Материалдар / Қауіпті табиғат құбылыстары
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Қауіпті табиғат құбылыстары

Материал туралы қысқаша түсінік
2.2.3.3. Табиғаттың қолайсыз және қауіпті құбылыстарын жіктеу
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
20 Сәуір 2024
45
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
700 тг 525 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

(білім беру ұйымының атауы)

Қысқа мерзімді жоспары

Қауіпті табиғат құбылыстары

(сабақтың тақырыбы)


Бөлім

Қоршаған орта”

Педагогтың аты-жөні (болған жағдайда)


Күні :


Сынып: 2 « »

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Қауіпті табиғат құбылыстары

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме):

2.2.3.3. Табиғаттың қолайсыз және қауіпті құбылыстарын жіктеу

Сабақтың мақсаты :


  • Табиғат құбылыстарын қолайсыз және қауіпті құбылыстарын жіктеу арқылы білу.

  • Қолайсыз және қауіпті құбылыстарды жіктеу арқылы ерекшеліктерін түсіну.

  • Табиғаттың қолайсыз және қауіпті құбылыстарын жіктеу арқылы сәйкестендіру.

Құндылықтар:

  • Топтық, жұптық жұмыстарды орындау барысында ынтымақтастық орта қалыптастыру. Адамгершілік, алған білімді қолдана білу, еңбексүйгіштік қасиеттерді насихаттау

Ұлттық мүдде – ұлттық мирасты мәдениетті дәріптейді

Сабақ барысы:

Сабақтың кезең

уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы

10 минут

I.Ұйымдастыру. Психологиялық ахуал қалыптастыру.

«Кездесу» ойыны

Жай әуенмен екі шеңбер болып қарама – қарсы айналады, әуен тоқтаған кезде бір-біріне қарап, баланың есімі мен есімінің бірінші әріпінен басталатын қасиетін айтады.

Мыс, Айзере – ақылды.

Жұмыс ережесін келісу

  • Сабақта бір-бірімізді сыйлаймыз, тыңдаймыз!

  • Уақытты үнемдейміз!

  • Нақты,дәл жауап береміз!

  • Сабақта өзіміздің шапшаңдығымызды, тапқырлығымызды көрсетеміз!

Топқа бөлу: https://qazmath.net/quraldar/topka-bolu/

Жыл мезгілдеріне байланысты топқа бөлу

І-топ Қыс ІІ-топ Көктем

ІІІ-топ Жаз ІV-топ Күз


«Вордволл» платформасы арқылы үй тапсырмасын пысықтау.

https://wordwall.net/ru/resource/71666681


Дескриптор:

-Тақырыпқа қатысты сұраққа дұрыс жауап береді-1балл.


.

Сабақтың ережесімен, тақырыбымен және мақсатымен танысады

Оқу тапсырмасы жайлы сұрақтарға жауап береді.

Тақырыпты

ашады.













Qazmath платформасы арқылы

топқа бөлініп отырады








Ұяшық таңдау арқылы сұрақтарға жауап береді.



Мадақтау

Жарайсың!,

Керемет!

Жақсы!


















«GOOGLE әдісі» арқылы бағалау

Ынтымақтастық атмосферасы

Интеракивті тақта

Оқулық

дәптер

көрнекіліктер






Жыл мезгілдері суреттері



Вордволл платформасы

Сабақтың ортасы

25 минут





































































Сергіту сәті

2 минут


«Ой қозғау» әдісі «Табиғат

құбылыстары» туралы бейнеролик көрсету арқылы сабақтың оқу мақсатымен таныстырамын, әр топ өзінің атауына байланысты табиғат құбылыстарын айтады.

Қыс- қар жауады, аяз болады, боран.

Көктем- қар ериді, жел соғады.

Жаз – күн ысиды.

Күз- күн бұлттанады, жаңбыр жауады

«Ашық микрафон әдісі»

  • Табиғат құбылыстары деген не?

  • Қандай табиғат құбылыстарын білесің?


1-ТАПСЫРМА. ТОПТЫҚ ЖҰМЫС.

«Ойлан, топтас, бөліс» әдісі. Табиғат құбылыстары туралы айтады және пайдасы мен зиянын жіктеу арқылы көрсетіп, сәйкестендіреді.

І-топ Найзағай , адамға қандай зиян келтіреді?

ІІ-топ. Бұршақтың зияны?

ІІІ-топ.Құрғақшылықтың адам өміріне зияны?

ІV-топ .Толассыз жауынның адам өміріне әсері?


Дескриптор:

-Табиғат құбылыстары туралы айтады ,ерекшіліктерін көрсетеді. Пайдасы мен зиянын жіктеу арқылы көрсетеді-1б

-Қауіпті табиғи құбылыстар кезінде 112 құтқару қызметінің рөлі мен маңызын есте сақтайды – 1б

- Табиғат құбылыстарының зияны мен пайдасы туралы

жіктеп сәйкестендіреді – 1б


2-ТАПСЫРМА. ЖҰПТЫҚ ЖҰМЫС. «Кім жылдам» әдісі

Табиғи қауіп төнгенде, адам өміріне қажетті 5 заттарды 1 –минут ішінде сөмкелеріне салу қажет.



Дескриптор:

  • Табиғи қауіпті құбылыстармен танысады-1 балл

  • Қолайсыз және қауіпті құбылыстар кезінде адам өміріне қажетті заттарды таңдайды.

  • -1балл.



Сергіту сәті. «Сергітуші додокаэдр»


3-ТАПСЫРМА. ЖЕКЕ ЖҰМЫС. «Мозайка» әдісі

Барлық оқушыларға табиғат құбылыстарының суреті беріледі, аталған құбылысты топтастырады.

Қауіп туғызатын

Қауіп туғызбайтын














Дескриптор

  • Қауіпті табиғи құбылыстарды топтастырады – 1б

  • Қауіпсіз табиғи құбылыстарды топтастырады – 1б

  • Кестені толтырады-1б



Сабақтың мақсатымен танысады


Ашық микрофон әдісі арқылы сұрақтарға жауап береді






Табиғат құбылыстары туралы айтады.

Қолайсыз және қауіпті құбылыстардың ерекшеліктерін көрсетеді.

Табиғаттың қолайсыз және қауіпті құбылыстарын жіктеу арқылы топтастырады.




















Табиғи қауіпті құбылыстар кезінде адам өміріне қажетті 5 затпен сөмкені толтыру


525тг - Сатып алу
Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!