Жамбыл облысы Тұрар Рысқұлов ауданы
Құлан ауылы
Юрий Гагарин атындағы негізгі мектебінің
бастауыш сынып мұғалімі
Колбаева Анар Жолдасбековна
Пәні : Жаратылыстану
Сынып: 2
Бөлім : табиғат физикасы
Сабақтың тақырыбы: Қандай денелер жарық өткізеді?
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Табиғат физикасы Жаратылыстану пәні |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Колбаева Анар Жолдасбековна |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Қандай денелер жарық өткізеді? |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.5.2.1- кейбір денелердің жарық өткізгіштік қасиетін зерттеу;
|
|
|
Сабақтың мақсаты |
-мөлдірлік деген не екенін білетін боласың -қандай денелер жарық өткізетінін ажырата аласың |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығулары арқылы жүреді. Жарқырап күн ашылды, Айналаға нұр шашылды. Қайырлы күн! Біз көңілді баламыз! Қайырлы күн! Сәлемдесіп аламыз! Топқа бөлу 1- топ “Мөлдір” 2- топ “Жарық” 3- топ “Тұнық” Бағалау өте жақсы жауап 9-10 балл жақсы жауап 8-7 балл толық емес жауап 6- 5 балл Оқу материалын жариялау «4 сурет, 1 сөз» әдістері арқылы жүреді: -Берілген суреттерге қарап тақырыпқа қатысты, жарық өткізетін заттарды ата. - Ендеше бүгінгі сабағымызда не туралы болады деп ойлайсыңдар?
|
|
«Ауызша мадақтау» әдісі |
|
|
Сабақтың ортасы 15 мин 2 мин 18 минут |
Бүгінгі сабақта -мөлдірлік деген не екенін білесің -қандай денелер жарық өткізетінін білесің Салыстыр. Қорытынды жаса
Топтық
жұмыс “Венн диаграммасы”
әдісі Дескрипторы:
Сергіту сәті Зерттеу жұмысы 1- топ - Сыныптағы мөлдір заттарды тап. Оларды қалай анықтадың? 2- топ
3- топ -Төмендегі заттардың қайсысы жарықты жақсы өткізеді?
Дескрипторы: -зерттеу жұмысын жүргізеді -салыстырады
Дәптермен жұмыс / Жеке жұмыс/ “Сен білесің бе? “ айдары - Қызықты мәліметті оқы. Дәптеріңе жазып ал. -медузаларды қайдан көруге болады екен? -медузаның қандай ерекшелігі бар? Дескрипторы: -мәліметті оқиды, жазады. - Медузаның ерекшелігін анықтайды Саралау тәсілі: «Тапсырма» әдісі арқылы жүзеге асады. Ойлан Ауа райы ашық кезде алыстағы заттарды анық көреміз.Ал тұман түскен кезде неліктен айналаны көру нашарлайды? Дескрипторы: - екі табиғи құбылысқа сипаттама береді - құбылыстарды салыстырады - нақты пікір айтады Қарқыны төмен оқушыға уақыт беріледі. |
Оқу мақсаттарын біледі -Стақандардағы сұйықтықтарды салыстырады. -өз ойын айтады - Төрт ыдыстың қайсысын мөлдір деп атауға болатынын айтады. Қимыл қозғалыспен орындайды - Сыныптағы мөлдір затты тауып, оларды қалай анықтағанын әңгімелейді. - Сұрақтарға жауап береді. - Қай стақандағы сусын жарықты көбірек өткізетінін түсіндіреді.
- Суретке қарап медузаны сипаттайды.
-тұман болғанда неліктен айналаны көру нашарлайтынын болжайды. |
ҚБ: өте жақсы жауап 9-10 балл жақсы жауап 8-7 балл толық емес жауап 6-5 балл Керемет! Жарайсыңдар! ҚБ: өте жақсы жауап 9-10 балл жақсы жауап 8-7 балл толық емес жауап 6- 5 балл |
Оқулық , слайд Стакан Венн диагр
Сергіту сәтін жасайды Дәптер, қалам
|
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Қорытынды Бүгінгі сабақта сендер
Кері байланыс
Оқу тапсырмасы: Тақырыпты оқу. Үйдегі жарық өткізетін заттарды зерттеу |
Сұрақтарға жауап береді Кері байланыс жасайды. |
-жарайсыңдар! |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қандай денелер жарық өткізеді? 2 сынып Жаратылыстану
Қандай денелер жарық өткізеді? 2 сынып Жаратылыстану
Жамбыл облысы Тұрар Рысқұлов ауданы
Құлан ауылы
Юрий Гагарин атындағы негізгі мектебінің
бастауыш сынып мұғалімі
Колбаева Анар Жолдасбековна
Пәні : Жаратылыстану
Сынып: 2
Бөлім : табиғат физикасы
Сабақтың тақырыбы: Қандай денелер жарық өткізеді?
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Табиғат физикасы Жаратылыстану пәні |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Колбаева Анар Жолдасбековна |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Қандай денелер жарық өткізеді? |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.5.2.1- кейбір денелердің жарық өткізгіштік қасиетін зерттеу;
|
|
|
Сабақтың мақсаты |
-мөлдірлік деген не екенін білетін боласың -қандай денелер жарық өткізетінін ажырата аласың |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығулары арқылы жүреді. Жарқырап күн ашылды, Айналаға нұр шашылды. Қайырлы күн! Біз көңілді баламыз! Қайырлы күн! Сәлемдесіп аламыз! Топқа бөлу 1- топ “Мөлдір” 2- топ “Жарық” 3- топ “Тұнық” Бағалау өте жақсы жауап 9-10 балл жақсы жауап 8-7 балл толық емес жауап 6- 5 балл Оқу материалын жариялау «4 сурет, 1 сөз» әдістері арқылы жүреді: -Берілген суреттерге қарап тақырыпқа қатысты, жарық өткізетін заттарды ата. - Ендеше бүгінгі сабағымызда не туралы болады деп ойлайсыңдар?
|
|
«Ауызша мадақтау» әдісі |
|
|
Сабақтың ортасы 15 мин 2 мин 18 минут |
Бүгінгі сабақта -мөлдірлік деген не екенін білесің -қандай денелер жарық өткізетінін білесің Салыстыр. Қорытынды жаса
Топтық
жұмыс “Венн диаграммасы”
әдісі Дескрипторы:
Сергіту сәті Зерттеу жұмысы 1- топ - Сыныптағы мөлдір заттарды тап. Оларды қалай анықтадың? 2- топ
3- топ -Төмендегі заттардың қайсысы жарықты жақсы өткізеді?
Дескрипторы: -зерттеу жұмысын жүргізеді -салыстырады
Дәптермен жұмыс / Жеке жұмыс/ “Сен білесің бе? “ айдары - Қызықты мәліметті оқы. Дәптеріңе жазып ал. -медузаларды қайдан көруге болады екен? -медузаның қандай ерекшелігі бар? Дескрипторы: -мәліметті оқиды, жазады. - Медузаның ерекшелігін анықтайды Саралау тәсілі: «Тапсырма» әдісі арқылы жүзеге асады. Ойлан Ауа райы ашық кезде алыстағы заттарды анық көреміз.Ал тұман түскен кезде неліктен айналаны көру нашарлайды? Дескрипторы: - екі табиғи құбылысқа сипаттама береді - құбылыстарды салыстырады - нақты пікір айтады Қарқыны төмен оқушыға уақыт беріледі. |
Оқу мақсаттарын біледі -Стақандардағы сұйықтықтарды салыстырады. -өз ойын айтады - Төрт ыдыстың қайсысын мөлдір деп атауға болатынын айтады. Қимыл қозғалыспен орындайды - Сыныптағы мөлдір затты тауып, оларды қалай анықтағанын әңгімелейді. - Сұрақтарға жауап береді. - Қай стақандағы сусын жарықты көбірек өткізетінін түсіндіреді.
- Суретке қарап медузаны сипаттайды.
-тұман болғанда неліктен айналаны көру нашарлайтынын болжайды. |
ҚБ: өте жақсы жауап 9-10 балл жақсы жауап 8-7 балл толық емес жауап 6-5 балл Керемет! Жарайсыңдар! ҚБ: өте жақсы жауап 9-10 балл жақсы жауап 8-7 балл толық емес жауап 6- 5 балл |
Оқулық , слайд Стакан Венн диагр
Сергіту сәтін жасайды Дәптер, қалам
|
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Қорытынды Бүгінгі сабақта сендер
Кері байланыс
Оқу тапсырмасы: Тақырыпты оқу. Үйдегі жарық өткізетін заттарды зерттеу |
Сұрақтарға жауап береді Кері байланыс жасайды. |
-жарайсыңдар! |
|
шағым қалдыра аласыз
























