|
Бөлім: |
Ғарышқа саяхат |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Ымханова Тілекші |
|
|
Күні: |
28.05.2023 |
|
|
Сынып: 4 и |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Қарсы мәндес сын есімдер |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.2.5.1* дереккөздерден (мәтін, сөздік, сызба, кесте, диаграмма) қажетті ақпараттарды табу, кездескен жаңа сөздердің мағынасын мәнмәтін бойынша анықтап, ақпаратты қорытындылау, бағалау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
дереккөздерден (мәтін, сөздік, сызба, кесте, диаграмма) қажетті ақпараттарды табады, кездескен жаңа сөздердің мағынасын мәнмәтін бойынша анықтап, ақпаратты қорытындылайды. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру 10 мин
|
Ынтымақтастық атмосферасын жүреді.
- Топқа ат қойыңдар. - Топ басшысын сайлап, топ ережесін еске түсіріңдер. Өткен сабаққа шолу: А)Үй тапсырмасын тексеру. «Керме жіп» әдісімен жаңа сабаққа кіріспе жүреді. - Сын есімнің анықтамасын айтыңдар. (с) - Сын есімнің сұрақтарын атаңдар. (ы) - Сын есімнің түрлерін ата. (н) - Негізгі сын есімге мысалдар келтіріңдер. (е) - Туынды сын есімге мысал келтіріңдер. (с) - Заттың сапасын білдіретін сөздерге мысал келтір. (і) - Заттың түсін білдіретін сөздерге мысалдар келтіріңдер. (м) -Бүгінгі сабақта қарсы мәндес сын есімдерді анықтауға арналған тапсырмалар орындайтын боламыз. Сабақ мақсатын хабарлау. |
Жаттығу жасайды. Саналады. Топқа бірігеді. Топ басшысын сайлайды. Топ ережесін еске түсіреді. Тапсырма тексертеді. Тақырыпты, сабақ мақсатын анықтайды. |
«Ауызша мадақтау» әдісі: Жарайсың! Тамаша! Жақсы! Оқушылар жауабын толықтырып, әр қайсысына тиімді кері байланыс беріп отыру. |
сұрақтар жазылған парақшалар С,Ы,Н,Е,С,І,М |
||||||||||
|
Жаңа білім 15 мин 2 мин 15 мин |
Жаңа сабақ (Ұ) 1-тапсырма - «Ашық микрофон» әдісі. 38-жаттығу. Мәтінді оқыңдар. Мәтіннің мазмұны бойынша сұрақтар қойып, жауап алыңдар. Мәтінде кездескен жаңа сөздердің мағынасын сөздіктерден оқып, танысыңдар. Т.Әубәкіров туралы мәтінде жазылмаған ақпараттарды дереккөздерден оқып біліп алыңдар. 39-жаттығу. Берілген мақал-мәтелдің қатесін түзеп жазыңдар. Үлкен кісі бастар, кіші кісі қостар. Жақсы болсаң –озарсың, жаман болсаң азарсың. Жақсы бала-ойлағыш, Жаман бала-тойлағыш. Сын есімдерді тауып, олардың мағынасына назар аударыңдар. Анықтамамен жұмыс.
Саралаудың «Тапсырма» тәсілі жүзеге асады. Кейбір оқушыға: - Қарсы мәндес сын есімдерге мысалдар келтір. Сергіту сәті: «Қаражорға» биі. (Т) 2-тапсырма - «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі. 40-жаттығу. Өлеңді оқып, жатқа жазыңдар. Үйрен жақсы әдептен, Жирен жаман әдеттен. 42-жаттығу. Берілген сөздердің сын есім екенін дәлелдеңдер. Оларға қарсы мәнді сын есімдерді табыңдар. Ірі-ұсақ, жұқа-қалың, құрғақ-дымқыл. 43-жаттығу. Мағынасы жуық сын есімдерді бір-бөлек, қарсы мәнді сын есімдерді бір бөлек топтастырыңдар. Дәлелдеңдер.
|
Тапсырмамен жұмыс жасайды.
Билеп сергиді.
Тапсырма орындайды. Пікірін дәлелдейді.
|
Дескриптор: Мәтіннің мазмұны бойынша сұрақтар қойып, жауап алады-2балл. жаңа сөздердің мағынасын ашады-2балл. Әубәкіров туралы әңгімелейді-1балл. Берілген мақал-мәтелдің қатесін түзейді-1балл. Сын есімдерді тауып, олардың мағынасына назар аударады-1балл.
Өлеңді оқып, жатқа жазады-1балл. Берілген сөздердің сын есім екенін дәлелдейді-1балл.
|
Қазақ тілі 4 сынып оқулығы 2-бөлім
|
||||||||||
|
Қорытынды 5 мин
|
Кері байланыс - «Нысана» әдісі.
Үй тапсырмасы: 25-жаттығу. |
Өзінің жұмысын бағалайды. Жазады. |
ҚБ қойылады. |
Интербел-сенді тақта |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қарсы мәндес сын есімдер
Қарсы мәндес сын есімдер
|
Бөлім: |
Ғарышқа саяхат |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Ымханова Тілекші |
|
|
Күні: |
28.05.2023 |
|
|
Сынып: 4 и |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Қарсы мәндес сын есімдер |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.2.5.1* дереккөздерден (мәтін, сөздік, сызба, кесте, диаграмма) қажетті ақпараттарды табу, кездескен жаңа сөздердің мағынасын мәнмәтін бойынша анықтап, ақпаратты қорытындылау, бағалау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
дереккөздерден (мәтін, сөздік, сызба, кесте, диаграмма) қажетті ақпараттарды табады, кездескен жаңа сөздердің мағынасын мәнмәтін бойынша анықтап, ақпаратты қорытындылайды. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру 10 мин
|
Ынтымақтастық атмосферасын жүреді.
- Топқа ат қойыңдар. - Топ басшысын сайлап, топ ережесін еске түсіріңдер. Өткен сабаққа шолу: А)Үй тапсырмасын тексеру. «Керме жіп» әдісімен жаңа сабаққа кіріспе жүреді. - Сын есімнің анықтамасын айтыңдар. (с) - Сын есімнің сұрақтарын атаңдар. (ы) - Сын есімнің түрлерін ата. (н) - Негізгі сын есімге мысалдар келтіріңдер. (е) - Туынды сын есімге мысал келтіріңдер. (с) - Заттың сапасын білдіретін сөздерге мысал келтір. (і) - Заттың түсін білдіретін сөздерге мысалдар келтіріңдер. (м) -Бүгінгі сабақта қарсы мәндес сын есімдерді анықтауға арналған тапсырмалар орындайтын боламыз. Сабақ мақсатын хабарлау. |
Жаттығу жасайды. Саналады. Топқа бірігеді. Топ басшысын сайлайды. Топ ережесін еске түсіреді. Тапсырма тексертеді. Тақырыпты, сабақ мақсатын анықтайды. |
«Ауызша мадақтау» әдісі: Жарайсың! Тамаша! Жақсы! Оқушылар жауабын толықтырып, әр қайсысына тиімді кері байланыс беріп отыру. |
сұрақтар жазылған парақшалар С,Ы,Н,Е,С,І,М |
||||||||||
|
Жаңа білім 15 мин 2 мин 15 мин |
Жаңа сабақ (Ұ) 1-тапсырма - «Ашық микрофон» әдісі. 38-жаттығу. Мәтінді оқыңдар. Мәтіннің мазмұны бойынша сұрақтар қойып, жауап алыңдар. Мәтінде кездескен жаңа сөздердің мағынасын сөздіктерден оқып, танысыңдар. Т.Әубәкіров туралы мәтінде жазылмаған ақпараттарды дереккөздерден оқып біліп алыңдар. 39-жаттығу. Берілген мақал-мәтелдің қатесін түзеп жазыңдар. Үлкен кісі бастар, кіші кісі қостар. Жақсы болсаң –озарсың, жаман болсаң азарсың. Жақсы бала-ойлағыш, Жаман бала-тойлағыш. Сын есімдерді тауып, олардың мағынасына назар аударыңдар. Анықтамамен жұмыс.
Саралаудың «Тапсырма» тәсілі жүзеге асады. Кейбір оқушыға: - Қарсы мәндес сын есімдерге мысалдар келтір. Сергіту сәті: «Қаражорға» биі. (Т) 2-тапсырма - «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі. 40-жаттығу. Өлеңді оқып, жатқа жазыңдар. Үйрен жақсы әдептен, Жирен жаман әдеттен. 42-жаттығу. Берілген сөздердің сын есім екенін дәлелдеңдер. Оларға қарсы мәнді сын есімдерді табыңдар. Ірі-ұсақ, жұқа-қалың, құрғақ-дымқыл. 43-жаттығу. Мағынасы жуық сын есімдерді бір-бөлек, қарсы мәнді сын есімдерді бір бөлек топтастырыңдар. Дәлелдеңдер.
|
Тапсырмамен жұмыс жасайды.
Билеп сергиді.
Тапсырма орындайды. Пікірін дәлелдейді.
|
Дескриптор: Мәтіннің мазмұны бойынша сұрақтар қойып, жауап алады-2балл. жаңа сөздердің мағынасын ашады-2балл. Әубәкіров туралы әңгімелейді-1балл. Берілген мақал-мәтелдің қатесін түзейді-1балл. Сын есімдерді тауып, олардың мағынасына назар аударады-1балл.
Өлеңді оқып, жатқа жазады-1балл. Берілген сөздердің сын есім екенін дәлелдейді-1балл.
|
Қазақ тілі 4 сынып оқулығы 2-бөлім
|
||||||||||
|
Қорытынды 5 мин
|
Кері байланыс - «Нысана» әдісі.
Үй тапсырмасы: 25-жаттығу. |
Өзінің жұмысын бағалайды. Жазады. |
ҚБ қойылады. |
Интербел-сенді тақта |
шағым қалдыра аласыз













