Тәрбие сағаты бойынша қысқа мерзімді жоспар
|
Тәрбие сағаты |
|
|
|
Күні |
|
|
|
Сынып жетекші: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қатыгездік озбырлығы |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушыларға зорлық-зомбылық,
қатыгездік туралы мағлұмат беру, адамның ең жаман қасиеті екенін
айту. Адамның ең басты құндылығы оның бостандығы, олай болса
оқушыларға адамзаттық құқықтарымен бас бостандықтарын қорғауы
туралы үйрету |
|
|
Сабақтың барысы |
||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар Сабақтың техникалық құрал-жабдықтары |
||
|
Ұйымдастыру кезеңі (7 мин) |
«Ұрпақ саулығы – ұлт саулығы», сол себепті бүгінгі баланың болашағын ойлау ол әр ата-ананың дұрыс әрекетінен басталады. Бала жанашыр және елін сүйетін, ата-анасына қасіретін емес, қасиетімен қамқор болуы керек. Ол үшін қоғам, ата-ана, мектеп үштағаны берік болуы керек. Қазіргі таңда бұқаралық ақпарат құралдарында жасөспірімдер арасындағы әлімжеттік пен қылмыстық іс-әрекеттер өзекті мәселеге айналып бүкіл елді алаңдатуда. Бұрын ер балалар арасында ғана аргідік кездесетін бұзақылық, әлімжеттік мәселесі қыздар арасында да белең алып бара жатқаны қынжылтады
. |
Оқушылар мұғаліммен амандасады,түгенделеді, мектеп партасындағы қатарлары бойынша орындарына отырады.
2. Адамгершілікке қандай қасиеттерді жатқызуға болады? «Өз бойыңда қандай жақсы қасиеттер бар?»
|
Компьютер
|
||
|
Сабақ басы (13 мин)
|
Қоғам үшін ең бастысы – тәуелсіздік, адам үшін
бас бостандығы және уайым қайғысыз өмір. |
|
видео
|
||
|
Ортасы (20 мин)
|
Зорлық-зомбылық
құқықта «Бір адамның екінші бір адамға, оның жеке басына
тиіспеушілік құқығын бұзатын тәни және психикалық ықпал жасауы»
делінген. |
Оқушылар дың пікірі тыңдалады
|
презентация |
||
|
Соңы
5минут |
Зорлықтың түрлері: |
|
презентация |
Тексерді: К.Урманбекова
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қатыгездік озбырлығы тәрбие сағаты
Қатыгездік озбырлығы тәрбие сағаты
Тәрбие сағаты бойынша қысқа мерзімді жоспар
|
Тәрбие сағаты |
|
|
|
Күні |
|
|
|
Сынып жетекші: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қатыгездік озбырлығы |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушыларға зорлық-зомбылық,
қатыгездік туралы мағлұмат беру, адамның ең жаман қасиеті екенін
айту. Адамның ең басты құндылығы оның бостандығы, олай болса
оқушыларға адамзаттық құқықтарымен бас бостандықтарын қорғауы
туралы үйрету |
|
|
Сабақтың барысы |
||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар Сабақтың техникалық құрал-жабдықтары |
||
|
Ұйымдастыру кезеңі (7 мин) |
«Ұрпақ саулығы – ұлт саулығы», сол себепті бүгінгі баланың болашағын ойлау ол әр ата-ананың дұрыс әрекетінен басталады. Бала жанашыр және елін сүйетін, ата-анасына қасіретін емес, қасиетімен қамқор болуы керек. Ол үшін қоғам, ата-ана, мектеп үштағаны берік болуы керек. Қазіргі таңда бұқаралық ақпарат құралдарында жасөспірімдер арасындағы әлімжеттік пен қылмыстық іс-әрекеттер өзекті мәселеге айналып бүкіл елді алаңдатуда. Бұрын ер балалар арасында ғана аргідік кездесетін бұзақылық, әлімжеттік мәселесі қыздар арасында да белең алып бара жатқаны қынжылтады
. |
Оқушылар мұғаліммен амандасады,түгенделеді, мектеп партасындағы қатарлары бойынша орындарына отырады.
2. Адамгершілікке қандай қасиеттерді жатқызуға болады? «Өз бойыңда қандай жақсы қасиеттер бар?»
|
Компьютер
|
||
|
Сабақ басы (13 мин)
|
Қоғам үшін ең бастысы – тәуелсіздік, адам үшін
бас бостандығы және уайым қайғысыз өмір. |
|
видео
|
||
|
Ортасы (20 мин)
|
Зорлық-зомбылық
құқықта «Бір адамның екінші бір адамға, оның жеке басына
тиіспеушілік құқығын бұзатын тәни және психикалық ықпал жасауы»
делінген. |
Оқушылар дың пікірі тыңдалады
|
презентация |
||
|
Соңы
5минут |
Зорлықтың түрлері: |
|
презентация |
Тексерді: К.Урманбекова
шағым қалдыра аласыз













