайналым жүйесі мүшелерінің атауларын жазады 2-топ Қанайналым жүйесі мүшелерін атайды және олардың сипаттамасын сәйкестендір
-қанайналым жүйесі мүшесін атайды - қанайналым жүйесі мүшелерімен сипаттамасын сәйкестендіреді 3-топ Қан айналым дегеніміз не? Қан айналым шеңберлерінің қызметі
Дескриптор: -Қан айналым жүйесі тұралы түсінік береді - Қанайналым шеңберінің қызметін атайды 4-топ Қан қандай қызмет атқарады? Қанайналым жүйесі дұрыс жұмыс жасау үшін не істеу керек?
Дескриптор: -Қанның қандай қызмет атқаратыны тұралы түсінік береді - Қанайналым мүшелері дұрыс жұмыс жасау үшін не істеу керектігін түсіндіреді
ҚБ «жүрек»
Сергіту сәті «Әдемі ән» би
2-тапсырма ЖЖ Зерттеу жұмыс Жұппен бір-бірінің тамыр соғуын анықтау. (1 минут ішінде) Құм сағатпен
Дескриптор: -бір-бірінің бір минутта тамыр соғуын анықтайды
ҚБ жарайсың,керемет,жақсы сөздермен
3-тапсырма ЖЖ «Синквейн»әдісі Жүрек,қан, бауыр , тамыр 1 Зат есім----------------------- 2 Сын есім---------------------- 3.Етістік------------------------- 4.Сөйлем------------------------ 5.Синоним---------------------- Дескриптор: -дене мүшелеріне байланысты 5 жолды өлең құрастырады
ҚБ
«жүрек»
|
Тапсырманы орындаған оқушыны мадақтау, толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату
.
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Ибадулаева Ширинкул СафаргалиевнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Қан айналым жүйесінің жұмысы
Тақырып бойынша 11 материал табылды
Қан айналым жүйесінің жұмысыМатериал туралы қысқаша түсінік
Қан айналым жүйесін және оның адам ағзасындағы рөлін сипаттау
Материалдың қысқаша нұсқасы
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||





















