|
Бөлім |
Қоршаған орта |
||||
|
Пәні: |
Дүниетану |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 2 «» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қауіпті табиғат құбылыстары |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.2.3.3. Табиғаттың қолайсыз және қауіпті құбылыстарын жіктеу. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Кейбір табиғат құбылыстары адам өміріне қауіпті болатынын білу Қауіпті табиғат құбылыстарынан сақтанудың жолдарымен танысу |
||||
|
Құндылық |
Тұратын үйін, ауласын, қаласын таза ұстау, қоғамдық орынға және қоршаған ортаға ұқыптылықпен қарау |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қалай сөйлейді?» ойыны Үй тапсырмасын тексеру Карта мен мәтінді пайдаланып, өзің тұратын жердің жер бедерін және өзен ,көлдерін тап Ой қозғау» әдісі Табиғатта қандай өзгерістер болады? Табиғат құбылыстары деген не? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Кейбір табиғат құбылыстары адам өміріне қауіпті болатынын білесің Қауіпті табиғат құбылыстарынан сақтанудың жолдарымен танысасың |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Сұрақтарға жауап береді |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
|
Сабақ тың ортасы 11 мин |
1-тапсырма ФС Ұжымдық жұмыс «Анықта» әдісі Табиғатта қандай қауіпті жағдайлар болады? Үлкендерден естіген қауіпті жағдайлар туралы айт. ЕББҚ Қауіпті жағдайларды еске түсіруде қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Қауіпті жағдайлардан қалай сақтанамыз? |
1. табиғаттағы қауіпті жағдайлар туралы айтады 2.естіген қауіпті жағдайларды әңгімелейді
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -табиғаттағы қауіпті жағдайлар туралы айтады(1б) -естіген қауіпті жағдайларды әңгімелейді(1б) -пікірін тұжырымдайды(1) ЕББҚ Дескриптор: - табиғаттағы қауіпті жағдайлар туралы айтады |
Оқулық 96,97-беттер |
|
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жұптық жұмыс «Мен саған, сен маған» әдісі Суретке қара. Адамға қауіпті және қауіпсіз табиғат құбылыстарын екіге бөліп жаз. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1. Адамға қауіпті және қауіпсіз табиғат құбылыстарын анықтауда қандай қиындықтар туындады? Арқа, мойын, иықтың бұлшық еттеріне, көзді тынықтыруға арналған жаттығу жасату. |
1. адамға қауіпті табиғат құбылыстарын жазады 2.себебін түсіндіреді 3.адамға қауіпсіз табиғат құбылыстарын жазады 4.себебін түсіндіреді Сұраққа жауап береді Денелерін қозғалтып, әртүрлі жаттығу жасайды |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: -адамға қауіпті табиғат құбылыстарын жазады(1б) -себебін түсіндіреді(1б) - адамға қауіпсіз табиғат құбылыстарын жазады(1б) - себебін түсіндіреді(1б) ЕББҚ Дескриптор: -тапсырманы орындайды Жарайсыңдар! Керемет! |
Оқулық 98 -бет Дәптер қаламсап |
|
|
10 мин
|
3 – тапсырма Ұжымдық жұмыс «Қорытынды» әдісі 1.Көктемде күн жылынғанда табиғатта қандай құбылыстар байқалады? 2.Күшті жел соққанда айналаңнан қандай өзгерістер байқайсың? ЕББҚ Сұрақтарға жауап беруде қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Найзағайдан қандай қауіп бар? |
1. бірінші сұраққа жауап береді 2.екінші сұраққа жауап береді 3.қорытынды жасайды
Сұраққа жауап береді |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -бірінші сұраққа жауап береді(1б) -екінші сұраққа жауап береді(1б) -қорытынды жасайды(1б) ЕББҚ Дескриптор: -сұрақтарға жауап береді |
Оқулық 98-бет |
|
|
Сабақтың соңы 7 мин |
Рефлексия «Детальдарын қосу» әдісі Жеке жұмыс істеу кезінде мұғалімге алған білімдерін көрсету үшін әр оқушы сабаққа байланысты бір сөйлем айтып, келесі оқушы сөйлемді көбейтіп жеткізуі қажет. Сөйлемі барынша дұрыс және нақты болуы керек.
Үйге тапсырма Өзің байқаған ерекше табиғат құбылысын интернет желісінен, газет-журналдардан қарап анықта. Осы тақырыпта шағын әңгіме жаз. |
Оқушылар «Детальдарын қосу» әдісінде бүгінгі өткен сабақ жайлы өз ойларын қысқа және кеңейтілген түрде айтады
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қауіпті табиғат құбылыстары ҚМЖ 2 сынып Дүниетану
Қауіпті табиғат құбылыстары ҚМЖ 2 сынып Дүниетану
|
Бөлім |
Қоршаған орта |
||||
|
Пәні: |
Дүниетану |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 2 «» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қауіпті табиғат құбылыстары |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.2.3.3. Табиғаттың қолайсыз және қауіпті құбылыстарын жіктеу. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Кейбір табиғат құбылыстары адам өміріне қауіпті болатынын білу Қауіпті табиғат құбылыстарынан сақтанудың жолдарымен танысу |
||||
|
Құндылық |
Тұратын үйін, ауласын, қаласын таза ұстау, қоғамдық орынға және қоршаған ортаға ұқыптылықпен қарау |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қалай сөйлейді?» ойыны Үй тапсырмасын тексеру Карта мен мәтінді пайдаланып, өзің тұратын жердің жер бедерін және өзен ,көлдерін тап Ой қозғау» әдісі Табиғатта қандай өзгерістер болады? Табиғат құбылыстары деген не? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Кейбір табиғат құбылыстары адам өміріне қауіпті болатынын білесің Қауіпті табиғат құбылыстарынан сақтанудың жолдарымен танысасың |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Сұрақтарға жауап береді |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
|
Сабақ тың ортасы 11 мин |
1-тапсырма ФС Ұжымдық жұмыс «Анықта» әдісі Табиғатта қандай қауіпті жағдайлар болады? Үлкендерден естіген қауіпті жағдайлар туралы айт. ЕББҚ Қауіпті жағдайларды еске түсіруде қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Қауіпті жағдайлардан қалай сақтанамыз? |
1. табиғаттағы қауіпті жағдайлар туралы айтады 2.естіген қауіпті жағдайларды әңгімелейді
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -табиғаттағы қауіпті жағдайлар туралы айтады(1б) -естіген қауіпті жағдайларды әңгімелейді(1б) -пікірін тұжырымдайды(1) ЕББҚ Дескриптор: - табиғаттағы қауіпті жағдайлар туралы айтады |
Оқулық 96,97-беттер |
|
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жұптық жұмыс «Мен саған, сен маған» әдісі Суретке қара. Адамға қауіпті және қауіпсіз табиғат құбылыстарын екіге бөліп жаз. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1. Адамға қауіпті және қауіпсіз табиғат құбылыстарын анықтауда қандай қиындықтар туындады? Арқа, мойын, иықтың бұлшық еттеріне, көзді тынықтыруға арналған жаттығу жасату. |
1. адамға қауіпті табиғат құбылыстарын жазады 2.себебін түсіндіреді 3.адамға қауіпсіз табиғат құбылыстарын жазады 4.себебін түсіндіреді Сұраққа жауап береді Денелерін қозғалтып, әртүрлі жаттығу жасайды |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: -адамға қауіпті табиғат құбылыстарын жазады(1б) -себебін түсіндіреді(1б) - адамға қауіпсіз табиғат құбылыстарын жазады(1б) - себебін түсіндіреді(1б) ЕББҚ Дескриптор: -тапсырманы орындайды Жарайсыңдар! Керемет! |
Оқулық 98 -бет Дәптер қаламсап |
|
|
10 мин
|
3 – тапсырма Ұжымдық жұмыс «Қорытынды» әдісі 1.Көктемде күн жылынғанда табиғатта қандай құбылыстар байқалады? 2.Күшті жел соққанда айналаңнан қандай өзгерістер байқайсың? ЕББҚ Сұрақтарға жауап беруде қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Найзағайдан қандай қауіп бар? |
1. бірінші сұраққа жауап береді 2.екінші сұраққа жауап береді 3.қорытынды жасайды
Сұраққа жауап береді |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -бірінші сұраққа жауап береді(1б) -екінші сұраққа жауап береді(1б) -қорытынды жасайды(1б) ЕББҚ Дескриптор: -сұрақтарға жауап береді |
Оқулық 98-бет |
|
|
Сабақтың соңы 7 мин |
Рефлексия «Детальдарын қосу» әдісі Жеке жұмыс істеу кезінде мұғалімге алған білімдерін көрсету үшін әр оқушы сабаққа байланысты бір сөйлем айтып, келесі оқушы сөйлемді көбейтіп жеткізуі қажет. Сөйлемі барынша дұрыс және нақты болуы керек.
Үйге тапсырма Өзің байқаған ерекше табиғат құбылысын интернет желісінен, газет-журналдардан қарап анықта. Осы тақырыпта шағын әңгіме жаз. |
Оқушылар «Детальдарын қосу» әдісінде бүгінгі өткен сабақ жайлы өз ойларын қысқа және кеңейтілген түрде айтады
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
шағым қалдыра аласыз













