|
Күні: 17.01.2019 Мұғалімнің аты-жөні: Сүлейменова Б Сынып: 7А Қатысқандар: 20 Қатыспағандар: 0 |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Қатты денелердегі қысым» |
|||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсаттары: |
7.3.1.2 – қысымның физикалық мағынасын түсіндіру және өзгерту әдістерін сипаттау; |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: Қатты денелерге түскен күштің қысымы туралы біледі Басым бөлігі: Қысымның қандай шамаларға тәуелді екенін түсінеді Кейбір оқушылар: Күнделікті өмірмен байланыстыра алады. |
|||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі: |
|
|||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат: |
Топтық жұмыс барысында қысымның арту кемуіне формула бойынша тілдік қарым-қатынасқа түсу |
|||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу: |
Топ-жұмысы-ұжымшылдық, ортақ істің нәтижесіне жауапкершілік,жеке жұмыс-өмір бойы білім алуы |
|||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс: |
математика |
|||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім: |
Аудан, күш, заттың молекулалық құрылымы |
|||||||||||||||||||||
|
САБАҚТЫҢ БАРЫСЫ: |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 10 минут |
1. Ұйымдастыру. Сәлемдесу. Топқа бөлу Топқа бөлу: Бір түсті стикерге жазылған шамалар арқылы 1-топ: Уақыт 2-топ:Күш
|
Топ аттары жазылған стикерлер |
||||||||||||||||||||
|
|
|
|||||||||||||||||||||
|
2. Үй тапсырмасын тексеру: «Серпілген сұрақтар» 1.Қатты денелердің молекулалық құрылымы ? 2. Қатты дене көлемі мен пішінін сақтай ма? 3. Дене және зат дегеніміз не? 4. Материя дегеніміз не? 5. Күш дегеніміз не? 6. Аудан ұғымын қалай түсінесіндер? ә) «Лабиринт» шешу:
Жауабы: метр, м/с, кг, с, м, м/с, м. «Сиқырлы текше» эксперимент жүргізу. №1 қалта. Шикі жұмыртқаны піскен жұмыртқадан қалай ажыратуға болады? Тәжірибе жасап көрсет. Берілген құралдар: Тарелка, 2 жұмыртқа, сызғыш.(жұмыртқаны айналдыру керек, піскен тез айналады). №2 қалта. Конверт ішінде кілт жатыр. Осы кілтті конвертке қол тигізбей қалай алуға болады? Берілген құралдар: Кілті бар конверт, қайшы, су, сіріңке. (конвертті жағып жіберу керек) №3 қалта. Велосипедші А-дан В-ға дейінгі жолды жүріп өтті. Бұл жағдайда велосипедтің алдыңғы және артқы дөңгелектерінің жүріп өткен жолдары бірдей ме? (бірдей) |
Үлестірме кағаздар
|
|||||||||||||||||||||
|
ҚБ: Бірін бірі бағалайды, дұрыс жауаппен түзету жасайды.(Смайликтер арқылы бағалау.) |
|
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтығң ортасы 27 минут |
Тақырыпты ашу: «Ой қозғау» - берілген суреттер арқылы, оқушылармен тақырыпты табу, сабақ мақсаты мен критерийлерді бірлесе құру.
Мынадай бейнекөрсетілімге назар аударайық
|
|
||||||||||||||||||||
|
«Ойлан - бірік - бөліс» әдісі арқылы жаңа тақырыпты түсіндіреді. І топ «Қысым» «Физикалық суреттер сөйлейді » Сурет бойынша физикалық құбылысты
ІІ топ «Күш» «Қысым» физикалық шамасына ассосация құру
ІІІ топ «Аудан» «Заттың әр түрлі күйлерінің қасиеттері» кестеге толтыру
Бағалау критерийі
Топ ішінде және топ арасында мәтіннен түсінген пікірлерін талқылағаны |
Оқулықпен жұмыс |
|||||||||||||||||||||
|
|
||||||||||||||||||||||
|
ҚБ: «Үш
шапалақ» |
|
|||||||||||||||||||||
|
«Мәзір уақыт»есептер шығару 4,1-жаттығу: №1, №2 |
|
|||||||||||||||||||||
|
|
|
|||||||||||||||||||||
|
|
|
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
8 минут |
Кері байланыс: Семантикалық картаны толтыру
|
Таратпалар, маркер |
||||||||||||||||||||
|
ҚБ: таратпаларын алмасып, бір-бірін бағалайды |
|
|||||||||||||||||||||
|
Концептулдық кесте |
Үлестірме қағаз
|
|||||||||||||||||||||
|
Үй тапсырмасы: Қатты денелердегі қысым тақырыбына шығармашылық жұмыс жасап келу |
|
|||||||||||||||||||||
|
Рефлексия: |
Стикерлер
|
|||||||||||||||||||||
|
Саралау – Сіз қандай тəсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық жəне қауіпсіздік техникасын сақтау |
||||||||||||||||||||
|
Саралау – сабақ мақсатынан бастап қолданылды. Оқушыларға тапсырмалардың барлығын А,В,С деңгейі арқылы берілді. |
Әр тапсырманы орындаған сайын қалыптастырушы бағалау әдістері қолданылады: «Смайлик», «Үш шапалақ» |
Психологиялық ахуал туғызуда, сергіту сәтін орындағанда, қауіпсіздік ережелері сақталды |
||||||||||||||||||||
Бағалау парағы
|
№ |
Оқушының аты – жөні |
Үй тапсырма- сын тексеру |
«Эксперимент жүргізу. |
Жаңа тақырыпты ашу |
«Мәзір уақыт» есептер шығару |
Кері байланыс: |
ұпай |
|||||
|
««Серпілген сұрақтар» » «Лабиринт» шешу:
|
«Сиқырлы текше» |
«Ой қозғау» «Ойлан - бірік - бөліс» әдісі арқылы жаңа тақырыпты түсіндіреді. «Физикалық суреттер сөйлейді » |
І дең гей |
ІІ дең гей |
ІІІ деңгей |
Семантикалық картаны толтыру |
«5» «4» «3» |
|||||
|
+ ;- |
+ ;- |
1ұ |
2ұ |
3ұ |
2ұ |
4ұ |
6ұ |
|
|
|||
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
«Күйкен орта мектебі» КММ

2018-2019 оқу жылы
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қатты денелердегі қысым»
|
Күні: 17.01.2019 Мұғалімнің аты-жөні: Сүлейменова Б Сынып: 7А Қатысқандар: 20 Қатыспағандар: 0 |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Қатты денелердегі қысым» |
|||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсаттары: |
7.3.1.2 – қысымның физикалық мағынасын түсіндіру және өзгерту әдістерін сипаттау; |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: Қатты денелерге түскен күштің қысымы туралы біледі Басым бөлігі: Қысымның қандай шамаларға тәуелді екенін түсінеді Кейбір оқушылар: Күнделікті өмірмен байланыстыра алады. |
|||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі: |
|
|||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат: |
Топтық жұмыс барысында қысымның арту кемуіне формула бойынша тілдік қарым-қатынасқа түсу |
|||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу: |
Топ-жұмысы-ұжымшылдық, ортақ істің нәтижесіне жауапкершілік,жеке жұмыс-өмір бойы білім алуы |
|||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс: |
математика |
|||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім: |
Аудан, күш, заттың молекулалық құрылымы |
|||||||||||||||||||||
|
САБАҚТЫҢ БАРЫСЫ: |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 10 минут |
1. Ұйымдастыру. Сәлемдесу. Топқа бөлу Топқа бөлу: Бір түсті стикерге жазылған шамалар арқылы 1-топ: Уақыт 2-топ:Күш
|
Топ аттары жазылған стикерлер |
||||||||||||||||||||
|
|
|
|||||||||||||||||||||
|
2. Үй тапсырмасын тексеру: «Серпілген сұрақтар» 1.Қатты денелердің молекулалық құрылымы ? 2. Қатты дене көлемі мен пішінін сақтай ма? 3. Дене және зат дегеніміз не? 4. Материя дегеніміз не? 5. Күш дегеніміз не? 6. Аудан ұғымын қалай түсінесіндер? ә) «Лабиринт» шешу:
Жауабы: метр, м/с, кг, с, м, м/с, м. «Сиқырлы текше» эксперимент жүргізу. №1 қалта. Шикі жұмыртқаны піскен жұмыртқадан қалай ажыратуға болады? Тәжірибе жасап көрсет. Берілген құралдар: Тарелка, 2 жұмыртқа, сызғыш.(жұмыртқаны айналдыру керек, піскен тез айналады). №2 қалта. Конверт ішінде кілт жатыр. Осы кілтті конвертке қол тигізбей қалай алуға болады? Берілген құралдар: Кілті бар конверт, қайшы, су, сіріңке. (конвертті жағып жіберу керек) №3 қалта. Велосипедші А-дан В-ға дейінгі жолды жүріп өтті. Бұл жағдайда велосипедтің алдыңғы және артқы дөңгелектерінің жүріп өткен жолдары бірдей ме? (бірдей) |
Үлестірме кағаздар
|
|||||||||||||||||||||
|
ҚБ: Бірін бірі бағалайды, дұрыс жауаппен түзету жасайды.(Смайликтер арқылы бағалау.) |
|
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтығң ортасы 27 минут |
Тақырыпты ашу: «Ой қозғау» - берілген суреттер арқылы, оқушылармен тақырыпты табу, сабақ мақсаты мен критерийлерді бірлесе құру.
Мынадай бейнекөрсетілімге назар аударайық
|
|
||||||||||||||||||||
|
«Ойлан - бірік - бөліс» әдісі арқылы жаңа тақырыпты түсіндіреді. І топ «Қысым» «Физикалық суреттер сөйлейді » Сурет бойынша физикалық құбылысты
ІІ топ «Күш» «Қысым» физикалық шамасына ассосация құру
ІІІ топ «Аудан» «Заттың әр түрлі күйлерінің қасиеттері» кестеге толтыру
Бағалау критерийі
Топ ішінде және топ арасында мәтіннен түсінген пікірлерін талқылағаны |
Оқулықпен жұмыс |
|||||||||||||||||||||
|
|
||||||||||||||||||||||
|
ҚБ: «Үш
шапалақ» |
|
|||||||||||||||||||||
|
«Мәзір уақыт»есептер шығару 4,1-жаттығу: №1, №2 |
|
|||||||||||||||||||||
|
|
|
|||||||||||||||||||||
|
|
|
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
8 минут |
Кері байланыс: Семантикалық картаны толтыру
|
Таратпалар, маркер |
||||||||||||||||||||
|
ҚБ: таратпаларын алмасып, бір-бірін бағалайды |
|
|||||||||||||||||||||
|
Концептулдық кесте |
Үлестірме қағаз
|
|||||||||||||||||||||
|
Үй тапсырмасы: Қатты денелердегі қысым тақырыбына шығармашылық жұмыс жасап келу |
|
|||||||||||||||||||||
|
Рефлексия: |
Стикерлер
|
|||||||||||||||||||||
|
Саралау – Сіз қандай тəсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық жəне қауіпсіздік техникасын сақтау |
||||||||||||||||||||
|
Саралау – сабақ мақсатынан бастап қолданылды. Оқушыларға тапсырмалардың барлығын А,В,С деңгейі арқылы берілді. |
Әр тапсырманы орындаған сайын қалыптастырушы бағалау әдістері қолданылады: «Смайлик», «Үш шапалақ» |
Психологиялық ахуал туғызуда, сергіту сәтін орындағанда, қауіпсіздік ережелері сақталды |
||||||||||||||||||||
Бағалау парағы
|
№ |
Оқушының аты – жөні |
Үй тапсырма- сын тексеру |
«Эксперимент жүргізу. |
Жаңа тақырыпты ашу |
«Мәзір уақыт» есептер шығару |
Кері байланыс: |
ұпай |
|||||
|
««Серпілген сұрақтар» » «Лабиринт» шешу:
|
«Сиқырлы текше» |
«Ой қозғау» «Ойлан - бірік - бөліс» әдісі арқылы жаңа тақырыпты түсіндіреді. «Физикалық суреттер сөйлейді » |
І дең гей |
ІІ дең гей |
ІІІ деңгей |
Семантикалық картаны толтыру |
«5» «4» «3» |
|||||
|
+ ;- |
+ ;- |
1ұ |
2ұ |
3ұ |
2ұ |
4ұ |
6ұ |
|
|
|||
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
«Күйкен орта мектебі» КММ

2018-2019 оқу жылы
шағым қалдыра аласыз





















