|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысқандардың саны |
Қатыспағандардың саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақ биі. Шара Жиенқұлова. Өнерпаздар. Әдібай Табылды |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.4.1. сөйлеу барысында мақал – мәтелдерді,нақыл сөздерді, вербалды емес тілдік құралдарын қолдану; 3.1.4.2. сөйлеу барысында иллюстарциялар, көрнекіліктер, фотосуреттер қолдану; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сөйлеуде суреттерді қолданады |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Ұлттық мүдде: қазақ тілінің қолдану аясын кеңейту; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Сабақтың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8мин Кері байланыс 5 минут |
Амандасады; Сабаққа дайындығын
тексереді; Оқушыларды 2 топқа бөліп аламын: 1 – топ «Өнерпаздар» 2 – топ «Таланттылар» Балалар, біз «Өнер» деп аталатын өте әдемі бөлімді бастадық иә?! Өткен сабақта қандай өнер түрін өттік? (Сурет салу өнері) «Асықтар» әдісі Ендеше өткен сабақ бойынша сендерге қызықты тапсырмалар дайындап келдім; Ойынымызды бастайық:
ЕББҚ тапсырмасы Осы сөздерді жазушыға кім айтатын еді?
Жарайсыңдар! Жаңа тақырып: https://youtu.be/aNAFV44hZdo?si=ypSYEhCsIvzE7aIt видео көрсету арқылы жаңа тақырыпты ашу; Балалар, бүгін қандай өнер түрімен танысады екенбіз?
Сабақтың мақсаты: сөйлеу барысында мақал – мәтелдерді,нақыл сөздерді, вербалды емес тілдік құралдарын қолдану арқылы жаңа тақырыпты ашамыз; 1 – тапсырма: (топтық жұмыс) Постер әдісі Берілген суреттерге қарай отырып, бидің адамға пайдасы туралы қысқаша айтып өтіңдер; 1 – топ
2 – топ
Балалар, бүгін біз қазақ биінің падишасы Шара Жиенқұлова туралы өтетін боламыз:
Шара (Гүлшара) Баймолдақызы Жиенқұлова (18 шілде 1912, Алматы — 21 мамыр 1991, Алматы) — биші, педагог. Қазақстанның халық артисі (1938; 1936 жылдан Қазақстанның еңбек сіңірген артисі). Арғын тайпасының Қаракесек руынан шыққан.[1] 1929 — 30 ж. ҚазПИ-дің тарих факультетінде оқыды. Өнер жолын Қазақ драма театрынан бастады. Тұңғыш ойнаған рөлі — Б.Майлиннің “Майдан” пьесасындағы Пүліш. Бұдан кейін Еңлік, Қарагөз (М.Әуезовтің “Еңлік — Кебек” пен “Қарагөзінде”), т.б. рөлдерді сомдады. 2 – тапсырма (жеке жұмыс) «Қазақ биі» әңгімесін оқу;
ЕББҚ тапсырмасы: Қазақша қандай би түрлерін білесің? Билеген ұнайды ма? Саралау - диалог Балалар, «Алтын қорда» сақталған Шара апамыздың биінен үзінді ұсынғым келеді. Өз өнерін сүйген,қазақтан шыққан тұңғыш кәсіби бишінің кермет өнер туындысын тамашалайық! https://youtu.be/4caR9rqnjlg?si=1BAXUdjfDeF-Hl9P 3 – тапсырма (жеке жұмыс) Функционалдық сауаттылыққа берілген тапсырма Саралау - диалог «Үстел үсті асықтар» ойыны Балалар, осы «Өнер» бөлімін бастағалы бері біз «қазақтан шыққан тұңғыш» деген сөзді көп айтамыз. Және қазақ елінің тұңғыш өнер иелері туралы көптеген ақпараттар білудеміз. Естеріңде қандай ақпарат қалғанын тексеру үшін сендерді қызықты ойын ойнауға шақырамын; ҚАЗАҚТЫҢ ТҰҢҒЫШТАРЫ: 4 – тапсырма (жұптық жұмыс) Үлестірмелі материал; 27 – бет 4 тапсырма (кітаппен жұмыс) Мәтінге сүйеніп,әр бағанға ортақ атау ойластыр. Не артық екенін анықта. Осы тізімді өз бетіңше жалғастыр: Кесте тігу сырмақ басу Сырмақ басу көкпар Садақ тарту қыз қуу Текемет басу садақ тарту; 5 – тапсырма (топтық жұмыс) Ашық микрофон әдісі Әр топтан 1 оқушыдан шығып,сыныпты аралап жүріп, өз сыныбының өнерлі балаларына сұрақтар қояды; Сыныбыңда өнерпаз балалар бар ма?Олардың таңдаған өнері туралы 3 сұрақ дайында. Сұхбат ал; «Ноутбук» әдісі арқылы кері байланыс береді Үйге: «Қазақтың би өнері» тақырыбындағы фотокөрмеге не ұсынар едің? |
Амандасады Сабаққа дайындығын тексереді; Өткен тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді Еббқ тапсырмасы Видео көреді Сабақ мақсатымен танысады Постер әдісі бойынша би өнері туралы айтады Шара Жиенқұловамен танысады
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Бесір Назерке БауыржанқызыШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Қазақ биі. Шара Жиенқұлова. Өнерпаздар. Әдібай Табылды 3 сынып
Тақырып бойынша 11 материал табылды
Қазақ биі. Шара Жиенқұлова. Өнерпаздар. Әдібай Табылды 3 сыныпМатериал туралы қысқаша түсінік
Қазақ биі. Шара Жиенқұлова. Өнерпаздар. Әдібай Табылды 3 сынып жоғары сапада жасалған ашық сабақ
Материалдың қысқаша нұсқасы
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||

















