|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Гидросфера |
Мектеп: №225 орта мектеп |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Сауытбаева Гулназ |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 9 |
Қатысқандар саны:22 |
Қатыспағандар саны:21 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Қазақ гидронимдері |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
9.3.3.2 қазақ гидронимдерін жіктеп, мағынасын түсіндіреді және транслитерациясын үш тілде ұсынады |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 мин
3 мин
|
Ұйымдастыру кезеңі . 1 .Сәлемдесу 2.сыныпты түгелдеу 3.Топтастыру , сөздіктер бойынша топтастырылады 4.«Нөсер жауын» арқылы ынтымақтастық атмосферасын орнату Оқушыларды топқа бөлу 1 топ Ертіс 2 топ Арал 3 топАртезиан Үй тапсырмасы: «Дұрыс-бұрыс» әдісі арқылы үй тапсырмасын пысықтау
Бағалау :мадақтау Кері байланыс |
Интербелсенді тақта |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
17 мин
9 мин
|
Ой қозғау :суреттерді көрсете отырып,сұрақтар беріледі Суретте қандай нысанды көріп тұрсындар? (өзен,көл оның үш тілде айтады) Қазақстандағы өзендер мен көлдерді ата
О Гидроним дегеніміз не? Гидроним грек тілінен аударғанда "hydor - су + onyma, onoma - ат, атау, есім" кез келген су объектісін білдіретін жалқы есім, топонимнің бір түріекенін түсіндіреді
С
Жаңа білімді меңгерту. «Фрайер» әдісімен қорғайды Оқушылаға топтық тапсырма беру
3 топ
Дескриптор 1 Өзендерді жіктеу 2 Мағынасын түсіндіру 3Жергілікті жердегі өзен 4 Транслитерациясы Бағалау «Екі жұлдыз ,бір ұсыныс» Кері байланыс |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Өзен Река River
Көл Озеро Lake
Плакат,маркер, оқулық,стикер, интернет желісін пайдалану. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жеке жұмыс 1 тапсырма Сәйкестендіру
2 тапсырма Гидронимдердің транслитерациясын үш тілде жазу
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||













