Тексерілді:
МД оқу ісі жөніндегі орынбасары
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Бөлім: |
Зерде аясын дамыту |
|||||
|
Психологтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 1ә |
Оқушы аты-жөні |
Үйден оқитын оқушы |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жады мен ойлауды дамыту |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.3.1.3 қарама-қарсы қатынастарды (тыныш-қатты, алыс-жақын) орнату |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушы істей алады: қарама-қарсы қатынастарды (тыныш-қатты, алыс-жақын) орната алады. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Психологтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Мотивациялық - қозғаушылық |
- Сәлемдесу.
Тыңда – қайтала: Қыстың жақын қалғанын, Жапырақтар білгендей Желмен ұшып барады Жерге қонып үлгермей. Дұрыс айт, өзіңді қадағала, дұрыс сөйле |
Сәлемдесу Күнделікті сөздерге жауап беру |
«Смайлик» әдісі
|
Сұрақ жауап Күнделікті сөз планшеті |
||
|
Ізденуші-ұйымдастырушылық кезеңі |
Тапсырма «Көңілді бастаушы» - жұмбақ - Жұмбақты тап. Оны ешкім көрмеді Тыңдаңыз - бәрі естіді, Денесі жоқ, бірақ ол өмір сүреді, Тілсіз - айқайлайды. (жаңғырық) - Эхо дегеніміз не? -Жаңғырды қайдан естідің? - Жаңғырық басқа қалай аталады? -Дыбыс туралы не білесіңдер? «Тыныш-қатты» дене жаттығулары Дыбыс тыныш болса – қол соғамыз, қатты болса – таптаймыз: Сағаттың сықыры, өтіп бара жатқан көліктің шуы, балғаның дыбысы, жапырақтардың сыбдыры, үзілістегі балалардың дауысы. - Үзіліс кезінде өзіңді қалай ұстау керек? |
Суреттер салу |
|
Жалпы білім беретін пәндерге байланысты сөздерді тыңда – қайтала Сұрақ -жауап әдісі Суреттер сөйлейді әдісі |
||
|
Сергіту сәті: |
«Менің көңіл-күйім» жаттығуы Алдарыңдағы бланкіге өз көңіл-күйлеріңді суреттеп салыңдар. Тік ұста бойыңды. Жоғары соз қолыңды. Соз қолыңды тағыда. Жеткіз жираф мойынына. Орнымыздан тұрайық, Алақанды ұрайық. |
Мұғаліммен бірге сергіту сәтін жасау |
|
|
||
|
Рефлекцивті коррекциялаушы кезеңі |
- Біз бүгін не істедік? - Біз бүгін _______Мақтау, мадақтау. |
Жұмысты мадақтау, мақтау, қол шапалақтау |
|
Динамикасы |
||
Күтілетін нәтиже:
Нені біледі: қарама-қарсы қатынастарды (тыныш-қатты, алыс-жақын) орната алады.
Қандай түсініктерді игерді: Толықтай жауап беру қабілеттері артып, әңгіме барысында көп нәрсені түсініп, білді.
Меңгерген дағдылары мен іскерліктері: Жады мен ойлауды дамытады, қарама-қарсы қатынастарды (тыныш-қатты, алыс-жақын) орната алады.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қарама-қарсы қатынастарды (тыныш-қатты, алыс-жақын) орнату 1 сабағы
Қарама-қарсы қатынастарды (тыныш-қатты, алыс-жақын) орнату 1 сабағы
Тексерілді:
МД оқу ісі жөніндегі орынбасары
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Бөлім: |
Зерде аясын дамыту |
|||||
|
Психологтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 1ә |
Оқушы аты-жөні |
Үйден оқитын оқушы |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жады мен ойлауды дамыту |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.3.1.3 қарама-қарсы қатынастарды (тыныш-қатты, алыс-жақын) орнату |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушы істей алады: қарама-қарсы қатынастарды (тыныш-қатты, алыс-жақын) орната алады. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Психологтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Мотивациялық - қозғаушылық |
- Сәлемдесу.
Тыңда – қайтала: Қыстың жақын қалғанын, Жапырақтар білгендей Желмен ұшып барады Жерге қонып үлгермей. Дұрыс айт, өзіңді қадағала, дұрыс сөйле |
Сәлемдесу Күнделікті сөздерге жауап беру |
«Смайлик» әдісі
|
Сұрақ жауап Күнделікті сөз планшеті |
||
|
Ізденуші-ұйымдастырушылық кезеңі |
Тапсырма «Көңілді бастаушы» - жұмбақ - Жұмбақты тап. Оны ешкім көрмеді Тыңдаңыз - бәрі естіді, Денесі жоқ, бірақ ол өмір сүреді, Тілсіз - айқайлайды. (жаңғырық) - Эхо дегеніміз не? -Жаңғырды қайдан естідің? - Жаңғырық басқа қалай аталады? -Дыбыс туралы не білесіңдер? «Тыныш-қатты» дене жаттығулары Дыбыс тыныш болса – қол соғамыз, қатты болса – таптаймыз: Сағаттың сықыры, өтіп бара жатқан көліктің шуы, балғаның дыбысы, жапырақтардың сыбдыры, үзілістегі балалардың дауысы. - Үзіліс кезінде өзіңді қалай ұстау керек? |
Суреттер салу |
|
Жалпы білім беретін пәндерге байланысты сөздерді тыңда – қайтала Сұрақ -жауап әдісі Суреттер сөйлейді әдісі |
||
|
Сергіту сәті: |
«Менің көңіл-күйім» жаттығуы Алдарыңдағы бланкіге өз көңіл-күйлеріңді суреттеп салыңдар. Тік ұста бойыңды. Жоғары соз қолыңды. Соз қолыңды тағыда. Жеткіз жираф мойынына. Орнымыздан тұрайық, Алақанды ұрайық. |
Мұғаліммен бірге сергіту сәтін жасау |
|
|
||
|
Рефлекцивті коррекциялаушы кезеңі |
- Біз бүгін не істедік? - Біз бүгін _______Мақтау, мадақтау. |
Жұмысты мадақтау, мақтау, қол шапалақтау |
|
Динамикасы |
||
Күтілетін нәтиже:
Нені біледі: қарама-қарсы қатынастарды (тыныш-қатты, алыс-жақын) орната алады.
Қандай түсініктерді игерді: Толықтай жауап беру қабілеттері артып, әңгіме барысында көп нәрсені түсініп, білді.
Меңгерген дағдылары мен іскерліктері: Жады мен ойлауды дамытады, қарама-қарсы қатынастарды (тыныш-қатты, алыс-жақын) орната алады.
шағым қалдыра аласыз














