Қанайналым жүйесінің жұмысы

Тақырып бойынша 25 материал табылды

Қанайналым жүйесінің жұмысы

Материал туралы қысқаша түсінік
3.2.3.4 қанайналым жүйесі мен оның адам ағзасындағы рөлін сипаттау; 3.1.1.1.маңызды ғылыми жаңалықтар мен олардың адамның күнделікті өміріне әсері туралы әңгімелеу; Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Топқа бөлу: 1. Күретамыр 2. Көктамыр 3. Қылтамыр Өткен тақырыпқа шолу - Адамның дене мүшелерін атау - Тыныс алу мүшелері қалай жұмыс істейді? -Ас қорыту жүйесі Жаңа тақырыпты ашу (Ұ) 1- тапсырма «Еркін әңгіме» әдісімен орындалады. Дәптермен жұмыс болады. -Сызбадан қанайналымның неше шеңберін көріп тұрсың? -Күретамырдағы қан қай бағытта ағады? -Көктамырдағы ше? 3 D форматта қанайналымды көрсету. Зерттеу: Негеш пен Эврика адамның қанайналым жүйесінің жұмысын зерттемекші болды. Тәжірибе барысында Эврика секіргішпен секіру жарысына қатысады. Эвриканы жарысқа дейінгі күйін сипаттап бер. Жарыстан кейін Эврика өзін қалай сезінеді деп ойлайсың? В) Болжамыңды ұсын. Сәл жүгіргенде тамырдың соғуы жиілейді. Дене жаттығуларын жасағанда тамырдың соғуы қалай өзгереді? Болжам жаса: «Мен... о
Материалдың қысқаша нұсқасы

Қысқа мерзімді жоспар

     

Бөлім

Жанды табиғат

Бөлімше

Адам

Мұғалімнің аты-жөні

Сапарова А

Күні

19.11.2024ж

Сынып:3 «А»

Қатысушылар саны:18

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Қанайналым жүйесінің жұмысы

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

3.2.3.4 қанайналым жүйесі мен оның адам ағзасындағы рөлін сипаттау;

3.1.1.1.маңызды ғылыми жаңалықтар мен олардың адамның күнделікті өміріне әсері туралы әңгімелеу;

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: қан айналым жүйесі мен оның адам ағзасындағы рөлін сипаттай алады.


      Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру,

өзін –

өзі тексеру





Өткен білімді еске түсіру


8 мин

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.


Топқа бөлу:

  1. Күретамыр

  2. Көктамыр

  3. Қылтамыр

Өткен тақырыпқа шолу

- Адамның дене мүшелерін атау

- Тыныс алу мүшелері қалай жұмыс істейді?

-Ас қорыту жүйесі

  1. Ширату жаттығуларын орындайды.







Өткен тақырыпқа қатысты сұрақтарға жауап береді. Тақырыпты шығарады.






Оқу тапсырмасын орындаған оқушыны «Ауызша мадақтау» әдісімен бағалау. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау.














Жаңа білім

15 мин

































2 мин



Бекіту

15 мин












Жаңа тақырыпты ашу

(Ұ) 1- тапсырма «Еркін әңгіме» әдісімен орындалады.

Дәптермен жұмыс болады.

-Сызбадан қанайналымның неше шеңберін көріп тұрсың?

-Күретамырдағы қан қай бағытта ағады?

-Көктамырдағы ше?

3 D форматта қанайналымды көрсету.

Зерттеу:

Негеш пен Эврика адамның қанайналым жүйесінің жұмысын зерттемекші болды. Тәжірибе барысында Эврика секіргішпен секіру жарысына қатысады.

Эвриканы жарысқа дейінгі күйін сипаттап бер. Жарыстан кейін Эврика өзін қалай сезінеді деп ойлайсың?

В) Болжамыңды ұсын.

Сәл жүгіргенде тамырдың соғуы жиілейді. Дене жаттығуларын жасағанда тамырдың соғуы қалай өзгереді? Болжам жаса: «Мен... ойлаймын».

(Т)

1 топ-Қанайналым жүйесі мүшелері мен олардың сипаттамасын сәйкестендір.

Picture 2

2 топ-Сөйлемдегі бос орындарды толықтыр.

3 топ- Тамыр соғу жиілгін анықтау.

Сергіту сәтінде «Жаяу» әніне билейді


(Т) 1 топ-Күретамырдың жүйесі

2 топ-Көктамыр жүйесі

3 топ-Қанайналым жүйесінің макетін жасау






-Сөздікті жаттайды.

- Сызбаны түсіндіреді.

-Сұрақтарға жауап береді.

-Қанайналым жүйесінің жұмысын зерттейді.

























Әнге қосылып, билейді.






-Зерттеу жұмысын жоспарлайды. Суретпен жұмыс жасайды.

Дескриптор:

Сөздікті жаттайды-1балл.

- Сызбаны түсіндіреді-1балл.

-Сұрақтарға жауап береді-1балл.

-Қанайналым жүйесінің жұмысын зерттейді-1балл.

-Жүгіргенде тамырдың соғуы жиілейтінін анықтайды-1балл.






Дескриптор:

- Тыныш қалыптағы тамырдың соғуын өлшейді-1балл.

- Денеге күш түскендегі тамырдың соғуы қалай өзгеретінін әңгімелейді-1балл.











Дескриптор:

Қанайналым жүйесінің мүшелерінің жұмысын біледі-1 балл

Қанайналым жүйесініңадам ағзасындағы рөлән сипаттайды.- 1 балл


Оқулық












































Кері байланыс

5 мин

Кері байланысты «Тамаша күйде болу үшін...» әдісі арқылы береді.

Жүрек пен тамырдың жұмысына көмектесетін іс-әрекеттердің тұсына (*)белгі қою


Оқу тапсырмасы: Мәтінді түсініп оқу.

Түсінгені туралы ой қорытады. Тапсырманы жазып алады.

ҚБ қойылады.








Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
25.12.2024
301
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі