|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Есеп шығару |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№76 сабақ. Қарама-қарсы бағыттағы қозғалысқа берілген есептер |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.5.1.9 бір-біріне кездесу және қарама-қарсы бағыттағы қозғалыс, артынан қуып жету, бір бағыттағы қалып қою қозғалысына берілген есептерді арифметикалық және алгебралық әдіспен шешу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Бір-біріне кездесу және қарама-қарсы бағыттағы қозғалыс, артынан қуып жету, бір бағыттағы қалып қою қозғалысына берілген есептерді арифметикалық және алгебралық әдіспен шешеді. Қарама-қарсы екі бағыттағы қозғалысқа берілген есептерді шығарады. |
|||||
|
Құндылықтар |
Талап: білімді, ізденімпаз ұрпақ |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Сабаққа дайындық
Үй тапсырмасын тексеру Жаңа сабақ 1 тапсырма
2 тапсырма. «Өзіндік жұмыс» V1=65м\мин V2=70м\мин t=30мин S=? м Ш: 1) Vжақ=V1+V2(жақындау жылдамдығы Vжақ=65+70=135 S=Vжақ*t=135*30=4050м Ж: Екі ауылдың арақашықтығы 4050м ЕҚБ V1=25км\сағ S=300км t=5 сағ V2=?км\сағ 3 тапсырма V1=5км\сағ V2=3км\сағ S=16км t=?сағ Vқаш.=V1+V2 Vқаш.=5+3=8км\сағ t=S/Vқаш.=16/8=2сағ Ж: 2сағаттан соң олар бір-бірінен 16 км қашықтықта болады 4 тапсырма.
5 тапсырма «Жұптық жұмыс» V1=748км\сағ V2=827км\сағ S=7875км t=? Сағ Ш: V=V1+V2=748+827=1575км\сағ t=S/V=7875/1575=5сағ Ж: Ұшақтардың арасы 5 сағаттан соң 7875км болды ЕБҚ V₁ - 35 км/сағ V₂ - 42 км/сағ t – 6 сағ S - ?км 6-тапсырма 1000=270+270+460 1000=320+320+360 1000=390+380+230 1000=1710-450-260 1000=1900-530-370 1000=1850-290-560 7 тапсырма. «Топтық жұмыс»А. V1=20км\сағ V2=30км\сағ S=300км t=?сағ V=V1+V2(қашықтау жылдамдығы) V=20+30=50км\сағ 300/50=6сағ Ж: 6 сағаттан соң олардың арақашықтығы 300км болады Ә.V1=20м3\сағ V2=30м3\сағ S=300м3 t=? Сағ Vтолт.=V1+V2 Vтолт.=20+30=50м3\сағ t=S/V=300/50=6сағ Ж: 6сағаттан соң хауыздағы судың көлемі 300м3 болады ФС- тапсырмасы 8 тапсырма
Зерттеушілік тапсырма 9 тапсырма Әкесі үш баласына Арман, Ерлан және Бауыржанға сыйлау үшін төрт ойыншық сатып алды. Олар: ұшақ, кеме, жүк мәши- не, аспалы кран. Балаларының ешқайсысы ойыншықсыз қал- майтындай таратып бергісі келеді. Ол ойыншықтарды қанша тәсілмен тарата алады? Әрқайсысына біреуден, бір балаға тағы біреуін береді 10 тапсырма. Үй тапсырмасы
|
Өткен тақырыпты пысықтайды Тапсырманы орындайды Есепті шығарады Есепті шығарады Есептерді шығарады Жылдамдықты өрнектейді Есепті өз бетінше шығарады Тиісті сандарды тауып жазады Есепті шығарады Хауыздағы судың көлемін табады Диаграмма сызады Логикалық есепті шығарады Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
ҚБ: Сиқырлы сандық
ҚБ: «Смайликтер» Дескриптор: Қажет емес мамандықтарды атайды-1Б ҚБ: Сиқырлы сандық Дескриптор: Екі ауылдың арақашықтығын табады-1Б ҚБ: Сиқырлы сандық Дескриптор: Есептің мазмұнын түсінеді-1Б ҚБ: Сиқырлы сандық Дескриптор: Жылдамдықты км\сағатпен өрнектейді-1Б ҚБ: Сиқырлы сандық Дескриптор: Есептің шартын құра алады-1Б ҚБ: «От шашу»
ҚБ: Сиқырлы сандық Дескриптор: Тиісті сандарды тауып,жазады-1Б ҚБ: Сиқырлы сандық Дескриптор: Арақашықтықты таба алады-1Б ҚБ: «Көңіл күй таразысы»
Дескриптор: Хауыздағы судың көлемін табады-1Б ҚБ: «SMS»
Дескриптор: Диаграмманы оқи алады-1Б ҚБ: Сиқырлы сандық Дескриптор: Логикалық сұраққа жауап беруге тырысады-1Б ҚБ: ҚБ: «Плюс минус»
«Алма ағашы» әдісі |
Дәптерлер Тақырыпқа байланысты суреттер Есеп сызбасы
Суреттер Сызбалар
Суреттер
Диаграмма Суреттер
Кері байланыс парағы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қарама-қарсы бағыттағы қозғалысқа берілген есептер
Қарама-қарсы бағыттағы қозғалысқа берілген есептер
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Есеп шығару |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№76 сабақ. Қарама-қарсы бағыттағы қозғалысқа берілген есептер |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.5.1.9 бір-біріне кездесу және қарама-қарсы бағыттағы қозғалыс, артынан қуып жету, бір бағыттағы қалып қою қозғалысына берілген есептерді арифметикалық және алгебралық әдіспен шешу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Бір-біріне кездесу және қарама-қарсы бағыттағы қозғалыс, артынан қуып жету, бір бағыттағы қалып қою қозғалысына берілген есептерді арифметикалық және алгебралық әдіспен шешеді. Қарама-қарсы екі бағыттағы қозғалысқа берілген есептерді шығарады. |
|||||
|
Құндылықтар |
Талап: білімді, ізденімпаз ұрпақ |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Сабаққа дайындық
Үй тапсырмасын тексеру Жаңа сабақ 1 тапсырма
2 тапсырма. «Өзіндік жұмыс» V1=65м\мин V2=70м\мин t=30мин S=? м Ш: 1) Vжақ=V1+V2(жақындау жылдамдығы Vжақ=65+70=135 S=Vжақ*t=135*30=4050м Ж: Екі ауылдың арақашықтығы 4050м ЕҚБ V1=25км\сағ S=300км t=5 сағ V2=?км\сағ 3 тапсырма V1=5км\сағ V2=3км\сағ S=16км t=?сағ Vқаш.=V1+V2 Vқаш.=5+3=8км\сағ t=S/Vқаш.=16/8=2сағ Ж: 2сағаттан соң олар бір-бірінен 16 км қашықтықта болады 4 тапсырма.
5 тапсырма «Жұптық жұмыс» V1=748км\сағ V2=827км\сағ S=7875км t=? Сағ Ш: V=V1+V2=748+827=1575км\сағ t=S/V=7875/1575=5сағ Ж: Ұшақтардың арасы 5 сағаттан соң 7875км болды ЕБҚ V₁ - 35 км/сағ V₂ - 42 км/сағ t – 6 сағ S - ?км 6-тапсырма 1000=270+270+460 1000=320+320+360 1000=390+380+230 1000=1710-450-260 1000=1900-530-370 1000=1850-290-560 7 тапсырма. «Топтық жұмыс»А. V1=20км\сағ V2=30км\сағ S=300км t=?сағ V=V1+V2(қашықтау жылдамдығы) V=20+30=50км\сағ 300/50=6сағ Ж: 6 сағаттан соң олардың арақашықтығы 300км болады Ә.V1=20м3\сағ V2=30м3\сағ S=300м3 t=? Сағ Vтолт.=V1+V2 Vтолт.=20+30=50м3\сағ t=S/V=300/50=6сағ Ж: 6сағаттан соң хауыздағы судың көлемі 300м3 болады ФС- тапсырмасы 8 тапсырма
Зерттеушілік тапсырма 9 тапсырма Әкесі үш баласына Арман, Ерлан және Бауыржанға сыйлау үшін төрт ойыншық сатып алды. Олар: ұшақ, кеме, жүк мәши- не, аспалы кран. Балаларының ешқайсысы ойыншықсыз қал- майтындай таратып бергісі келеді. Ол ойыншықтарды қанша тәсілмен тарата алады? Әрқайсысына біреуден, бір балаға тағы біреуін береді 10 тапсырма. Үй тапсырмасы
|
Өткен тақырыпты пысықтайды Тапсырманы орындайды Есепті шығарады Есепті шығарады Есептерді шығарады Жылдамдықты өрнектейді Есепті өз бетінше шығарады Тиісті сандарды тауып жазады Есепті шығарады Хауыздағы судың көлемін табады Диаграмма сызады Логикалық есепті шығарады Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
ҚБ: Сиқырлы сандық
ҚБ: «Смайликтер» Дескриптор: Қажет емес мамандықтарды атайды-1Б ҚБ: Сиқырлы сандық Дескриптор: Екі ауылдың арақашықтығын табады-1Б ҚБ: Сиқырлы сандық Дескриптор: Есептің мазмұнын түсінеді-1Б ҚБ: Сиқырлы сандық Дескриптор: Жылдамдықты км\сағатпен өрнектейді-1Б ҚБ: Сиқырлы сандық Дескриптор: Есептің шартын құра алады-1Б ҚБ: «От шашу»
ҚБ: Сиқырлы сандық Дескриптор: Тиісті сандарды тауып,жазады-1Б ҚБ: Сиқырлы сандық Дескриптор: Арақашықтықты таба алады-1Б ҚБ: «Көңіл күй таразысы»
Дескриптор: Хауыздағы судың көлемін табады-1Б ҚБ: «SMS»
Дескриптор: Диаграмманы оқи алады-1Б ҚБ: Сиқырлы сандық Дескриптор: Логикалық сұраққа жауап беруге тырысады-1Б ҚБ: ҚБ: «Плюс минус»
«Алма ағашы» әдісі |
Дәптерлер Тақырыпқа байланысты суреттер Есеп сызбасы
Суреттер Сызбалар
Суреттер
Диаграмма Суреттер
Кері байланыс парағы |
||
шағым қалдыра аласыз































