Тарих пәні мұғалімі:
Анарбекова Эсмира Мейрбековна
Қордай ауданы Гвардейский қалашығы
Б.Момышұлы атындағы №43 орта мектеп
Қысқа мерзімді жоспар
Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігінің 2022 жылғы 27 тамыздағы бұйрығына сәйкес
|
Бөлім |
6.3С Біртұтас қазақ мемлекетінің құрылуы 2 сағат |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Анарбекова Эсмира Мейрбековна |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
24.02.2023ж. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
6 А |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақ хандығының құрылуы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары: |
6.3.1.9 – Қазақ хандығы құрылуының тарихи маңызын анықтау; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Қазақ хандығының құрылуының алғышарттарын біледі. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі (уақыты) |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың Басы |
Амандасу Мұғалім оқушыларды сабаққа бейімдейді. "Шам" әдісі арқылы топқа бөлу.
1.Керей 2.Жәнібек 3 Қазақ хандығы Мақсат: оқушыларды бірлікке, ынтымақтастыққа үйретеді. Аталған тәсіл проблемаларды шешу, тапсырмаларды орындау үшін оқушылар тобының бірлесіп жұмыс істеуін білдіреді.
Үй тапсырмасын «Тарсия» әдісі арқылы сұрау.
Мұғалім үй жұмысын тексереді.
Мақсаты:Оқушыны ұқыптылыққа, мұқияттылыққа, зeрeктіліккe үйрeту. |
Оқушылар амандсып, орындарына отырады. Оқушыларға ақ қағаз беріледі,ішінде хандар бейнеленген.Таңдаған хан бойынша топқа бөлінеді.
Дескриптор 1. Сұрақтарды түсіну 2. Дұрыс жауабын табу 3.Сұрақ пен жауапты біріктіру
Сұрақтары бар қима қағаздарды жауаптарымен құрастырады. Оқушылар берілген сұрақтар арқылы үй тапсырмасын қайталап алады.
|
"Буындар" әдісі бойынша бағалау. |
Шам. Хандар бейнеленген ақ қағаздар.
Бағалау парағы. Қима қағаздар. Қима қағаздар. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
1 тапсырма "Жүріп оқу" Мұғалім мәтінмен жұмыстың жүру барысын түсіндіреді. 2-тапсырма."Бәйге" Мұғалім «Қазақ хандығының құрылуы» туралы learтштпgapps платформасында сұрақ жауап ашады.
3-тапсырма. Кескін картамен жұмыс. Мұғалім кескін карта таратады
4 тапсырма "Шеңбер" әдісі Мұғалім Wordwall платформасында сұрақ жауап береді
|
Дескриптор 1. Мәтінді мұқият оқиды 2. Мәтінді түсінеді 3.Мәтінді толық жеткізеді
Оқушылар мәтінді оқиды,топта талдайды. Топ басшылары топтарды аралап толықтырады. Уақыт 15 мин. Дескриптор 1. Сұрақтың маңыздылығын түсінеді 2. Сұрақтың жауабын табады 3.Сұраққа дұрыс жауап береді Әр оқушыға ссылка беріледі, сол бойынша сұрақтарға жауап береді.
Дескриптор 1. Керей мен Жәнібек сұлтандардың Жетісуға қоныс аударуы мен Ордасын талдайды 2. Керей мен Жәнібек сұлтандардың Жетісуға қоныс аударуы мен Ордасын кескін картада белгілейді. 3. Керей мен Жәнібек сұлтандардың Жетісуға қоныс аударуы мен Ордасын кескін картаға түсіреді.
Оқушылар Керей мен Жәнібек сұлтандардың Жетісуға қоныс аударуы мен ордасын кескін картаға түсіреді. Дескриптор 1. Сұрақтың маңыздылығын түсінеді 2. Сұрақтың жауабын табады 3.Сұраққа дұрыс жауап береді Әр оқушыға ссылка беріледі, сол бойынша сұрақтарға жауап береді. |
Топтық бағалау Өзара "Жалау" арқылы бағалау "Буындар" әдісі бойынша бағалау. "Буындар" әдісі бойынша бағалау. "Буындар" әдісі бойынша бағалау. |
https://learningapps.org/
Кескін карталар
https://wordwall.net/ru/myactivities |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Тарих пәні
мұғалімі: Анарбекова Эсмира
Мейрбековна Қордай ауданы Гвардейский
қалашығы Б.Момышұлы атындағы №43
орта мектеп Қысқа мерзімді
жоспар Қазақстан Республикасының
Оқу-ағарту министрлігінің 2022 жылғы 27 тамыздағы бұйрығына
сәйкес Бөлім
6.3С Біртұтас қазақ
мемлекетінің құрылуы 2
сағат Мұғалімнің
аты-жөні: Анарбекова Эсмира
Мейрбековна Күні: 24.02.2023ж. Сынып: 6
А Сабақтың
тақырыбы:
Қазақ хандығының
құрылуы Оқу бағдарламасына сәйкес оқу
мақсаттары:
6.3.1.9 – Қазақ хандығы
құрылуының тарихи маңызын
анықтау; Сабақтың
мақсаты: Қазақ хандығының құрылуының
алғышарттарын біледі. Сабақтың
барысы: Сабақтың
кезеңі (уақыты) Педагогтің
әрекеті Оқушының
әрекеті Бағалау Ресурстар
Сабақтың
Басы
Амандасу
Мұғалім оқушыларды
сабаққа бейімдейді.
"Шам" әдісі
арқылы топқа бөлу.
1.Керей
2.Жәнібек
3 Қазақ
хандығы
Мақсат: оқушыларды
бірлікке, ынтымақтастыққа үйретеді. Аталған тәсіл проблемаларды шешу, тапсырмаларды орындау
үшін оқушылар тобының бірлесіп жұмыс істеуін
білдіреді.
Топқа бөлудегі
сурет арқылы тақырыпқа
шығады.
Ассоциация
Үй тапсырмасын
«Тарсия» әдісі арқылы сұрау.
Мұғалім үй жұмысын
тексереді.
Мақсаты:Оқушыны ұқыптылыққа,
мұқияттылыққа, зeрeктіліккe үйрeту.
Оқушылар амандсып,
орындарына отырады.
Оқушыларға ақ қағаз
беріледі,ішінде хандар бейнеленген.Таңдаған хан бойынша топқа
бөлінеді.
Дескриптор
1. Сұрақтарды
түсіну
2. Дұрыс жауабын
табу
3.Сұрақ пен жауапты
біріктіру
Сұрақтары бар қима
қағаздарды жауаптарымен
құрастырады.
Оқушылар берілген
сұрақтар арқылы үй тапсырмасын қайталап
алады.
"Буындар" әдісі бойынша
бағалау.
Шам.
Хандар бейнеленген
ақ қағаздар.
Бағалау
парағы.
Қима
қағаздар. Қима
қағаздар.
Сабақтың
ортасы
1
тапсырма
"Жүріп
оқу"
Мұғалім мәтінмен
жұмыстың жүру барысын
түсіндіреді.
2-тапсырма."Бәйге"
Мұғалім
«Қазақ хандығының құрылуы»
туралы learтштпgapps платформасында сұрақ жауап
ашады.
3-тапсырма.
Кескін картамен жұмыс.
Мұғалім кескін карта
таратады
4 тапсырма
"Шеңбер"
әдісі
Мұғалім Wordwall
платформасында сұрақ
жауап
береді
Дескриптор
1. Мәтінді мұқият
оқиды
2. Мәтінді
түсінеді
3.Мәтінді толық
жеткізеді
Оқушылар мәтінді
оқиды,топта талдайды. Топ басшылары топтарды аралап
толықтырады.
Уақыт 15
мин.
Дескриптор
1. Сұрақтың маңыздылығын
түсінеді
2. Сұрақтың жауабын
табады
3.Сұраққа дұрыс жауап
береді
Әр оқушыға ссылка
беріледі, сол бойынша сұрақтарға жауап
береді.
Дескриптор
1. Керей мен Жәнібек
сұлтандардың Жетісуға қоныс аударуы мен Ордасын
талдайды
2. Керей мен Жәнібек
сұлтандардың Жетісуға қоныс аударуы мен Ордасын кескін картада
белгілейді.
3. Керей мен Жәнібек
сұлтандардың Жетісуға қоныс аударуы мен Ордасын кескін картаға
түсіреді.
Оқушылар Керей мен
Жәнібек сұлтандардың Жетісуға қоныс аударуы мен ордасын кескін
картаға түсіреді.
Дескриптор
1. Сұрақтың маңыздылығын
түсінеді
2. Сұрақтың жауабын
табады
3.Сұраққа дұрыс жауап
береді
Әр оқушыға ссылка
беріледі, сол бойынша сұрақтарға жауап
береді.
Топтық
бағалау
Өзара "Жалау" арқылы
бағалау
"Буындар" әдісі
бойынша бағалау.
"Буындар" әдісі
бойынша бағалау. "Буындар" әдісі бойынша
бағалау.
https://learningapps.org/
Кескін
карталар
https://wordwall.net/ru/myactivities
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||


















