|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||
|
Бөлім: |
Өнер |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақ биі. «Қазақ биі» Шара Жиенқұлова «Өнерпаздар» Әдібай Табылды. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.4.1 сөйлеу барысында мақал-мәтелдерді, нақыл сөздерді, вербалды емес тілдік құралдарды қолдану 3.1.4.2 сөйлеу барысында иллюстрациялар, көрнекіліктер, фотосуреттер қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сөйлеуде суреттерді қолданады |
|||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Апта дәйексөзі: Әділ заң - болашақ кепілі |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут
Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақ тың ортасы 20 минут
Сергіту сәті 2 минут
Сабақты қорыту 8минут
Кері байланыс 5 минут
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау «Галареяға саяхат» әдісі Мәтін мен өлең бойынша қандай сурет салар едің? Суретіңді бізге таныстыр.Өз суретіңді сөйлет.
Құндылық мақсаты: Өз елінің тарихы, мәдениеті туралы алғашқы түсінікті қалыптастыру Жаңа тақырып 1-тапсырма «Еркін әңгіме» әдісі Суретпен жұмыс: -Суретке зер сал. Бидің адамға пайдасы туралы әңгімеле.
2-тапсырма Мәтінмен жұмыс. «Қазақ биі» мәтінін түсініп тізбектей дауыстап оқыңдар. ФС тапсырмасы 3-тапсырма Кейіпкер туралы әңгіме: Шара Жиенқұлова Алматы қаласында туған. Қазақ би өнерін дамытуға үлкен үлес қосқан. Ол 16 жасында «биші қыз» атанған. 1936 жылы Мәскеуде өткізілген Қазақстанның мәдениеті мен өнерінің онкүндік мәдени шарасына қатысып, ұлттық би өнерімен танылды.
«Қара жорға» биі
4-тапсырма Мәтінге сүйеніп, әр бағанға ортақ атау ойластырыңдар. Мәтіннен қажетті ақпаратты тауып, тізімде не артық екенін анықтап, осы тізімді өз беттеріңше жалғастырыңдар. Ж: 1) Садақ тарту 2) Сырмақ басу
Топтық жұмыс 6-тапсырма «Кезбе тілші» әдісі Сыныптарыңда өнерпаз балалар бар ма? Олардың таңдаған өнері туралы 3 сұрақ дайындаңдар. Сұхбат алыңдар.
Үй тапсырмасы 7-тапсырма «Қазақтың би өнері» тақырыбындағы фотокөрмеге қандай сурет ұсынар едіңдер? Ойларыңды дәлелдеңдер.
|
Өлең жолдарын хормен оқиды
Дескриптор: Өз шығармашылығы мен таныстырады-1б
Дескриптор: Суретті сипаттайды-1балл. Бидің адамға пайдасы туралы әңгімелейді-1б
Дескриптор: Мәтінді тізбектей дауыстап оқиды-1балл.
Дескриптор: Кейіпкер туралы әңгімелейді -1балл.
Би билейді
Дескриптор: Мәтінге сүйеніп, әр бағанға ортақ атау ойластырады, тізімді жалғастырады-1б
Дескриптор: Өнерпаз сыныптастарынан сұхбат алады-1балл
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жасайды
|
Тамаша жұмыс!
Жарайсыңдар!
Өте жақсы!
Керемет!
Тамаша!
«Тик Ток» әдісі
|
Суреттер
Оқушы жұмыстары
Оқулық
Оқулық
Жұмыс дәптері
Музыка
Суреттер
Кері байланыс тақтасы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақ биі. Өнерпаздар
Қазақ биі. Өнерпаздар
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||
|
Бөлім: |
Өнер |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақ биі. «Қазақ биі» Шара Жиенқұлова «Өнерпаздар» Әдібай Табылды. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.4.1 сөйлеу барысында мақал-мәтелдерді, нақыл сөздерді, вербалды емес тілдік құралдарды қолдану 3.1.4.2 сөйлеу барысында иллюстрациялар, көрнекіліктер, фотосуреттер қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сөйлеуде суреттерді қолданады |
|||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Апта дәйексөзі: Әділ заң - болашақ кепілі |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут
Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақ тың ортасы 20 минут
Сергіту сәті 2 минут
Сабақты қорыту 8минут
Кері байланыс 5 минут
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау «Галареяға саяхат» әдісі Мәтін мен өлең бойынша қандай сурет салар едің? Суретіңді бізге таныстыр.Өз суретіңді сөйлет.
Құндылық мақсаты: Өз елінің тарихы, мәдениеті туралы алғашқы түсінікті қалыптастыру Жаңа тақырып 1-тапсырма «Еркін әңгіме» әдісі Суретпен жұмыс: -Суретке зер сал. Бидің адамға пайдасы туралы әңгімеле.
2-тапсырма Мәтінмен жұмыс. «Қазақ биі» мәтінін түсініп тізбектей дауыстап оқыңдар. ФС тапсырмасы 3-тапсырма Кейіпкер туралы әңгіме: Шара Жиенқұлова Алматы қаласында туған. Қазақ би өнерін дамытуға үлкен үлес қосқан. Ол 16 жасында «биші қыз» атанған. 1936 жылы Мәскеуде өткізілген Қазақстанның мәдениеті мен өнерінің онкүндік мәдени шарасына қатысып, ұлттық би өнерімен танылды.
«Қара жорға» биі
4-тапсырма Мәтінге сүйеніп, әр бағанға ортақ атау ойластырыңдар. Мәтіннен қажетті ақпаратты тауып, тізімде не артық екенін анықтап, осы тізімді өз беттеріңше жалғастырыңдар. Ж: 1) Садақ тарту 2) Сырмақ басу
Топтық жұмыс 6-тапсырма «Кезбе тілші» әдісі Сыныптарыңда өнерпаз балалар бар ма? Олардың таңдаған өнері туралы 3 сұрақ дайындаңдар. Сұхбат алыңдар.
Үй тапсырмасы 7-тапсырма «Қазақтың би өнері» тақырыбындағы фотокөрмеге қандай сурет ұсынар едіңдер? Ойларыңды дәлелдеңдер.
|
Өлең жолдарын хормен оқиды
Дескриптор: Өз шығармашылығы мен таныстырады-1б
Дескриптор: Суретті сипаттайды-1балл. Бидің адамға пайдасы туралы әңгімелейді-1б
Дескриптор: Мәтінді тізбектей дауыстап оқиды-1балл.
Дескриптор: Кейіпкер туралы әңгімелейді -1балл.
Би билейді
Дескриптор: Мәтінге сүйеніп, әр бағанға ортақ атау ойластырады, тізімді жалғастырады-1б
Дескриптор: Өнерпаз сыныптастарынан сұхбат алады-1балл
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жасайды
|
Тамаша жұмыс!
Жарайсыңдар!
Өте жақсы!
Керемет!
Тамаша!
«Тик Ток» әдісі
|
Суреттер
Оқушы жұмыстары
Оқулық
Оқулық
Жұмыс дәптері
Музыка
Суреттер
Кері байланыс тақтасы |
||
шағым қалдыра аласыз


















