№40 орта мектеп (білім беру ұйымының атауы) Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Бөлім: |
3-бөлім. Тәуелсіздік жылдарындағы Қазақстан. «ЭКСПО-2017». Синтаксис |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Утегулова Айала Нусипбаевна |
|
|
Күні: |
||
|
Сынып: 9 қазақ тілі |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны. |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақ елінің тұңғыш Президенті |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
9.1.2.1 қоғамдық-саяси, әлеуметтікэкономикалық, ғылыми тақырыптарға байланысты әртүрлі жанрдағы кең көлемді мәтіндердегі (дәріс, интервью) мақсатты аудитория мен көркемдегіш құралдардың рөлін талдау;9.3.6.1 жазба жұмысын абзацтар мен бөліктерге бөлу, ойын (ақпарат, идея) дұрыс жүйелеп, логикалық түзетулер енгізу, редакциялау |
|
|
Сабақтың мақсаты. |
Қоғамдық-саяси, әлеуметтікэкономикалық, ғылыми тақырыптарға байланысты әртүрлі жанрдағы кең көлемді мәтіндердегі (дәріс, интервью) мақсатты аудитория мен көркемдегіш құралдардың рөлін талдайды.Жазба жұмысын абзацтар мен бөліктерге бөлу, ойын (ақпарат, идея) дұрыс жүйелеп, логикалық түзетулер енгізу, редакциялайды. |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс |
||||||||||||||||||||||||
|
1.Ұйымдастыру кезеңі Сабақтың басы 5минут |
Амандасу, жағымды ахуал қалыптастыру; Оқушыларды түгендеу Сабақ мақсатымен, бағалау критерийлерімен таныстыру. Ой қозғау. Талқылауға арналған сұрақ: ҚР тұңғыш президенті Н.Назарбаевтың «Болашаққа бағдар», «Рухани жаңғыру» мақаласы жөнінде қандай мәлімет білесің? |
-Сәлемдеседі. -0қу құралдарын дайындайды. Мақсатпен, бағалау критерийімен танысады. Талқылау сұрағына жауап береді |
Оқушылардың көңіл-күйін және сабаққа дайындығына ынталандыру сөздері: «Жарайсың, керемет», т.б.; Әр оқушыны сөз маржандарымен марапаттау. ҚБ 1-10 балл. |
Оқулық 64-бет |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 5 минут |
Жаңа сабақты
түсіндіру |
Құрмалас сөйлемдердің жасалу жолдарын түсіндіру, мысалдармен танысады. |
Бағалау критерийі: Қоғамдық-саяси, әлеуметтікэкономикалық, ғылыми тақырыптарға байланысты әртүрлі жанрдағы кең көлемді мәтіндердегі (дәріс, интервью) мақсатты аудитория мен көркемдегіш құралдардың рөлін талдайды; Жазба жұмысын абзацтар мен бөліктерге бөледі; Ойын (ақпарат, идея) дұрыс жүйелейді; Логикалық түзетулер енгізеді, редакциялайды Ойлау дағдысының деңгейі: |
Оқулық |
||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа сабақты меңгергенін тексеру 10 минут |
Мұғалім тапсырманы бастамас бұрын бағалау критерийімен, тапсырманы орындау тәртібімен таныстырады. 1-тапсырма. ЖЖ. Мәтінді түсініп оқыңдар. Мәтіндегі мақсатты аудитория мен көркемдегіш құралдардың рөлін талдаңдар.
|
Білім алушылар 1-тапсырмада мәтіндегі мақсатты аудитория мен көркемдегіш құралдардың рөлін талдайды. Мәтінді түсініп оқып, ол бойынша кестені толтырады.
|
Дескриптор:
Жалпы балл-6 |
Оқулық
ҚБ тапсырмасы
Оқулық, 64-бет, 2-тапсырма |
||||||||||||||||||||||||
|
15 минут |
2-тапсырма. 64-бет Ж. Мәтінді мұқият оқып, абзацтар мен бөліктерге бөліп, ойын (ақпарат, идея) дұрыс жүйелеп, логикалық түзетулер енгізіңдер, редакциялаңдар.
|
Білім алушылар: 2-тапсырмада. 64-беттегі мәтінмен жұмыс жасайды. Мәтінді мұқият оқып, абзацтар мен бөліктерге бөліп, ойын (ақпарат, идея) дұрыс жүйелеп, логикалық түзетулер енгізеді, редакциялайды. |
Дескриптор:
Жалпы балл-4
|
Оқулық ҚБ тапсырмасы 64-бет оқулық |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ соңы 5 минут |
«Түйінді идея» әдісі Мұғалім оқу мақсатына қайта оралады.Тақырыпқа байланысты сұрақ қойып, жауап алу мақсатында сабақты бекіту Үйге тапсырма беру 66-бет 4-тапсырма Әр білім алушыға жеке-жеке тоқталып бағалайды, кері байланыс береді.Келесі сабақта неге назар аудару керек екендігін ескертеді. Рефлексия . «Құндылық терегі» әдісі арқылы паршаға немесе Pollie қосымшасы арқылы бағалау
|
Мақсат бойынша орындалған тапсырманы түйіндеу үшін оқушылар сұрақтарға жауап береді.
Үйге тапсырма алады. Білім алушылар рефлексия парақшасына толтырады |
Әр білім алушыны жеке бағалау, неше балл алғандарын айту.
1-10 балл Күнделік кз баға қойылады |
71-бет Оқулық
Құнды-лық терегі
|
Тексерген:
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақ елінің тұңғыш Президенті
Қазақ елінің тұңғыш Президенті
№40 орта мектеп (білім беру ұйымының атауы) Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Бөлім: |
3-бөлім. Тәуелсіздік жылдарындағы Қазақстан. «ЭКСПО-2017». Синтаксис |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Утегулова Айала Нусипбаевна |
|
|
Күні: |
||
|
Сынып: 9 қазақ тілі |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны. |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақ елінің тұңғыш Президенті |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
9.1.2.1 қоғамдық-саяси, әлеуметтікэкономикалық, ғылыми тақырыптарға байланысты әртүрлі жанрдағы кең көлемді мәтіндердегі (дәріс, интервью) мақсатты аудитория мен көркемдегіш құралдардың рөлін талдау;9.3.6.1 жазба жұмысын абзацтар мен бөліктерге бөлу, ойын (ақпарат, идея) дұрыс жүйелеп, логикалық түзетулер енгізу, редакциялау |
|
|
Сабақтың мақсаты. |
Қоғамдық-саяси, әлеуметтікэкономикалық, ғылыми тақырыптарға байланысты әртүрлі жанрдағы кең көлемді мәтіндердегі (дәріс, интервью) мақсатты аудитория мен көркемдегіш құралдардың рөлін талдайды.Жазба жұмысын абзацтар мен бөліктерге бөлу, ойын (ақпарат, идея) дұрыс жүйелеп, логикалық түзетулер енгізу, редакциялайды. |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс |
||||||||||||||||||||||||
|
1.Ұйымдастыру кезеңі Сабақтың басы 5минут |
Амандасу, жағымды ахуал қалыптастыру; Оқушыларды түгендеу Сабақ мақсатымен, бағалау критерийлерімен таныстыру. Ой қозғау. Талқылауға арналған сұрақ: ҚР тұңғыш президенті Н.Назарбаевтың «Болашаққа бағдар», «Рухани жаңғыру» мақаласы жөнінде қандай мәлімет білесің? |
-Сәлемдеседі. -0қу құралдарын дайындайды. Мақсатпен, бағалау критерийімен танысады. Талқылау сұрағына жауап береді |
Оқушылардың көңіл-күйін және сабаққа дайындығына ынталандыру сөздері: «Жарайсың, керемет», т.б.; Әр оқушыны сөз маржандарымен марапаттау. ҚБ 1-10 балл. |
Оқулық 64-бет |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 5 минут |
Жаңа сабақты
түсіндіру |
Құрмалас сөйлемдердің жасалу жолдарын түсіндіру, мысалдармен танысады. |
Бағалау критерийі: Қоғамдық-саяси, әлеуметтікэкономикалық, ғылыми тақырыптарға байланысты әртүрлі жанрдағы кең көлемді мәтіндердегі (дәріс, интервью) мақсатты аудитория мен көркемдегіш құралдардың рөлін талдайды; Жазба жұмысын абзацтар мен бөліктерге бөледі; Ойын (ақпарат, идея) дұрыс жүйелейді; Логикалық түзетулер енгізеді, редакциялайды Ойлау дағдысының деңгейі: |
Оқулық |
||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа сабақты меңгергенін тексеру 10 минут |
Мұғалім тапсырманы бастамас бұрын бағалау критерийімен, тапсырманы орындау тәртібімен таныстырады. 1-тапсырма. ЖЖ. Мәтінді түсініп оқыңдар. Мәтіндегі мақсатты аудитория мен көркемдегіш құралдардың рөлін талдаңдар.
|
Білім алушылар 1-тапсырмада мәтіндегі мақсатты аудитория мен көркемдегіш құралдардың рөлін талдайды. Мәтінді түсініп оқып, ол бойынша кестені толтырады.
|
Дескриптор:
Жалпы балл-6 |
Оқулық
ҚБ тапсырмасы
Оқулық, 64-бет, 2-тапсырма |
||||||||||||||||||||||||
|
15 минут |
2-тапсырма. 64-бет Ж. Мәтінді мұқият оқып, абзацтар мен бөліктерге бөліп, ойын (ақпарат, идея) дұрыс жүйелеп, логикалық түзетулер енгізіңдер, редакциялаңдар.
|
Білім алушылар: 2-тапсырмада. 64-беттегі мәтінмен жұмыс жасайды. Мәтінді мұқият оқып, абзацтар мен бөліктерге бөліп, ойын (ақпарат, идея) дұрыс жүйелеп, логикалық түзетулер енгізеді, редакциялайды. |
Дескриптор:
Жалпы балл-4
|
Оқулық ҚБ тапсырмасы 64-бет оқулық |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ соңы 5 минут |
«Түйінді идея» әдісі Мұғалім оқу мақсатына қайта оралады.Тақырыпқа байланысты сұрақ қойып, жауап алу мақсатында сабақты бекіту Үйге тапсырма беру 66-бет 4-тапсырма Әр білім алушыға жеке-жеке тоқталып бағалайды, кері байланыс береді.Келесі сабақта неге назар аудару керек екендігін ескертеді. Рефлексия . «Құндылық терегі» әдісі арқылы паршаға немесе Pollie қосымшасы арқылы бағалау
|
Мақсат бойынша орындалған тапсырманы түйіндеу үшін оқушылар сұрақтарға жауап береді.
Үйге тапсырма алады. Білім алушылар рефлексия парақшасына толтырады |
Әр білім алушыны жеке бағалау, неше балл алғандарын айту.
1-10 балл Күнделік кз баға қойылады |
71-бет Оқулық
Құнды-лық терегі
|
Тексерген:
шағым қалдыра аласыз
















