Тәрбие сағаты бойынша қысқа мерзімді жоспар
|
Тәрбие сағаты |
|
|
|
Күні |
|
|
|
Сынып жетекші: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Қауіпсіздік ережесін сақтайық!» |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Балаларға жол және көше тәртібі жөнінде білім беру. Қауіпсіздік ережелерін сақтауға, жүргізуші еңбегін бағалауға тәрбиелеу.
|
|
|
Сабақтың барысы |
||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар Сабақтың техникалық құрал-жабдықтары |
||||||
|
Ұйымдастыру кезеңі (7 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал Бір түрлі кәмпит алғандарды 1-топқа «», ал екіншісін таңдағандарды 2-топқа «» тобына бөлемін. Ой қозғау Біз үйде, көшеде, мектепте, ойын ойнағанда үнемі қауіпсіздікті сақтауымыз керек.Жүргізушіге қауіпсіздікті сақтап,болысуымыз керек. * Жұмбақ шешу. Әкемнің тор тайы, Май жалап, су ішсе, Тоқтамай тартады. (Машина) |
Оқушылар мұғаліммен амандасады,түгенделеді. Психологиялық ахуал
Оқушылар дың пікірі тыңдалады
Бірде қырға барады, Бірде мектепке барады. Жүргізуші дамыл таппай, Қашан демін алады? Түн демейді түнді де, Күн демейді күнді де. Шаршадым деп айтпайды, Жүргізуші білдің бе? Шалғын өссе сайларда, Суытса да әр кезде. Машинамен біздерді, Апарады мектепке. (Ж.Қыдыров)
|
Компьютер
|
||||||
|
Сабақ басы (13 мин)
|
Машина-көліктің түрі. Көліктер жолаушылар мен жүк тасиды.Көліктер аспанда ұшатын, суда жүзетін, жерде жүретін болып бөлінеді.Қалада трамвай,троллейбус, поезд, ұшақ, тікұшақ бар.Ауылда жылқы мен түйе де көлік ретінде қолданылады.Қалада көліктердің көше тәртібін сақтауларына бағдаршам көмек береді.Көліктердің кейбір түрлері шұғыл оқиғаға байланысты өте тез жүреді.Басқа көліктер оларды тез өткізіп жіберулері керек. 1.Жедел жәрдем машиналары ауру адамдарды ауруханаға тез жеткізеді. 2.Өрт сөндіру машиналары өртті тез сөндіруге асығады. 3.Милиция машиналары тәртіпті сақтауға асығады. * Жүргізушілер жұмысқа ерте шығады, көліктерді жөндейді,жанармай құяды, машиналардың жылдамдығын бақылайды.Олар сендердің қауіпсіздіктеріңе жауап береді.Олардың еңбектерін бағалауымыз керек. |
Апам шықса сапарға, Осы сөзді байқадым, -Жолың болсын!-дейді атам. Қуат барын, күш барын, Атам шықса сапарға, -Жолың болсын!-айтамын, -Жолың болсын!-дейді апам. Алыс жолға шықса кім. (Н.Айтов)
|
суреттер
|
||||||
|
Ортасы (20 мин) |
Қауіпсіздік кеңестері Бөтен адамдардың көлігіне отырма. Жол үстінде ойнама. Автобустың алдынан жүгірме. Автобустың ішінде қатты сөйлеп,жүргізушіге кедергі жасама. Автобустан түсерде байқап түс, үлкендердің көмегіне жүгін. Көшеге шығарда жан-жағыңа қарап, жолдың шетімен жүр. Үйде сіріңкеге,газға, тоққа жолама. Пышақ, ине, қайшыны ұстағанда абай бол.
|
|
|
||||||
|
Соңы
|
Бұзба көше тәртібін, Ұрынасың апатқа. Қызықты өтсін әр күнің, Жақын болма шатаққа! (Е.Елубаев «Менің сабақтан кейінгі әсерім» кестесін толтыр.
|
Рефлексия жасайды. Сабақтан кейін қандай әсер алғанын, не сезінгенін, не ұнағанын айтып, алған әсерімен бөліседі
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қауіпсіздік ережесін сақтайық ! тәрбие сағаты
Қауіпсіздік ережесін сақтайық ! тәрбие сағаты
Тәрбие сағаты бойынша қысқа мерзімді жоспар
|
Тәрбие сағаты |
|
|
|
Күні |
|
|
|
Сынып жетекші: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Қауіпсіздік ережесін сақтайық!» |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Балаларға жол және көше тәртібі жөнінде білім беру. Қауіпсіздік ережелерін сақтауға, жүргізуші еңбегін бағалауға тәрбиелеу.
|
|
|
Сабақтың барысы |
||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар Сабақтың техникалық құрал-жабдықтары |
||||||
|
Ұйымдастыру кезеңі (7 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал Бір түрлі кәмпит алғандарды 1-топқа «», ал екіншісін таңдағандарды 2-топқа «» тобына бөлемін. Ой қозғау Біз үйде, көшеде, мектепте, ойын ойнағанда үнемі қауіпсіздікті сақтауымыз керек.Жүргізушіге қауіпсіздікті сақтап,болысуымыз керек. * Жұмбақ шешу. Әкемнің тор тайы, Май жалап, су ішсе, Тоқтамай тартады. (Машина) |
Оқушылар мұғаліммен амандасады,түгенделеді. Психологиялық ахуал
Оқушылар дың пікірі тыңдалады
Бірде қырға барады, Бірде мектепке барады. Жүргізуші дамыл таппай, Қашан демін алады? Түн демейді түнді де, Күн демейді күнді де. Шаршадым деп айтпайды, Жүргізуші білдің бе? Шалғын өссе сайларда, Суытса да әр кезде. Машинамен біздерді, Апарады мектепке. (Ж.Қыдыров)
|
Компьютер
|
||||||
|
Сабақ басы (13 мин)
|
Машина-көліктің түрі. Көліктер жолаушылар мен жүк тасиды.Көліктер аспанда ұшатын, суда жүзетін, жерде жүретін болып бөлінеді.Қалада трамвай,троллейбус, поезд, ұшақ, тікұшақ бар.Ауылда жылқы мен түйе де көлік ретінде қолданылады.Қалада көліктердің көше тәртібін сақтауларына бағдаршам көмек береді.Көліктердің кейбір түрлері шұғыл оқиғаға байланысты өте тез жүреді.Басқа көліктер оларды тез өткізіп жіберулері керек. 1.Жедел жәрдем машиналары ауру адамдарды ауруханаға тез жеткізеді. 2.Өрт сөндіру машиналары өртті тез сөндіруге асығады. 3.Милиция машиналары тәртіпті сақтауға асығады. * Жүргізушілер жұмысқа ерте шығады, көліктерді жөндейді,жанармай құяды, машиналардың жылдамдығын бақылайды.Олар сендердің қауіпсіздіктеріңе жауап береді.Олардың еңбектерін бағалауымыз керек. |
Апам шықса сапарға, Осы сөзді байқадым, -Жолың болсын!-дейді атам. Қуат барын, күш барын, Атам шықса сапарға, -Жолың болсын!-айтамын, -Жолың болсын!-дейді апам. Алыс жолға шықса кім. (Н.Айтов)
|
суреттер
|
||||||
|
Ортасы (20 мин) |
Қауіпсіздік кеңестері Бөтен адамдардың көлігіне отырма. Жол үстінде ойнама. Автобустың алдынан жүгірме. Автобустың ішінде қатты сөйлеп,жүргізушіге кедергі жасама. Автобустан түсерде байқап түс, үлкендердің көмегіне жүгін. Көшеге шығарда жан-жағыңа қарап, жолдың шетімен жүр. Үйде сіріңкеге,газға, тоққа жолама. Пышақ, ине, қайшыны ұстағанда абай бол.
|
|
|
||||||
|
Соңы
|
Бұзба көше тәртібін, Ұрынасың апатқа. Қызықты өтсін әр күнің, Жақын болма шатаққа! (Е.Елубаев «Менің сабақтан кейінгі әсерім» кестесін толтыр.
|
Рефлексия жасайды. Сабақтан кейін қандай әсер алғанын, не сезінгенін, не ұнағанын айтып, алған әсерімен бөліседі
|
шағым қалдыра аласыз













