Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Қанның құрамы мен қызметі қмж
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Қысқамерзімді жоспар
Бөлім: |
8-бөлім. Қозғалыс. биофизика |
Педагогтің аты-жөні: |
Ибадулла Н. |
Күні: |
13.11.2023 |
Сыныбы: |
8 Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: |
§17. Қанның құрамы мен қызметі. |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.1.3.1 қан құрамы мен қызметін сипаттау. |
Сабақтың мақсаты: |
Қанның құрамын білу және қызметін сипаттау. |
ОДД |
Білу, түсіну. |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||
Сабақтың басы 10 мин. |
І.Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Сергіту сәті.
Оқушыларды шеңберге тұрғызып, сергіту сәтінің шартын, мақсатын түсіндіремін. Мақсаты: Оқушылардың көңіл күйін зерттеп, зейін қоя білу. |
Оқушылар күн бойы көңілді жүріп, сабаққа белсенді қатысу мақсатында, бейнероликтегі биді қайталаймыз.
|
|
|
|||||||||||||||
Өткен білімді еске түсіру. Әңгімелесу әдісін пайдаланып оқушыларға өткен тақырып бойынша сұрақ қоямын. 1. Лимфаның қызметін сипаттаңдар. 2. Қан, ұлпа сұйықтығы және лимфа арасындағы байланысты анықтаңдар. 3. Лимфа неден тұрады? 4. Қан плазмасы мен лимфа құрамын салыстырыңдар. 5. Ұлпа сұйықтығының маңызын түсіндіріңдер. |
«Кім тапқыр?» Қойылған сұраққа өз еркімен біріншілердің бірі болып, әрі дұрыс жауап берсе, қосымша балл беріледі. |
Қалыптастырушы бағалау: Талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға ынталандыру стикерлері таратылады.
|
Интерактивті тақта.
|
||||||||||||||||
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 30 мин.
|
Жаңа сабаққа шолу. Жаңа тақырып бойынша бейнеролик, суреттер, презентация ұсынамын. Ұсынылған материалдармен танысып болған соң, жаңа тақырыпты қаншалықты деңгейде меңгергендерін сұрақ қою арқылы тексеремін.
Дәптермен жұмыс.
Дәптерге бүгінгі тақырып бойынш жаңа терминдерді жазады.
Жеке тапсырма. «Ақиқат не жалған» әдісі.
Кестедегі ақпараттың жалған не шындығын айырады.
Жұптық тапсырма.
Әр жұп өзіне берілген тапсырмаларды орындайды. «Gimkit» сайтымен жасалған тапсырмаларды жұп болып орындайды.
Топқа бөлу. Оқушыларға қорапшадағы қағаздарды алу арқылы топқа бөлемін.
Топтық жұмыс.
Әр топқа 3 сәбізден беріледі. Тобының атынан анықтамаларды жазып, басқа топпен ауысады, олар қояндарға салады. |
Оқушылар барлық материалдармен таныс болған соң, олардың қаншалықты меңгергендігін анықтау үшін қосымша сұрақтар қойылады.
Оқушылар қанның құрамы және қызметі туралы дәптерлеріне жазып алады.
Оқушыларға кесте таратылады. Кестеде қанның құрамына байланысты ақпараттар жазылған. Білім алушылар ақиқат немесе жалған екенін анықтайды.
Оқушылар өздерінің қасында отырған оқушымен жұп болып тапсырма орындайды.
Оқушылар қорапшадағы буктелген қағаздарды алады, ішінде тобының атауы жазылады. Сол бойынша топқа бөлінеді.
Әр топқа 3 сәбізден беріледі. Тобының атынан анықтамаларды жазып, басқа топпен ауысады, олар қояндарға салады.
|
Қалыптастырушы бағалау: Талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға ынталандыру стикерлері таратылады. Жарайсың! Алға!
Тапсырма №1
|