Сабақтың тақырыбы: Қарапайым тригонометриялық теңсіздіктерді шешу есептері
|
Бөлімі: |
Тригонометриялық теңдеулер мен теңсіздіктер |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Садуакасова А |
|
Күні: |
26.11.25 ж |
|
Сыныбы:10 Ә |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
10.1.3.9 - қарапайым тригонометриялық теңсіздіктерді шеше алу |
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар істей алады: қарапайым тригонометриялық теңсіздіктерді шешеді Көптеген оқушылар істей алады: қарапайым тригонометриялық теңсіздіктерді шешуді үйренеді Кейбір оқушылар істей алады: қарапайым тригонометриялық теңсіздіктерді шешуге тырысады |
|
Бағалау критерийлері |
қарапайым тригонометриялық теңсіздіктерді шеше алу |
|
Құндылықтарға баулу |
Тақырып бойынша меңгерген білімдерін өмірдегі қолдану аймағын, қайда қолданылатындығы және дамытатындығы туралы түсіндіру арқылы өмір бойы білім алу құндылығы қалыптасады. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы 2 мин.
«Жақсартуға
арналған уақыт»-әдісі 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Сыныпта жағымды атмосфера қалыптастыру мақсатында оқушылармен «Сәлем» бес саусақ арқылы амандасу (оқушылар Сәлем сөзінен алақандарын беттестіруден бастап, әр саусаққа Мен бүгін саған сәттілік тілеймін деп бір – біріне тілек тілейді. Өткен сабақтың сұрақтары беріледі |
Оқушылар бұрынғы білімдерін жаңғыртып еске түсіреді . |
Дескриптор -сұрақтарға жауап береді
Жалпы балл -2 |
Оқулық 10 – сынып |
||||||
|
«Миға шабуыл» әдісі
5 мин
|
Теңсіздіктерді шешіңдер: :
A) B) C) D) E) |
Оқушы жауаптарын қадағалап , дұрыс жолға бағыттап отырады |
Дескриптор: - тапсырманы орындайды Жалпы балл - 2 |
ДЭ Презентация Оқулық 10-сынып. |
||||||
|
Сабақтың ортасы. Ой қозғау 10 мин Жаңа тақырып ты меңгеру кезеңі Топтық жұмыс, жеке жұмыс |
Тригонометриялық теңсіздіктерді шешу дегеніміз-теңсіздікті қанағаттандыратын және оған кіретін белгісіздердің мәндер жиынын табу Тригонометриялық теңсіздіктерді шешу үшін қолданылатын алгоритмдер:
|
Оқушылар берілген теңдеуден туынды алады, дәптерге жазады. |
Дескриптор: -сабақты түсінеді -сұрақтарға жауап береді Жалпы балл -2 |
ДК экраны 10-сынып оқулығы |
||||||
|
Оқулықтан есептер шығару 15 мин |
A) B) C) D) E)
|
Есептердің шығару жолдары талданады, түсініктеме беріледі |
Дескриптор: -есепті шығарады Жалпы балл -3 |
ДК экраны 10-сынып оқулығы. |
||||||
|
Сабақтың соңы. «Білгеніңмен бөліс»әдісі Жеке жұмыс 5 мин Рефлексия 3 мин |
Білім дағдысы: Түсіну Кестені толтырыңыз.
«3-2-1» әдісі арқылы кері байланыс. Бүгінгі сабақта қандай жаңа, қызықты нәрселер білдіңдер? |
Оқушылар берілген кестені толтырады.
|
Дискриптор: - тенсіздіктерді көрсетеді. Жалпы балл -1 |
ДК экраны 10-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қарапайым тригонометриялық теңсіздіктерді шешу
Қарапайым тригонометриялық теңсіздіктерді шешу
Сабақтың тақырыбы: Қарапайым тригонометриялық теңсіздіктерді шешу есептері
|
Бөлімі: |
Тригонометриялық теңдеулер мен теңсіздіктер |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Садуакасова А |
|
Күні: |
26.11.25 ж |
|
Сыныбы:10 Ә |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
10.1.3.9 - қарапайым тригонометриялық теңсіздіктерді шеше алу |
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар істей алады: қарапайым тригонометриялық теңсіздіктерді шешеді Көптеген оқушылар істей алады: қарапайым тригонометриялық теңсіздіктерді шешуді үйренеді Кейбір оқушылар істей алады: қарапайым тригонометриялық теңсіздіктерді шешуге тырысады |
|
Бағалау критерийлері |
қарапайым тригонометриялық теңсіздіктерді шеше алу |
|
Құндылықтарға баулу |
Тақырып бойынша меңгерген білімдерін өмірдегі қолдану аймағын, қайда қолданылатындығы және дамытатындығы туралы түсіндіру арқылы өмір бойы білім алу құндылығы қалыптасады. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы 2 мин.
«Жақсартуға
арналған уақыт»-әдісі 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Сыныпта жағымды атмосфера қалыптастыру мақсатында оқушылармен «Сәлем» бес саусақ арқылы амандасу (оқушылар Сәлем сөзінен алақандарын беттестіруден бастап, әр саусаққа Мен бүгін саған сәттілік тілеймін деп бір – біріне тілек тілейді. Өткен сабақтың сұрақтары беріледі |
Оқушылар бұрынғы білімдерін жаңғыртып еске түсіреді . |
Дескриптор -сұрақтарға жауап береді
Жалпы балл -2 |
Оқулық 10 – сынып |
||||||
|
«Миға шабуыл» әдісі
5 мин
|
Теңсіздіктерді шешіңдер: :
A) B) C) D) E) |
Оқушы жауаптарын қадағалап , дұрыс жолға бағыттап отырады |
Дескриптор: - тапсырманы орындайды Жалпы балл - 2 |
ДЭ Презентация Оқулық 10-сынып. |
||||||
|
Сабақтың ортасы. Ой қозғау 10 мин Жаңа тақырып ты меңгеру кезеңі Топтық жұмыс, жеке жұмыс |
Тригонометриялық теңсіздіктерді шешу дегеніміз-теңсіздікті қанағаттандыратын және оған кіретін белгісіздердің мәндер жиынын табу Тригонометриялық теңсіздіктерді шешу үшін қолданылатын алгоритмдер:
|
Оқушылар берілген теңдеуден туынды алады, дәптерге жазады. |
Дескриптор: -сабақты түсінеді -сұрақтарға жауап береді Жалпы балл -2 |
ДК экраны 10-сынып оқулығы |
||||||
|
Оқулықтан есептер шығару 15 мин |
A) B) C) D) E)
|
Есептердің шығару жолдары талданады, түсініктеме беріледі |
Дескриптор: -есепті шығарады Жалпы балл -3 |
ДК экраны 10-сынып оқулығы. |
||||||
|
Сабақтың соңы. «Білгеніңмен бөліс»әдісі Жеке жұмыс 5 мин Рефлексия 3 мин |
Білім дағдысы: Түсіну Кестені толтырыңыз.
«3-2-1» әдісі арқылы кері байланыс. Бүгінгі сабақта қандай жаңа, қызықты нәрселер білдіңдер? |
Оқушылар берілген кестені толтырады.
|
Дискриптор: - тенсіздіктерді көрсетеді. Жалпы балл -1 |
ДК экраны 10-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. |
шағым қалдыра аласыз

,
,
,

,
,
,
,
, 












