Қарапайым салу есептері

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Қарапайым салу есептері

Материал туралы қысқаша түсінік
Математика пәні мұғалімдері сабақ жоспарын сыни тұрғысынан ойлау технологиясын пайдаланып құру үшін көмегі бар деп ойлаймын
Материалдың қысқаша нұсқасы

Отарова Гүлмира Токтаровна

Үш тілде оқытатын №21 орта мектеп – гимназиясының математика пәні мұғалімі

Пәні

Геометрия

Класы

Тақырып

Қарапайым салу есептері

Мақсаты

Салу есептерін өзбетінше ұғынады ,қысқа да нұсқа жазбаша жеткізеді

Оқыту нәтижесі

Фигураларды,элементтерін сызғыш пен циркуль арқылы салуды үйренеді

Кезеңдері

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Бағалау

Ресурстар


1. Оқушымен амандасу

2. Төрт топқа бөлемін(Δ.□.˂.―) фигуралары арқылы

1.Амандасады.

2.төрт фигура арқылы 4 «жанұя» топқа бөлініп отырады.

3.Топ мүшелеріне 1,2,3,4 деп нөмер белгіленеді.


Қима қағаздар

Қызығушылықты ояту

«Ой шақыру стратегиясы»

1. Салу есептері туралы оқушыларға төрт сүрақ қойылады.

1. Берілген бүрышқа тең бұрышты салуды қалай орындап едіңдер?

2. Бұрыштың биссектрисасын қалай салуға болады ?

3. Берілген кесіндіні циркуль мен қалай қақ болуге болады?

4. Берілген нүкте арқылы өтіп,берілген түзуге перпендикуляр түзуді қалай жүргізуге болады?

Бірін-бірі бағалау.

Интерактивті тақта

Мағынаны тану «ЖИГСО» әдісі



1. Мұғалім тақырыпты оқушыларға өз бетінше оқуды ұсынады.


2. Сергіту сәтін ұйымдастыру.

1.№1Топ мүшелеріне №1 сұрақ

2 Топ мүшелеріне №2 сұрақ

3 Топ мүшелеріне №3 сұрақ

4 Топ мүшелеріне №4 сұрақ беріліп жауаптарын , тақырыптан толық меңгереді

2.Оқушылар сараптау топтарыны бөлінеді (1+1+1+1,2+2+2+2,3+3+3+3,4+4+4+4)

Сараптау топтарында өзіне бөлінген сұрақ жауаптарын жұппен , топпен талқылайды , салу жолын сатылап талдайды.

3.Бейнетаспадағы әуен арқылы жаттығу жасау.

4. «Жанұя» тобына барып, 4салу есебінің «салу алгоритімін» бір- біріне үйретеді.

5.Төрт салу есебі презентация жасалып, 4 оқушы интерактивті тақтада салып көрсетеді.


Топтар бір-бірін бағалайды

Интерактивті тақта

Қорытынды

Рефлексия

1. Маған сабак ұнады , тақырыпты меңгердім

2. Тақырыпты түсіндім , бірақ салу кезінде қиналамын

3. Сабак маған түсініксіз, алгоритмді қолдана алмаймын

Оқушылар стикерге жазып, тақтаға жапсырады.


Стикер.

Үйге тапсырма

Үйге тапсырма№5, №6 салу есебі.

Оқушы күнделікке жазады.




Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
22.12.2017
905
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі