|
Бөлім: |
Заттар және олардың қасиеттері. Табиғат ресурстары |
|||||
|
Мұғалімнің аты-жөні |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қара металл деген не?45 сабақ |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.3.4.3 пайдалы қазбаларды сақтау және үнемді қолданудың жолдарын ұсыну 4.1.2.2 алынған нәтижені оқушы таңдаған формада ұсыну |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Пайдалы қазбаларды сақтау және үнемді қолданудың жолдарын ұсынады; Алынған нәтижені оқушы таңдаған формада ұсынады. |
|||||
|
|
|
|||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 8 мин |
Сәлемдесу Писхологиялық ахуалды реттеу Білім деген теңізден Тамшы ілім аламыз. Жер дөңгелек екенін Жазған Фарби бабамыз! Карта ,глобус шыққасын Мойындадық бәріміз. Өткен тақырыпқа шолу: -Өткен тақырыпты мазмұндаңдар. -Өткен тақырыптарға байланысты бір-біріңе сұрақ қойып, жауап алыңдар. Оқу материалын жариялау «Серпілген сұрақ » әдісі арқылы жүреді: -Металдар табиғатта қандай күйде кездеседі? -Домна пеші деген не? Қызметі қандай? -Полиметалл кені деген не? -Полиметалдың қолданылуын білеміз бе? -Ал бүгінгі сабағымыз кенді пайдалы қазбалалар туралы болмақ. Сабақ мақсаты жария етіледі. |
Жаттығу жасайды. Сұрақтар қояды, жауап береді. Тақырып ашады. Топқа бірігеді. |
«Ауызша мадақтау» әдісімен бағалау. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау.
Дескриптор: 1.Сұрақтарға жауап береді-1б |
Слайд-1-2 |
||
|
Сабақтың ортасы 32 мин |
1- тапсырма «Еркін әңгіме» әдісімен орындалады. Дәптермен жұмыс болады. А) Мәтінмен жұмыс. -Мәтінді оқып танысыңдар. -Суреттердің көмегімен кенді қалай өндіретінін айтып беріңдер. Ә) Сөздік жұмысы.. Қара металл, шойын, болат. Ә) Суретпен жұмыс. Суретке мұқият қараңдар. -Металлург мамандығы туралы не айта аласыңдар? -Олар қайда еңбек етеді? -Қандай өнім өндіреді? -Металл өндірумен айналысатын қандай мамандықтарды білесіңдер? Б) Сызбамен жұмыс. -Теміртастан өнімді қалай өндіретінін түсіндіріңдер. -Бұл өнімдердің құрамында не бар? -Темірден жасалған өнімдерге мысалдар келтіріңдер. 2тапсырма-«Б:Б:Б» әдісімен орындалады. а) Картамен жұмыс. -Қазақстанның картасынан темірдің таралу аумағын анықтаңдар, картадан көрсетіңдер. ә) Зерттеу. -Айналаңдағы қандай заттар қара металдан жасалған? Оны қайда пайдаланады? Сергіту сәті: 3 тапсырма: «Қайда ? Қашан?Қалай?». - А) Сұрақ-жауап. -Магниттің суретіне қараңдар. -Темірдің қандай қасиеті көрсетілген? Ә) Ойлан. -Ұшқыш М.Сургутанов ұшу кезінде ұшақтың тұсбағарының кенеттен ауытқығанын байқаған. Оның бақылауы негізінде қандай жаңалық ашылды деп ойлайсыңдар Б) Сен білесің бе? 1920 жылы табылған Ең үлкен метал темір турал бәлесің бе?Ол қай жерден табылған еді? Оның салмағы қанша еді? ЕҚБ тапсырма: Қазақстанда қара металдың таралу аймағын дерек көздерінен анықта. - ЕБҚ тапсырма: Қара металды не үшін пайдаланамыз? ҚБ тапсырма: |
Билеп сергиді.
Сұрақтарға жауап беріп, тапсырма орындайды. |
Дескриптор:
2.Сөздікті жазып, жаттайды-1балл 3. Металлург мамандығы туралы әңгімелейді-1балл. 4.Металл өндірумен айналысатын мамандықтарды атайды-1балл. 5.Теміртастан өнімді қалай өндіретінін түсіндіреді-1балл. Дескриптор: 1. Темірдің магниттік қасиеті туралы анықтайды. 2. Қазақстанның картасынан темірдің таралу аумағын анықтап, картадан көрсетеді 3.Қара металдан жасалған заттарды атайды. Дескриптор:
2. Заттарға ортақ қасиетті атайды-1 балл. 3.Заттарды жасау үшін қандай пайдалы қазба қолданылатыны туралы әңгімелейді-1балл 4.Металдардың қасиеттерін анықтайды-1б |
Жараты-лыстану оқулығы 4-сынып 2019ж, дәптер |
||
|
Сабақтың соңы 5мин |
Кері
байланысты «Электр
тогы» Оқу тапсырмасы: мәтінді мазмұндау. |
Рефлексия жасайды. Оқу тапсырмасын жазып алады. |
ҚБ қойылады. |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қара металл деген не?
Қара металл деген не?
|
Бөлім: |
Заттар және олардың қасиеттері. Табиғат ресурстары |
|||||
|
Мұғалімнің аты-жөні |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қара металл деген не?45 сабақ |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.3.4.3 пайдалы қазбаларды сақтау және үнемді қолданудың жолдарын ұсыну 4.1.2.2 алынған нәтижені оқушы таңдаған формада ұсыну |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Пайдалы қазбаларды сақтау және үнемді қолданудың жолдарын ұсынады; Алынған нәтижені оқушы таңдаған формада ұсынады. |
|||||
|
|
|
|||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 8 мин |
Сәлемдесу Писхологиялық ахуалды реттеу Білім деген теңізден Тамшы ілім аламыз. Жер дөңгелек екенін Жазған Фарби бабамыз! Карта ,глобус шыққасын Мойындадық бәріміз. Өткен тақырыпқа шолу: -Өткен тақырыпты мазмұндаңдар. -Өткен тақырыптарға байланысты бір-біріңе сұрақ қойып, жауап алыңдар. Оқу материалын жариялау «Серпілген сұрақ » әдісі арқылы жүреді: -Металдар табиғатта қандай күйде кездеседі? -Домна пеші деген не? Қызметі қандай? -Полиметалл кені деген не? -Полиметалдың қолданылуын білеміз бе? -Ал бүгінгі сабағымыз кенді пайдалы қазбалалар туралы болмақ. Сабақ мақсаты жария етіледі. |
Жаттығу жасайды. Сұрақтар қояды, жауап береді. Тақырып ашады. Топқа бірігеді. |
«Ауызша мадақтау» әдісімен бағалау. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау.
Дескриптор: 1.Сұрақтарға жауап береді-1б |
Слайд-1-2 |
||
|
Сабақтың ортасы 32 мин |
1- тапсырма «Еркін әңгіме» әдісімен орындалады. Дәптермен жұмыс болады. А) Мәтінмен жұмыс. -Мәтінді оқып танысыңдар. -Суреттердің көмегімен кенді қалай өндіретінін айтып беріңдер. Ә) Сөздік жұмысы.. Қара металл, шойын, болат. Ә) Суретпен жұмыс. Суретке мұқият қараңдар. -Металлург мамандығы туралы не айта аласыңдар? -Олар қайда еңбек етеді? -Қандай өнім өндіреді? -Металл өндірумен айналысатын қандай мамандықтарды білесіңдер? Б) Сызбамен жұмыс. -Теміртастан өнімді қалай өндіретінін түсіндіріңдер. -Бұл өнімдердің құрамында не бар? -Темірден жасалған өнімдерге мысалдар келтіріңдер. 2тапсырма-«Б:Б:Б» әдісімен орындалады. а) Картамен жұмыс. -Қазақстанның картасынан темірдің таралу аумағын анықтаңдар, картадан көрсетіңдер. ә) Зерттеу. -Айналаңдағы қандай заттар қара металдан жасалған? Оны қайда пайдаланады? Сергіту сәті: 3 тапсырма: «Қайда ? Қашан?Қалай?». - А) Сұрақ-жауап. -Магниттің суретіне қараңдар. -Темірдің қандай қасиеті көрсетілген? Ә) Ойлан. -Ұшқыш М.Сургутанов ұшу кезінде ұшақтың тұсбағарының кенеттен ауытқығанын байқаған. Оның бақылауы негізінде қандай жаңалық ашылды деп ойлайсыңдар Б) Сен білесің бе? 1920 жылы табылған Ең үлкен метал темір турал бәлесің бе?Ол қай жерден табылған еді? Оның салмағы қанша еді? ЕҚБ тапсырма: Қазақстанда қара металдың таралу аймағын дерек көздерінен анықта. - ЕБҚ тапсырма: Қара металды не үшін пайдаланамыз? ҚБ тапсырма: |
Билеп сергиді.
Сұрақтарға жауап беріп, тапсырма орындайды. |
Дескриптор:
2.Сөздікті жазып, жаттайды-1балл 3. Металлург мамандығы туралы әңгімелейді-1балл. 4.Металл өндірумен айналысатын мамандықтарды атайды-1балл. 5.Теміртастан өнімді қалай өндіретінін түсіндіреді-1балл. Дескриптор: 1. Темірдің магниттік қасиеті туралы анықтайды. 2. Қазақстанның картасынан темірдің таралу аумағын анықтап, картадан көрсетеді 3.Қара металдан жасалған заттарды атайды. Дескриптор:
2. Заттарға ортақ қасиетті атайды-1 балл. 3.Заттарды жасау үшін қандай пайдалы қазба қолданылатыны туралы әңгімелейді-1балл 4.Металдардың қасиеттерін анықтайды-1б |
Жараты-лыстану оқулығы 4-сынып 2019ж, дәптер |
||
|
Сабақтың соңы 5мин |
Кері
байланысты «Электр
тогы» Оқу тапсырмасы: мәтінді мазмұндау. |
Рефлексия жасайды. Оқу тапсырмасын жазып алады. |
ҚБ қойылады. |
|
||
шағым қалдыра аласыз















