|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 5.3В бөлімі.Үйсіндер мен қаңлылар Мектеп: Теректібұлақ орта мектебі Күні: Мұғалімнің аты жөні: Қайнолда А.А Сынып: 5 Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: №2 сабақ |
Қаңлылардың қоғамдық құрылысы Зерттеу сұрағы: Сыма Цянь қаңлы қоғамын қалай сипаттады? |
||||||||||||||
|
Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
5.3.1.2 - ежелгі мемлекеттік бірлестіктердің құрылуын түсіндіру 5.1.2.2 – әлеуметтік топтардың ерекшеліктерін түсіндіру |
||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: ежелгі мемлекеттік бірлестіктердің құрылуы мен әлеуметтік топтардың ерекшеліктерін түсіндіреді Оқушылардың басым бөлігі:Мемлекеттік басқару жүйесі мен әлеуметтік топтардың ерекшелігі туралы әңгімелейді. Кейбір оқушылар: Қаңлылардың шаруашылығы жайлы қалдырылған әртүрлі деректердің ерекшеліктерін талқылайды. |
||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
Білім алушы: Қаңлы мемлекеттік бірлестігінің құрылу алғышарттарын түсіндіреді. |
||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар. Қаңлы мемлекеттік бірлестігінің құрылу ерекшеліктерін анықтайды. 1.Тірек сөздер арқылы қаңлы қоғамындағы әлеуметтік топтарға тірек сызба құрастырады (жазылым дағдысы) 2. Мемлекеттік басқару жүйесінің ерекшелігі туралы әңгімелейді (айтылым) 3.Қаңлы мемлекеттік бірлестігі туралы берілген әртүрлі деректер жазылған мәтінмен жұмыс жасайды (Оқылым дағдысы) 4.Қаңлылардың басқару жүйесі туралы шағын бейнебаянды тамашалайды. (Тыңдалым дағдысы) |
||||||||||||||
|
Пәнге қатысты терминология. Кіші патша, құл, ваң, хроника, этнос |
|||||||||||||||
|
Талқылауға арналған тапсырмалар: Үйсіндер мен қаңлылардың қоғамдық құрылысында қандай ұқсастықтар болды деп ойлайсыңдар? Сіз неліктен екенін айта аласыз ба? Неліктен қытай жылнамаларында үйсіндерден гөрі қаңлылар жайлы көбірек деректер жазылған? Неліктен қаңлылар арасынды құлдық кең өріс алған жоқ? Жазылым бойынша ұсыныстар: Қаңлы еліндегі тұрғындардың негізгі шаруашылығы... Құлдық еңбек көбінесе ........................... қолданылды |
|||||||||||||||
|
«Құндылықтарға баулу |
«Мәңгілік ел» қүндылықтарының «тарихтың, мəдениет пен тілдің біртұтастығына» баулу |
||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Жаратылыстану |
||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
картадан тайпалық одақтардың орналасуын көрсетеді сол арқылы қаңлы мемлекеттік бірлестігінің құрылу алғышарттарын түсіндіреді. |
||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||||||||
|
Сабақтың басы (15 минут) 10 минут 3 минут 2 минут |
Ұйымдастыру шаралары (сәлемдесу, оқушыларды түгендеу, тиянақтылығын қадағалау) |
Доп |
|||||||||||||
|
Тапсырма 1. Үй тапсырмасын сұрау (Ыстық орындық арқылы) Қаңлы тайпасы қай этностың шығуымен тығыз байланысты? Қаңлы атауы туралы Махмұд Қашғаридың айтқаны? Қай тілде қаңлы сөзі «су, өзеннің ағысы» деген мағынаны білдіреді? Қаңлы атауы туралы қазақтың аңызы? Сыма Цянь өз еңбегінде қаңлы қоғамын қалай сипаттады? Қаңлылар туралы жазылған Сыма Цяньның құнды еңбегі? Хань өкілінің императорға хабарында не жазылған? Қаңлы мемлекеті қай ғасырларда әлсірей бастады? ҚБ. Басбармақ әдісі арқылы бағаланады. |
|||||||||||||||
|
Ынтыматастық атмосферасын қалыптастыру мақсатында, доп лақтыру арқылы оқушылар бір-біріне тілек айтып сыныпта сенімділік жақсы қарым- қатынас орнату, жағымды орта қалыптастыру. Оқушыларды топқа топтастыру үшін саралаудың жіктеу тәсілін қолданып түрлі түсті стикер тарату арқылы аралас ұйымшыл топтарға топтастырамын. 1-топ: Қыран 2-топ: Алаш 3-топ: Болашақ Сабақтың мақсатары мен зерттеу сұрағын таныстырып өтемін: 5.3.1.2 - ежелгі мемлекеттік бірлестіктердің құрылуын түсіндіру 5.1.2.2 – әлеуметтік топтардың ерекшеліктерін түсіндіру Зерттеу сұрағы: Сыма Цянь қаңлы қоғамын қалай сипаттады? |
|||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы(20 минут) 10 минут 5 минут 5 минут |
1-тапсырма. Карточкамен және кітәптағы мәтінмен жұмыс жасату.(Сараланған) 1—әрекет. Әр топқа мәтінді оқуға жетелейтін 3 сұрағы бар карточка конвертке салынып таратылады. Сұрақтары бірдей білім алушылар бірігіп ақылдасып, жоспар жасап, түсіндірудің тиімді тәсілін қарастырады. Сұрақ 1: Қаңлы мемлекетінің шаруашылығы неге байланысты қалыптасқан Сұрақ 2: Неліктен қаңлылар арасында құлдық кең өріс алған жоқ? Сұрақ 3:? Қытай жазба деректерінде қаңлылардың басқару жүйесін қалай сипаттаған? 2—әрекет. Білім алушылар өз тобына қайта оралып, келісілген әдіс-тәсіл бойынша түсіндіреді.Топтар бір –бірінің білімін тексеріп отырады.Ол үшін әр топ өздерінің көзқарастарын зерттейтін ақпараттар жинақтайды.Әр топтан дәлелденген ойды спикер шығып қорғайды.(Спикерді саралап, алымы жоғарғы оқушыны таңдаймын)Көзқарастары өзгергендер болса келесі топқа ауысады.Бастапқы топқа қайта жиналып,мәліметтерді толықтырып,өзінің пікірін дәлелдейді.(Концепт дәлел) ҚБ. Стиркерге «екі жұлдыз,бір тілек» әдісі арқылы бірін-бірі бағалайды. 2-тапсырма. Берілген тірек сөздер арқылы қаңлы қоғамындағы әлеуметтік топтарға тірек сызба құрастырыңыздар. (жазылым дағдысы) (Концепт түсіндіру) Жоғарғы билеуші Заң жинағы Шаруашылық Құл ҚБ. Смайликтер арқылы.
3-тапсырма. Мемлекеттік басқару жүйесі мен әлеуметтік топтардың ерекшелігі туралы әңгімелеңіздер. ҚБ. Шапалақ арқылы 4-тапсырма.Қаңлылардың шаруашылығы жайлы шағын бейнебаянды тамашалап, кітаптан көрмеген ерекшеліктерді талқылаңыздар ҚБ. Фигуралар арқылы
Үйсіндер мен қаңлылардың қоғамдық құрылысында қандай ұқсастықтар болды деп ойлайсыңдар? Сіз неліктен екенін айта аласыз ба? Неліктен қытай жылнамаларында үйсіндерден гөрі қаңлылар жайлы көбірек деректер жазылған? Неліктен қаңлылар арасынды құлдық кең өріс алған жоқ? Сонымен, Сыма Цянь қаңлы қоғамына қандай сипаттама берді? Құндылыққа арналған сұрақ: Мәңгілік ел болып қалыптасуымызда көшпелілер мәдениетінің рөлі қандай? ҚБ марапаттау арқылы |
Топ аты жазылған қағаздар, оқулық, стикерлер, кескін карта. |
|||||||||||||
|
Сабақтың соңы 10 минут Саралау- Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? Топтағы жұмыс барысында «диалог және қолдау көрсету». Қабілетті оқушылардың басқалардың табысқа жетуне ықпал жасауға көмектесу. Уақытты тиімді пайдалана отырып , саралауды сабақтың кез келген кезеңінде қолдануға болады. Мысалы алымы жоғары оқушыларды спикер қылып таңдаймын. Сабақ бойынша рефлексия Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Сабақтың бұданда жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді(оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? |
Қалыптастырушы бағалау тапсырмасымен жұмыс жасату, дескрипторлар арқылы кері байланыс жүргізу. Тапсырма 1. Қаңлылар жайлы нақты деректерді толтыр
Дескриптор: -Қаңлылардың қай уақыт аралығында өмір сүргенін түсіндіреді -Қаңлылардың қай аумақта өмір сүргендігін түсіндіреді -Қаңлылардың астанасын біледі -Қаңлылардың басқару жүйесін түсіндіреді -Қаңлылардың шаруашылығы туралы түсіндіреді
Тапсырма 2 Әлеуметтік топтардың міндеттерін толтырыңыз
Дескриптор Білім алушы: - қаңлы қоғамындағы ханның міндетін сипаттайды; - қаңлы қоғамындағы уәзірдің міндетін сипаттайды; - қаңлы қоғамындағы көсемдердің міндетін сипаттайдыі; - қаңлы қоғамындағы егіншілердің міндетін сипаттайдыі; - қаңлы қоғамындағы құлдардың міндетін сипаттайды.
БББ кестесінің білдім тармағын толтыру арқылы өз ойларын қорытындылайды және кері байланыс алынады.
Үйге тапсырма беру А.Қаңлы бірлестігінің құрылуы тақырыбына эссе жазыңыздар В.С Кітапта берілген сурет бойынша атты әскер мен жаяу әскерді салыстыра отырып венн диаграммасына орналастыр
Бағалау-Сіз оқушылардың матерялды игеру деңгейн қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?
Мадақтау арқылы, Басбармақ арқылы, смаиликтер тарату, фигуралар арқылы, қалыптастырушы бағалау, екі жұлдыз бір тілек.
|
Қосымша 1
Қалыптастырушы бағалауға арналған тапсырмалар жинағы
БББ кестесі
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау
Денсаулық сақтау педагогикасын. СЭС талаптарын сақтау, сыныптың тазалығын және техникалық қуіпсіздігін қадағалап шығу.
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
Қосымша 1. Қалыптастырушы бағалау тапсырмасы
|
Бөлім Тақырып |
5.3В бөлімі. Қаңлылардың қоғамдық құрылысы . |
||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаты |
5.3.1.2 - ежелгі мемлекеттік бірлестіктердің құрылуын түсіндіру |
||||||||||||||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу, түсіну |
||||||||||||||||||||
|
Бағалау криитерииі |
Білім алушы Қаңлы мемлекеттік бірлестігінің құрылуын түсіндіреді |
||||||||||||||||||||
|
Тапсырма Қаңлылар жайлы нақты деректерді толтыр
Оқушыжауабы:
|
|||||||||||||||||||||
|
Дескриптор |
Білім алушы: -Қаңлылардың қай уақыт аралығында өмір сүргенін түсіндіреді -Қаңлылардың қай аумақта өмір сүргендігін түсіндіреді -Қаңлылардың астанасын біледі -Қаңлылардың басқару жүйесін түсіндіреді -Қаңлылардың шаруашылығы туралы түсіндіреді |
||||||||||||||||||||
Қосымша 2. .Қалыптастырушы бағалау тапсырмасы
|
Бөлім Тақырып |
5.3В бөлімі. Қаңлылардың қоғамдық құрылысы . |
||||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаты |
5.1.2.2 әлеуметтік топтардың ерекшеліктерін түсіндіру. |
||||||||||||||||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу, түсіну |
||||||||||||||||||||||
|
Бағалау криитерииі |
Білім алушы Қаңлы мемлекетінің қоғамынындағы әлеуметтік топтардың міндеттерін сипаттайды |
||||||||||||||||||||||
|
Тапсырма Қаңлылар жайлы нақты деректерді толтыр
Оқушыжауабы:
|
|||||||||||||||||||||||
|
Дескриптор |
Білім алушы - қаңлы қоғамындағы ханның міндетін сипаттайды; - қаңлы қоғамындағы уәзірдің міндетін сипаттайды; - қаңлы қоғамындағы көсемдердің міндетін сипаттайдыі; - қаңлы қоғамындағы егіншілердің міндетін сипаттайдыі; - қаңлы қоғамындағы құлдардың міндетін сипаттайды.
|
||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қаңлылардың қоғамдық құрылысы
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 5.3В бөлімі.Үйсіндер мен қаңлылар Мектеп: Теректібұлақ орта мектебі Күні: Мұғалімнің аты жөні: Қайнолда А.А Сынып: 5 Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: №2 сабақ |
Қаңлылардың қоғамдық құрылысы Зерттеу сұрағы: Сыма Цянь қаңлы қоғамын қалай сипаттады? |
||||||||||||||
|
Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
5.3.1.2 - ежелгі мемлекеттік бірлестіктердің құрылуын түсіндіру 5.1.2.2 – әлеуметтік топтардың ерекшеліктерін түсіндіру |
||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: ежелгі мемлекеттік бірлестіктердің құрылуы мен әлеуметтік топтардың ерекшеліктерін түсіндіреді Оқушылардың басым бөлігі:Мемлекеттік басқару жүйесі мен әлеуметтік топтардың ерекшелігі туралы әңгімелейді. Кейбір оқушылар: Қаңлылардың шаруашылығы жайлы қалдырылған әртүрлі деректердің ерекшеліктерін талқылайды. |
||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
Білім алушы: Қаңлы мемлекеттік бірлестігінің құрылу алғышарттарын түсіндіреді. |
||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар. Қаңлы мемлекеттік бірлестігінің құрылу ерекшеліктерін анықтайды. 1.Тірек сөздер арқылы қаңлы қоғамындағы әлеуметтік топтарға тірек сызба құрастырады (жазылым дағдысы) 2. Мемлекеттік басқару жүйесінің ерекшелігі туралы әңгімелейді (айтылым) 3.Қаңлы мемлекеттік бірлестігі туралы берілген әртүрлі деректер жазылған мәтінмен жұмыс жасайды (Оқылым дағдысы) 4.Қаңлылардың басқару жүйесі туралы шағын бейнебаянды тамашалайды. (Тыңдалым дағдысы) |
||||||||||||||
|
Пәнге қатысты терминология. Кіші патша, құл, ваң, хроника, этнос |
|||||||||||||||
|
Талқылауға арналған тапсырмалар: Үйсіндер мен қаңлылардың қоғамдық құрылысында қандай ұқсастықтар болды деп ойлайсыңдар? Сіз неліктен екенін айта аласыз ба? Неліктен қытай жылнамаларында үйсіндерден гөрі қаңлылар жайлы көбірек деректер жазылған? Неліктен қаңлылар арасынды құлдық кең өріс алған жоқ? Жазылым бойынша ұсыныстар: Қаңлы еліндегі тұрғындардың негізгі шаруашылығы... Құлдық еңбек көбінесе ........................... қолданылды |
|||||||||||||||
|
«Құндылықтарға баулу |
«Мәңгілік ел» қүндылықтарының «тарихтың, мəдениет пен тілдің біртұтастығына» баулу |
||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Жаратылыстану |
||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
картадан тайпалық одақтардың орналасуын көрсетеді сол арқылы қаңлы мемлекеттік бірлестігінің құрылу алғышарттарын түсіндіреді. |
||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||||||||
|
Сабақтың басы (15 минут) 10 минут 3 минут 2 минут |
Ұйымдастыру шаралары (сәлемдесу, оқушыларды түгендеу, тиянақтылығын қадағалау) |
Доп |
|||||||||||||
|
Тапсырма 1. Үй тапсырмасын сұрау (Ыстық орындық арқылы) Қаңлы тайпасы қай этностың шығуымен тығыз байланысты? Қаңлы атауы туралы Махмұд Қашғаридың айтқаны? Қай тілде қаңлы сөзі «су, өзеннің ағысы» деген мағынаны білдіреді? Қаңлы атауы туралы қазақтың аңызы? Сыма Цянь өз еңбегінде қаңлы қоғамын қалай сипаттады? Қаңлылар туралы жазылған Сыма Цяньның құнды еңбегі? Хань өкілінің императорға хабарында не жазылған? Қаңлы мемлекеті қай ғасырларда әлсірей бастады? ҚБ. Басбармақ әдісі арқылы бағаланады. |
|||||||||||||||
|
Ынтыматастық атмосферасын қалыптастыру мақсатында, доп лақтыру арқылы оқушылар бір-біріне тілек айтып сыныпта сенімділік жақсы қарым- қатынас орнату, жағымды орта қалыптастыру. Оқушыларды топқа топтастыру үшін саралаудың жіктеу тәсілін қолданып түрлі түсті стикер тарату арқылы аралас ұйымшыл топтарға топтастырамын. 1-топ: Қыран 2-топ: Алаш 3-топ: Болашақ Сабақтың мақсатары мен зерттеу сұрағын таныстырып өтемін: 5.3.1.2 - ежелгі мемлекеттік бірлестіктердің құрылуын түсіндіру 5.1.2.2 – әлеуметтік топтардың ерекшеліктерін түсіндіру Зерттеу сұрағы: Сыма Цянь қаңлы қоғамын қалай сипаттады? |
|||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы(20 минут) 10 минут 5 минут 5 минут |
1-тапсырма. Карточкамен және кітәптағы мәтінмен жұмыс жасату.(Сараланған) 1—әрекет. Әр топқа мәтінді оқуға жетелейтін 3 сұрағы бар карточка конвертке салынып таратылады. Сұрақтары бірдей білім алушылар бірігіп ақылдасып, жоспар жасап, түсіндірудің тиімді тәсілін қарастырады. Сұрақ 1: Қаңлы мемлекетінің шаруашылығы неге байланысты қалыптасқан Сұрақ 2: Неліктен қаңлылар арасында құлдық кең өріс алған жоқ? Сұрақ 3:? Қытай жазба деректерінде қаңлылардың басқару жүйесін қалай сипаттаған? 2—әрекет. Білім алушылар өз тобына қайта оралып, келісілген әдіс-тәсіл бойынша түсіндіреді.Топтар бір –бірінің білімін тексеріп отырады.Ол үшін әр топ өздерінің көзқарастарын зерттейтін ақпараттар жинақтайды.Әр топтан дәлелденген ойды спикер шығып қорғайды.(Спикерді саралап, алымы жоғарғы оқушыны таңдаймын)Көзқарастары өзгергендер болса келесі топқа ауысады.Бастапқы топқа қайта жиналып,мәліметтерді толықтырып,өзінің пікірін дәлелдейді.(Концепт дәлел) ҚБ. Стиркерге «екі жұлдыз,бір тілек» әдісі арқылы бірін-бірі бағалайды. 2-тапсырма. Берілген тірек сөздер арқылы қаңлы қоғамындағы әлеуметтік топтарға тірек сызба құрастырыңыздар. (жазылым дағдысы) (Концепт түсіндіру) Жоғарғы билеуші Заң жинағы Шаруашылық Құл ҚБ. Смайликтер арқылы.
3-тапсырма. Мемлекеттік басқару жүйесі мен әлеуметтік топтардың ерекшелігі туралы әңгімелеңіздер. ҚБ. Шапалақ арқылы 4-тапсырма.Қаңлылардың шаруашылығы жайлы шағын бейнебаянды тамашалап, кітаптан көрмеген ерекшеліктерді талқылаңыздар ҚБ. Фигуралар арқылы
Үйсіндер мен қаңлылардың қоғамдық құрылысында қандай ұқсастықтар болды деп ойлайсыңдар? Сіз неліктен екенін айта аласыз ба? Неліктен қытай жылнамаларында үйсіндерден гөрі қаңлылар жайлы көбірек деректер жазылған? Неліктен қаңлылар арасынды құлдық кең өріс алған жоқ? Сонымен, Сыма Цянь қаңлы қоғамына қандай сипаттама берді? Құндылыққа арналған сұрақ: Мәңгілік ел болып қалыптасуымызда көшпелілер мәдениетінің рөлі қандай? ҚБ марапаттау арқылы |
Топ аты жазылған қағаздар, оқулық, стикерлер, кескін карта. |
|||||||||||||
|
Сабақтың соңы 10 минут Саралау- Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? Топтағы жұмыс барысында «диалог және қолдау көрсету». Қабілетті оқушылардың басқалардың табысқа жетуне ықпал жасауға көмектесу. Уақытты тиімді пайдалана отырып , саралауды сабақтың кез келген кезеңінде қолдануға болады. Мысалы алымы жоғары оқушыларды спикер қылып таңдаймын. Сабақ бойынша рефлексия Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Сабақтың бұданда жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді(оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? |
Қалыптастырушы бағалау тапсырмасымен жұмыс жасату, дескрипторлар арқылы кері байланыс жүргізу. Тапсырма 1. Қаңлылар жайлы нақты деректерді толтыр
Дескриптор: -Қаңлылардың қай уақыт аралығында өмір сүргенін түсіндіреді -Қаңлылардың қай аумақта өмір сүргендігін түсіндіреді -Қаңлылардың астанасын біледі -Қаңлылардың басқару жүйесін түсіндіреді -Қаңлылардың шаруашылығы туралы түсіндіреді
Тапсырма 2 Әлеуметтік топтардың міндеттерін толтырыңыз
Дескриптор Білім алушы: - қаңлы қоғамындағы ханның міндетін сипаттайды; - қаңлы қоғамындағы уәзірдің міндетін сипаттайды; - қаңлы қоғамындағы көсемдердің міндетін сипаттайдыі; - қаңлы қоғамындағы егіншілердің міндетін сипаттайдыі; - қаңлы қоғамындағы құлдардың міндетін сипаттайды.
БББ кестесінің білдім тармағын толтыру арқылы өз ойларын қорытындылайды және кері байланыс алынады.
Үйге тапсырма беру А.Қаңлы бірлестігінің құрылуы тақырыбына эссе жазыңыздар В.С Кітапта берілген сурет бойынша атты әскер мен жаяу әскерді салыстыра отырып венн диаграммасына орналастыр
Бағалау-Сіз оқушылардың матерялды игеру деңгейн қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?
Мадақтау арқылы, Басбармақ арқылы, смаиликтер тарату, фигуралар арқылы, қалыптастырушы бағалау, екі жұлдыз бір тілек.
|
Қосымша 1
Қалыптастырушы бағалауға арналған тапсырмалар жинағы
БББ кестесі
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау
Денсаулық сақтау педагогикасын. СЭС талаптарын сақтау, сыныптың тазалығын және техникалық қуіпсіздігін қадағалап шығу.
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
Қосымша 1. Қалыптастырушы бағалау тапсырмасы
|
Бөлім Тақырып |
5.3В бөлімі. Қаңлылардың қоғамдық құрылысы . |
||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаты |
5.3.1.2 - ежелгі мемлекеттік бірлестіктердің құрылуын түсіндіру |
||||||||||||||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу, түсіну |
||||||||||||||||||||
|
Бағалау криитерииі |
Білім алушы Қаңлы мемлекеттік бірлестігінің құрылуын түсіндіреді |
||||||||||||||||||||
|
Тапсырма Қаңлылар жайлы нақты деректерді толтыр
Оқушыжауабы:
|
|||||||||||||||||||||
|
Дескриптор |
Білім алушы: -Қаңлылардың қай уақыт аралығында өмір сүргенін түсіндіреді -Қаңлылардың қай аумақта өмір сүргендігін түсіндіреді -Қаңлылардың астанасын біледі -Қаңлылардың басқару жүйесін түсіндіреді -Қаңлылардың шаруашылығы туралы түсіндіреді |
||||||||||||||||||||
Қосымша 2. .Қалыптастырушы бағалау тапсырмасы
|
Бөлім Тақырып |
5.3В бөлімі. Қаңлылардың қоғамдық құрылысы . |
||||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаты |
5.1.2.2 әлеуметтік топтардың ерекшеліктерін түсіндіру. |
||||||||||||||||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу, түсіну |
||||||||||||||||||||||
|
Бағалау криитерииі |
Білім алушы Қаңлы мемлекетінің қоғамынындағы әлеуметтік топтардың міндеттерін сипаттайды |
||||||||||||||||||||||
|
Тапсырма Қаңлылар жайлы нақты деректерді толтыр
Оқушыжауабы:
|
|||||||||||||||||||||||
|
Дескриптор |
Білім алушы - қаңлы қоғамындағы ханның міндетін сипаттайды; - қаңлы қоғамындағы уәзірдің міндетін сипаттайды; - қаңлы қоғамындағы көсемдердің міндетін сипаттайдыі; - қаңлы қоғамындағы егіншілердің міндетін сипаттайдыі; - қаңлы қоғамындағы құлдардың міндетін сипаттайды.
|
||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз





