|
Бөлім |
Өнер |
||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
||||
|
Күні: |
29.01.2025ж |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Дусбаева Н.Н. |
||||
|
Сынып: 3 Ә |
Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қазақ биі«Қазақ биі» Шара Жиенқұлова «Өнерпаздар» Әдібай Табылды. |
||||
|
Оқу бағдарламасы на сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.4.1 сөйлеу барысында
мақал-мәтелдерді, нақыл сөздерді, вербалды емес тілдік құралдарды
қолдану |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сөйлеуде суреттерді қолдану |
||||
|
Құндылық |
Ұлттық мұраны қастерлеуге, қазақ тілін, мемлекеттік рәміздерді құрметтеуге, татулық, келісім, ынтымақ және ел бірлігін сақтауға, отаншылдық пен мемлекетшілдікке тәрбиелеу |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы (2 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Лабиринт» ойыны |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар допты лабиринт арқылы жүргізіп, тесікке түсіреді |
|
Қатты қағаздан жасалған лабиринт, доп |
|
|
Сабақтың ортасы (3 мин) 11 мин |
Үй тапсырмасын тексеру 7-тапсырма 25-бет Мәтін мен өлең бойынша сурет сал «Ой қозғау» әдісі Төмендегі суретке зер салып, бидің адамға пайдасы туралы әңгімеле. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты жарияланады
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Дауыстап ойлану» әдісі Мәтінді оқы. Шара Жиенқұлова туралы әңгімеле. Бейнежазба ұсыну ЕББҚ Мәтін не туралы? Талқылау сұрақтары: 1.Мәтіннен не білдің? |
Мәтін мен өлең бойынша сурет салады
Төмендегі суретке зер салып, бидің адамға пайдасы туралы әңгімелейді
Шара Жиенқұлова туралы әңгімелейді Бейнежазбаны тамашалайды
|
Дескриптор: -сурет салады -1б Мадақтау Дескриптор: -мәтіннің негізгі ойын анықтайды-1б - Шара Жиенқұлова туралы әңгімелейді-1б -мәтін мен бейнежазбаны байланыстыра әңгімелейді-1б ҚБ: Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Оқулық 26-бет Оқулық 26,27- бет Қолсағат |
|
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Өз ойым» әдісі Мәтінге сүйеніп, әр бағанға ортақ атау ойластыр. Не артық екенін анықта. Осы тізімді өз бетіңше жалғастыр. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Мәтіннен өзіңе қандай қажет ақпарат алдың? |
Мәтінге сүйеніп, әр бағанға ортақ атау ойластырып, тізімді жалғастырады |
«Комментарий» арқылы Дескриптор: -бірінші бағанға ортақ атау ойластырады-1б -екінші бағанға ортақ атау ойластырады-1б -артығын анықтап, жалғастырады-1б «Басбармақ» арқылы |
Дәптер қаламсап |
|
|
10 мин
|
3 – тапсырма Жеке жұмыс «Саған сұрақ» әдісі Өлеңді тыңда «Қазақтың би өнері» тақырыбындағы фотокөрмеге қандай сурет ұсынар едің? Ойыңды дәлелде. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Тапсырманы орындауда не қиын, не жеңіл болды? |
Өлеңді тыңдап, берілген тақырыпқа сурет салады |
«Отшашу» арқылы бір-бірін бағалау Дескриптор: -өлеңнің негізгі ойын анықтайды-1б -берілген тақырыпқа сурет ұсынады-1б -себебін түсіндіреді-1б -ойын дәлелдейді-1б |
А4 парақ Түрлі-түсті қарындаштар |
|
|
Сабақтың соңы Рефлексия 7 мин |
Үйге тапсырма 6 –тапсырма 28-бет
Рефлексия «Үш сұрақ» әдісі 1.Бүгінгі сабақтан не үйрендің? 2.Бүгінгі сабақтан өзіңе қажет қандай ақпарат алдың? 3.Бүгінгі сабақта қандай тапсырма оңай, не қиын болды? |
Сұрақтарға жауап береді
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақ биі«Қазақ биі» Шара Жиенқұлова ҚМЖ әдебиет 3 сын
Қазақ биі«Қазақ биі» Шара Жиенқұлова ҚМЖ әдебиет 3 сын
|
Бөлім |
Өнер |
||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
||||
|
Күні: |
29.01.2025ж |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Дусбаева Н.Н. |
||||
|
Сынып: 3 Ә |
Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қазақ биі«Қазақ биі» Шара Жиенқұлова «Өнерпаздар» Әдібай Табылды. |
||||
|
Оқу бағдарламасы на сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.4.1 сөйлеу барысында
мақал-мәтелдерді, нақыл сөздерді, вербалды емес тілдік құралдарды
қолдану |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сөйлеуде суреттерді қолдану |
||||
|
Құндылық |
Ұлттық мұраны қастерлеуге, қазақ тілін, мемлекеттік рәміздерді құрметтеуге, татулық, келісім, ынтымақ және ел бірлігін сақтауға, отаншылдық пен мемлекетшілдікке тәрбиелеу |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы (2 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Лабиринт» ойыны |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар допты лабиринт арқылы жүргізіп, тесікке түсіреді |
|
Қатты қағаздан жасалған лабиринт, доп |
|
|
Сабақтың ортасы (3 мин) 11 мин |
Үй тапсырмасын тексеру 7-тапсырма 25-бет Мәтін мен өлең бойынша сурет сал «Ой қозғау» әдісі Төмендегі суретке зер салып, бидің адамға пайдасы туралы әңгімеле. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты жарияланады
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Дауыстап ойлану» әдісі Мәтінді оқы. Шара Жиенқұлова туралы әңгімеле. Бейнежазба ұсыну ЕББҚ Мәтін не туралы? Талқылау сұрақтары: 1.Мәтіннен не білдің? |
Мәтін мен өлең бойынша сурет салады
Төмендегі суретке зер салып, бидің адамға пайдасы туралы әңгімелейді
Шара Жиенқұлова туралы әңгімелейді Бейнежазбаны тамашалайды
|
Дескриптор: -сурет салады -1б Мадақтау Дескриптор: -мәтіннің негізгі ойын анықтайды-1б - Шара Жиенқұлова туралы әңгімелейді-1б -мәтін мен бейнежазбаны байланыстыра әңгімелейді-1б ҚБ: Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Оқулық 26-бет Оқулық 26,27- бет Қолсағат |
|
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Өз ойым» әдісі Мәтінге сүйеніп, әр бағанға ортақ атау ойластыр. Не артық екенін анықта. Осы тізімді өз бетіңше жалғастыр. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Мәтіннен өзіңе қандай қажет ақпарат алдың? |
Мәтінге сүйеніп, әр бағанға ортақ атау ойластырып, тізімді жалғастырады |
«Комментарий» арқылы Дескриптор: -бірінші бағанға ортақ атау ойластырады-1б -екінші бағанға ортақ атау ойластырады-1б -артығын анықтап, жалғастырады-1б «Басбармақ» арқылы |
Дәптер қаламсап |
|
|
10 мин
|
3 – тапсырма Жеке жұмыс «Саған сұрақ» әдісі Өлеңді тыңда «Қазақтың би өнері» тақырыбындағы фотокөрмеге қандай сурет ұсынар едің? Ойыңды дәлелде. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Тапсырманы орындауда не қиын, не жеңіл болды? |
Өлеңді тыңдап, берілген тақырыпқа сурет салады |
«Отшашу» арқылы бір-бірін бағалау Дескриптор: -өлеңнің негізгі ойын анықтайды-1б -берілген тақырыпқа сурет ұсынады-1б -себебін түсіндіреді-1б -ойын дәлелдейді-1б |
А4 парақ Түрлі-түсті қарындаштар |
|
|
Сабақтың соңы Рефлексия 7 мин |
Үйге тапсырма 6 –тапсырма 28-бет
Рефлексия «Үш сұрақ» әдісі 1.Бүгінгі сабақтан не үйрендің? 2.Бүгінгі сабақтан өзіңе қажет қандай ақпарат алдың? 3.Бүгінгі сабақта қандай тапсырма оңай, не қиын болды? |
Сұрақтарға жауап береді
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
шағым қалдыра аласыз













