Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Мұхамедәлі Шұғыла |
|
Күні |
|
|
Қатысушылар саны: |
|
|
Сынып |
2-сынып |
|
Сабақтың тақырыбы |
14-сабақ Қандай көліктің түрлері бар? |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
2.1.4.4 — Қоғамдық көліктегі өзін-өзі ұстау ережелерін түсіндіру |
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылар қоғамдық көліктігі тәртіп ережелерін атайды |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 2мин 5мин |
І.Ұйымдастыру: Сәлемдесу Психологиялық дайындық
ІІ. Үй тапсырмасын сұрау
Өткенді пысықтау Бір
минут» әдісі. 4
жұмбақ жасыру. 2. Үтікке міндім, Мұхитта жүздім. (Кеме) 3. Бір
біріне қарап үйлер тіркесіп,
4. Арқасында
ауыл жүр, Ала тайым шауып жүр. |
Мұғаліммен сәлемдеседі Жұмбақты шешеді |
Жарайсың! |
|
|
Сабақтың ортасы |
ІІІ. Жаңа тақырып 1-тапсырма. Сызбаға қара. Көліктің түрлерін ата
2-тапсырма. Бұл қандай көлік деп ойлайсың? Бұл қоғамдық көлікте қандай әдеп ережелерін сақтау керек?
Оқулықпен жұмыс Мәтінді түсініп оқы
2
3-тапсырма. Автобуспен жүріп-тұрудың тәртіп ережелері туралы әңгімеле. (Жұптық жұмыс) «Интервью» әдісі Автобусқа қалай кіру керек? Автобуста өзіңді қалай ұстау керек? Автобустан қалай шығу керек? 4-тапсырма. |
Сызбаға қарап, көлік түрлерін атап шығады Суреттегі көлік түрін айтады Суретке қарап, қоғамдық көлікте тәртіп сақтамай тұрған балаларды белгілейді Автобуспен жүрудің ережелері туралы әңгімелейді |
Көлік түрлерін атайды; 1б Дескриптор: -көліктің түрін атайды; 1б -қоғамдық көліктегі сақталуы керек ережені айтады; 1б Мәтінді түсініп оқиды; 1б Дескриптор: – қоғамдық көлікте ереже сақталмаған суреттерді анықтайды; 1б – балалардың жасаған әрекеттері туралы ойын анық айтады; 1б – қоғамдық көлікте өзін-өзі ұстау ережесін құрастырады; 1б Дескриптор –автобусқа кіру тәртібін түсіндіреді; 1б –автобуста өзін ұстау ережесін айтады; 1б –автобустан шығу ретін сипаттайды; 1б |
Оқулық Суреттер Оқулық |
|
Сергіту сәті 2 мин |
Сергіту сәті: «Дауысынан тап» ойыны. Үнтаспадан көлік түрлерінің (пойыздың гудогі,ұшақтың,кеменің,жылқының,тікұшақтың,мотоциклдің) дыбыстары естіледі |
|
|
|
|
Сабақтың соңы 5мин |
ІV. Сабақты қорытындылау: Кері байланыс: -қоғамдық көлікте сақталуы керек қандай ережелерді білдік -сабақта ең маңызды не болды? Рефлексия: «Жетістік баспалдағы»; Үй тапсырмасы: «Қоғамдық көлікте қауіпсіздікті сақтау» атты шағын ескертпе (5 ережеден тұратын) құрастыру. |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қандай көліктің түрлері бар?
Қандай көліктің түрлері бар?
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Мұхамедәлі Шұғыла |
|
Күні |
|
|
Қатысушылар саны: |
|
|
Сынып |
2-сынып |
|
Сабақтың тақырыбы |
14-сабақ Қандай көліктің түрлері бар? |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
2.1.4.4 — Қоғамдық көліктегі өзін-өзі ұстау ережелерін түсіндіру |
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылар қоғамдық көліктігі тәртіп ережелерін атайды |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 2мин 5мин |
І.Ұйымдастыру: Сәлемдесу Психологиялық дайындық
ІІ. Үй тапсырмасын сұрау
Өткенді пысықтау Бір
минут» әдісі. 4
жұмбақ жасыру. 2. Үтікке міндім, Мұхитта жүздім. (Кеме) 3. Бір
біріне қарап үйлер тіркесіп,
4. Арқасында
ауыл жүр, Ала тайым шауып жүр. |
Мұғаліммен сәлемдеседі Жұмбақты шешеді |
Жарайсың! |
|
|
Сабақтың ортасы |
ІІІ. Жаңа тақырып 1-тапсырма. Сызбаға қара. Көліктің түрлерін ата
2-тапсырма. Бұл қандай көлік деп ойлайсың? Бұл қоғамдық көлікте қандай әдеп ережелерін сақтау керек?
Оқулықпен жұмыс Мәтінді түсініп оқы
2
3-тапсырма. Автобуспен жүріп-тұрудың тәртіп ережелері туралы әңгімеле. (Жұптық жұмыс) «Интервью» әдісі Автобусқа қалай кіру керек? Автобуста өзіңді қалай ұстау керек? Автобустан қалай шығу керек? 4-тапсырма. |
Сызбаға қарап, көлік түрлерін атап шығады Суреттегі көлік түрін айтады Суретке қарап, қоғамдық көлікте тәртіп сақтамай тұрған балаларды белгілейді Автобуспен жүрудің ережелері туралы әңгімелейді |
Көлік түрлерін атайды; 1б Дескриптор: -көліктің түрін атайды; 1б -қоғамдық көліктегі сақталуы керек ережені айтады; 1б Мәтінді түсініп оқиды; 1б Дескриптор: – қоғамдық көлікте ереже сақталмаған суреттерді анықтайды; 1б – балалардың жасаған әрекеттері туралы ойын анық айтады; 1б – қоғамдық көлікте өзін-өзі ұстау ережесін құрастырады; 1б Дескриптор –автобусқа кіру тәртібін түсіндіреді; 1б –автобуста өзін ұстау ережесін айтады; 1б –автобустан шығу ретін сипаттайды; 1б |
Оқулық Суреттер Оқулық |
|
Сергіту сәті 2 мин |
Сергіту сәті: «Дауысынан тап» ойыны. Үнтаспадан көлік түрлерінің (пойыздың гудогі,ұшақтың,кеменің,жылқының,тікұшақтың,мотоциклдің) дыбыстары естіледі |
|
|
|
|
Сабақтың соңы 5мин |
ІV. Сабақты қорытындылау: Кері байланыс: -қоғамдық көлікте сақталуы керек қандай ережелерді білдік -сабақта ең маңызды не болды? Рефлексия: «Жетістік баспалдағы»; Үй тапсырмасы: «Қоғамдық көлікте қауіпсіздікті сақтау» атты шағын ескертпе (5 ережеден тұратын) құрастыру. |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз


















