Қысқа мерзімді жоспар
10-сынып
Сабақтың тақырыбы: Қарапайым тригонометриялық теңдеулер
|
Бөлім: |
||||
|
Педагогтың
аты-жөні |
||||
|
Күні: |
||||
|
Сынып:
10 |
Қатысушылар
саны: |
Қатыспағандар
саны: |
||
|
Сабақтың
тақырыбы |
Қарапайым тригонометриялық
теңдеулер |
|||
|
Оқу
бағдарламасына сәйкес оқу
мақсаттары |
10.3.1.1 –
тригонометриялық функциялардың негізгі қасиеттерін білу және
қолдану; |
|||
|
Сабақ
мақсаты |
тригонометриялық функциялардың негізгі
қасиеттерін анықтайды және қолданады; қарапайым тригонометриялық
теңдеулерді шешеді; тригонометриялық теңдеулердің шешімдерін
берілген интервалдарда
табады. |
|||
|
Құндылықтарға
баулу |
Оқушыларға
тригонометриялық функциялардың қасиеттерін түсіндіре отырып,
математикалық сауаттылықты арттыру. Осы сабақта қолданылатын
2025-2026 оқу жылындағы құндылықтар: еңбекқорлық және кәсіби
біліктілік. |
|||
|
ЖИ
құралдары |
GeoGebra - Математикалық есептерді
визуализациялау платформасы - https://www.geogebra.org/ |
|||
|
Бағалау
критерийлері |
✓ Тригонометриялық функциялардың қасиеттерін
анықтай алады. |
|||
|
Тілдік
мақсаттар |
Оқушылар
«синус», «косинус», «тангенс» сияқты терминдермен танысып, оларды
өз жұмыстарында қолдана
алады. |
|||
|
Ойлау
дағдыларының деңгейі |
– қолдану. |
|||
|
Сабақтың
барысы |
||||
|
Сабақтың кезеңі /
уақыты |
Мұғалімнің
әрекеті |
Оқушының
әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы (10 минут), Ұйымдастыру
кезеңі |
Қызығушылықты ояту: |
Оқушылар
сұрақтарға жауап береді, сабақтың мақсатына назар
аударады. |
Мұғалім
оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігіне қарай, қалыптастырушы
бағалау жүргізеді. |
Компьютер, проектор,
презентация.
|
|
Сабақтың ортасы (28 минут), Жаңа
сабақ |
Мәтінмен
жұмыс: Тригонометриялық функциялардың қасиеттерін талдау (5
минут) |
Оқушылар
мәтінді оқып, талдайды. |
ҚБ
«Өзін-өзі бағалау» әдісімен
бағалау. |
Оқулық,
дәптер.
|
|
1-тапсырма: Қарапайым тригонометриялық
теңдеулерді шешу (6 минут) |
Оқушылар
тапсырманы орындайды, шешімдерін
жазады. |
ҚБ
«Алақан-жұлдыз» әдісімен
бағалау. |
Жұмыс
дәптері, қалам.
|
|
|
2-тапсырма: Тригонометриялық
теңдеулердің шешімдерін интервалдарда табу (7
минут) |
Оқушылар
интервалдарда шешімдерді
табады. |
ҚБ «Ең
үздік жауап» әдісімен
бағалау. |
Графикалық
калькулятор. |
|
|
3-тапсырма: Тригонометриялық функциялардың
графиктерін салу (10 минут) |
Оқушылар
графиктерді салады және
талдайды. |
ҚБ
«Мадақтау сэндвичі» әдісімен
бағалау. |
Графикалық
планшет.
|
|
|
Сабақтың соңы (7 минут), |
Кері
байланыс: |
Оқушылар
білімдерін сараптайды, рефлексия жүргізеді. Тақырып бойынша не
білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін
жазады. |
Кері
байланыстың бар екендігі. |
|
|
|
Оқушылар алған білімін ары қарай шыңдау
мақсатында мұғалім үй тапсырмасын
береді. |
Оқушылар
үй жұмысын орындайды. |
Кері
байланыстың бар екендігі. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қарапайым тригонометриялық теңдеулер
Қарапайым тригонометриялық теңдеулер
Қысқа мерзімді жоспар
10-сынып
Сабақтың тақырыбы: Қарапайым тригонометриялық теңдеулер
|
Бөлім: |
||||
|
Педагогтың
аты-жөні |
||||
|
Күні: |
||||
|
Сынып:
10 |
Қатысушылар
саны: |
Қатыспағандар
саны: |
||
|
Сабақтың
тақырыбы |
Қарапайым тригонометриялық
теңдеулер |
|||
|
Оқу
бағдарламасына сәйкес оқу
мақсаттары |
10.3.1.1 –
тригонометриялық функциялардың негізгі қасиеттерін білу және
қолдану; |
|||
|
Сабақ
мақсаты |
тригонометриялық функциялардың негізгі
қасиеттерін анықтайды және қолданады; қарапайым тригонометриялық
теңдеулерді шешеді; тригонометриялық теңдеулердің шешімдерін
берілген интервалдарда
табады. |
|||
|
Құндылықтарға
баулу |
Оқушыларға
тригонометриялық функциялардың қасиеттерін түсіндіре отырып,
математикалық сауаттылықты арттыру. Осы сабақта қолданылатын
2025-2026 оқу жылындағы құндылықтар: еңбекқорлық және кәсіби
біліктілік. |
|||
|
ЖИ
құралдары |
GeoGebra - Математикалық есептерді
визуализациялау платформасы - https://www.geogebra.org/ |
|||
|
Бағалау
критерийлері |
✓ Тригонометриялық функциялардың қасиеттерін
анықтай алады. |
|||
|
Тілдік
мақсаттар |
Оқушылар
«синус», «косинус», «тангенс» сияқты терминдермен танысып, оларды
өз жұмыстарында қолдана
алады. |
|||
|
Ойлау
дағдыларының деңгейі |
– қолдану. |
|||
|
Сабақтың
барысы |
||||
|
Сабақтың кезеңі /
уақыты |
Мұғалімнің
әрекеті |
Оқушының
әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы (10 минут), Ұйымдастыру
кезеңі |
Қызығушылықты ояту: |
Оқушылар
сұрақтарға жауап береді, сабақтың мақсатына назар
аударады. |
Мұғалім
оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігіне қарай, қалыптастырушы
бағалау жүргізеді. |
Компьютер, проектор,
презентация.
|
|
Сабақтың ортасы (28 минут), Жаңа
сабақ |
Мәтінмен
жұмыс: Тригонометриялық функциялардың қасиеттерін талдау (5
минут) |
Оқушылар
мәтінді оқып, талдайды. |
ҚБ
«Өзін-өзі бағалау» әдісімен
бағалау. |
Оқулық,
дәптер.
|
|
1-тапсырма: Қарапайым тригонометриялық
теңдеулерді шешу (6 минут) |
Оқушылар
тапсырманы орындайды, шешімдерін
жазады. |
ҚБ
«Алақан-жұлдыз» әдісімен
бағалау. |
Жұмыс
дәптері, қалам.
|
|
|
2-тапсырма: Тригонометриялық
теңдеулердің шешімдерін интервалдарда табу (7
минут) |
Оқушылар
интервалдарда шешімдерді
табады. |
ҚБ «Ең
үздік жауап» әдісімен
бағалау. |
Графикалық
калькулятор. |
|
|
3-тапсырма: Тригонометриялық функциялардың
графиктерін салу (10 минут) |
Оқушылар
графиктерді салады және
талдайды. |
ҚБ
«Мадақтау сэндвичі» әдісімен
бағалау. |
Графикалық
планшет.
|
|
|
Сабақтың соңы (7 минут), |
Кері
байланыс: |
Оқушылар
білімдерін сараптайды, рефлексия жүргізеді. Тақырып бойынша не
білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін
жазады. |
Кері
байланыстың бар екендігі. |
|
|
|
Оқушылар алған білімін ары қарай шыңдау
мақсатында мұғалім үй тапсырмасын
береді. |
Оқушылар
үй жұмысын орындайды. |
Кері
байланыстың бар екендігі. |
|
шағым қалдыра аласыз

















