Бекітемін:
|
Бөлім: |
6.2 X ғасыр - XІІІ ғасырдың басындағы Қазақстан |
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
Айғалиев Ербол |
|
Күні: |
06.11.2024 ж |
|
Сынып: 6 «Г» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Қарахан мемлекеті. Зерттеу сұрағы: Неліктен Қарахан мемлекеті ислам дінін мемлекеттік дін деп жариялады? |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
6.3.1.3 X ғасыр - XIII ғасырдың басындағы мемлекеттердің даму ерекшеліктерін түсіндіріп, олардың ұқсастықтары мен айырмашылықтарын анықтау; 6.2.1.2 ислам дінінің қоғамдық өмірге ықпалын анықтау 6.3.1.4 тарихи ұғымдарды қолданып, Қарахан мемлекетіндегі жер иелену ерекшеліктерін түсіндіру |
|
Сабақтың мақсаты |
-X ғасыр -
XIII ғасырдың
басындағы мемлекеттердің даму
ерекшеліктерін түсіндіріп, олардың ұқсастықтары мен
айырмашылықтарын анықтайды; |
|
Құндылықтарды дарыту |
Бірлік және ынтымақ (Сабақ ортасы. Қарахан мемлекетінің екіге бөлінуі, екі бөлік арасындағы қырқыстар мемлекеттің құлауына алып келгендігін оқушыға түсіндіру. Оқушыға бірлік және ынтымақтың жеке адам үшін де, мемлекет үшін де құнды екендігін түсіндіру) |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдас-тыру Өткен білімді еске түсіру 7 минут Жаңа тақырыпқа қадам |
«Шаттық
шеңбері» оқушыларды шеңберге шақыру.
Оқушылар бір-біріне сәттілік тілейді. Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру INSERT әдісі. Оқулықта берілген мәтінді INSERT әдісі арқылы танысады. Бұрыннан білетін болса құс тұмсық (˅), Жаңа білімге (+), сұрағы болса (!) таңбасын қара қарындашпен соғып отырады. |
Суреттерге қарап оқушылар өз ойларын ортаға салады. Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу |
Екі жұлдыз бір ұсыныс арқылы бағалау.
|
Суреттер Тақырыптық мәтін
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Жаңа білім 6 минут 4 минут 5 минут |
Топтық тапсырма: Постер қорғау. Видеоролик 1-топ.Қарахан мемлекетінің
құрылуы
2-тапсырма. Картамен жұмыс
3-тапсырма. . Қарахан мемлекетiнiң қоғамдық құрылысы. Сәйкестендіру
|
Оқушылар ақпараттық мәтінмен жұмыс
Дескриптор:
Дескриптор:
|
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады «Ең үздік жауап» 5 балл 4 балл 5 балл
|
Оқулық https://www.youtube.com/watch?v=pwsPGCAEx_Y
Таратпа материалда
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Кері байланыс «Стикердегі жазба»
|
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады
|
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
А4, конспект |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Үй тапсырмасы |
зерттеу |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қарахан мемлекеті
Қарахан мемлекеті
Бекітемін:
|
Бөлім: |
6.2 X ғасыр - XІІІ ғасырдың басындағы Қазақстан |
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
Айғалиев Ербол |
|
Күні: |
06.11.2024 ж |
|
Сынып: 6 «Г» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Қарахан мемлекеті. Зерттеу сұрағы: Неліктен Қарахан мемлекеті ислам дінін мемлекеттік дін деп жариялады? |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
6.3.1.3 X ғасыр - XIII ғасырдың басындағы мемлекеттердің даму ерекшеліктерін түсіндіріп, олардың ұқсастықтары мен айырмашылықтарын анықтау; 6.2.1.2 ислам дінінің қоғамдық өмірге ықпалын анықтау 6.3.1.4 тарихи ұғымдарды қолданып, Қарахан мемлекетіндегі жер иелену ерекшеліктерін түсіндіру |
|
Сабақтың мақсаты |
-X ғасыр -
XIII ғасырдың
басындағы мемлекеттердің даму
ерекшеліктерін түсіндіріп, олардың ұқсастықтары мен
айырмашылықтарын анықтайды; |
|
Құндылықтарды дарыту |
Бірлік және ынтымақ (Сабақ ортасы. Қарахан мемлекетінің екіге бөлінуі, екі бөлік арасындағы қырқыстар мемлекеттің құлауына алып келгендігін оқушыға түсіндіру. Оқушыға бірлік және ынтымақтың жеке адам үшін де, мемлекет үшін де құнды екендігін түсіндіру) |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдас-тыру Өткен білімді еске түсіру 7 минут Жаңа тақырыпқа қадам |
«Шаттық
шеңбері» оқушыларды шеңберге шақыру.
Оқушылар бір-біріне сәттілік тілейді. Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру INSERT әдісі. Оқулықта берілген мәтінді INSERT әдісі арқылы танысады. Бұрыннан білетін болса құс тұмсық (˅), Жаңа білімге (+), сұрағы болса (!) таңбасын қара қарындашпен соғып отырады. |
Суреттерге қарап оқушылар өз ойларын ортаға салады. Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу |
Екі жұлдыз бір ұсыныс арқылы бағалау.
|
Суреттер Тақырыптық мәтін
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Жаңа білім 6 минут 4 минут 5 минут |
Топтық тапсырма: Постер қорғау. Видеоролик 1-топ.Қарахан мемлекетінің
құрылуы
2-тапсырма. Картамен жұмыс
3-тапсырма. . Қарахан мемлекетiнiң қоғамдық құрылысы. Сәйкестендіру
|
Оқушылар ақпараттық мәтінмен жұмыс
Дескриптор:
Дескриптор:
|
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады «Ең үздік жауап» 5 балл 4 балл 5 балл
|
Оқулық https://www.youtube.com/watch?v=pwsPGCAEx_Y
Таратпа материалда
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Кері байланыс «Стикердегі жазба»
|
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады
|
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
А4, конспект |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Үй тапсырмасы |
зерттеу |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз















