|
Бөлім: |
Өркениет: даму ерекшеліктері |
||||||||||||||||||||||
|
Мұғалім: |
Сатыбаева А.А. |
||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
15.01.26ж |
||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 11 «А» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қазақ хандығы дәуіріндегі қоғамдық-саяси ойдың дамуы |
||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.3.1.3 Қазақ хандығы дәуіріндегі тарихи тұлғалардың қоғамдық-саяси идеяларын анықтау; |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қазақ хандығы дәуіріндегі тұлғалардың қоғамдық саяси ой туралы идеяларын анықтайды |
||||||||||||||||||||||
|
Тарихи концепт |
маңыздылық |
||||||||||||||||||||||
|
Құндылық |
ҰЛТТЫҚ МҮДДЕ: |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру кезеңі |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Алдың өткен тақырыпты еске түсіру «Бір сөйлем» Оқушылардың пікірлері қорытындылап, сабақтың тақырыбы, мақсаттары мен бағалау критерийлерімен таныстыру |
Оқушылар өз ойларын ортаға салады. |
ҚБ «кері байланыс» |
Тақырыптық суреттер |
|||||||||||||||||||
|
Жаңа сабақ |
Ж. №1 тапсырма: Оқушылар Қазақ хандығы дәуіріндегі тарихи тұлғалар туралы мәтінді жеке оқып, жұпта сұрақтар төңірегінде талдау жасаңдар. Зерттеу сұрағы? Қазақ хандығы дәуіріндегі тарихи тұлғалардың қоғамдық-саяси идеяларының маңыздылығы неде? 1-жұп Бұхар Жыраудың қоғамдық-саяси идеяларына төменде берілген сұрақтар бойынша талдау жасайды. • Неліктен Бұхар Жырау Абылай ханның Ресей мемлекетін қолдау саясатын мақұлдады? Неліктен Бұхар жыраудың шығармалары XVIII ғасырдағы қазақтардың қоғамдық сана-сезіміне оң әсерін тигізген қуатты идеологиялық күш болып саналды? 2,3,4-жұп Төле, Қазыбек,Әйтеке, билердің қоғамдық-саяси идеяларына төменде берілген сұрақ бойынша талдау жасайды. • Қазақтың танымал билері шешендік сөздері арқылы халыққа қандай идеяларды жеткізгісі келді? • Өзінен гөрі елдің мүддесін жоғары қойған төбе билердің төте шешімінің маңыздылығы неде? ЕБҚ: оқушыға топта қолдау көрсетіледі ІІ тапсырма «Үш жақты күнделік» толтырады.
Талқылау сұрақтар;
|
Оқушылар ақпараттық мәтінмен жұмыс жасайды Оқушылар топтаса отырып тапсырманы орындайды Дескриптор
Қазақ хандығы дәуіріндегі тарихи тұлғалардың қоғамдық-саяси идеяларының маңыздылығын талдайды
Дескриптор: қоғам туралы көзқарасын жазады-4б қорытынды ой жазады-4б ортақ идеяларын жазады-1б
|
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
|
Ақпараттық мәтін
Үлестірмелі қағаздар
Кесте
ҚБ парағы |
|||||||||||||||||||
|
Қорытынды |
Кері байланыс Жалғастырыңыз: Маған ... қызықты болды Бұл ... қиындық туғызды Осы ... мені ойландырды |
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады
|
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
А4, конспект
|
|||||||||||||||||||
|
Үй тапсырмасы |
Қазақ хандары туралы оқып келу |
|
|
|
|||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақ хандығы дәуіріндегі қоғамдық-саяси ойдың дамуы
Қазақ хандығы дәуіріндегі қоғамдық-саяси ойдың дамуы
|
Бөлім: |
Өркениет: даму ерекшеліктері |
||||||||||||||||||||||
|
Мұғалім: |
Сатыбаева А.А. |
||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
15.01.26ж |
||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 11 «А» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қазақ хандығы дәуіріндегі қоғамдық-саяси ойдың дамуы |
||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.3.1.3 Қазақ хандығы дәуіріндегі тарихи тұлғалардың қоғамдық-саяси идеяларын анықтау; |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қазақ хандығы дәуіріндегі тұлғалардың қоғамдық саяси ой туралы идеяларын анықтайды |
||||||||||||||||||||||
|
Тарихи концепт |
маңыздылық |
||||||||||||||||||||||
|
Құндылық |
ҰЛТТЫҚ МҮДДЕ: |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру кезеңі |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Алдың өткен тақырыпты еске түсіру «Бір сөйлем» Оқушылардың пікірлері қорытындылап, сабақтың тақырыбы, мақсаттары мен бағалау критерийлерімен таныстыру |
Оқушылар өз ойларын ортаға салады. |
ҚБ «кері байланыс» |
Тақырыптық суреттер |
|||||||||||||||||||
|
Жаңа сабақ |
Ж. №1 тапсырма: Оқушылар Қазақ хандығы дәуіріндегі тарихи тұлғалар туралы мәтінді жеке оқып, жұпта сұрақтар төңірегінде талдау жасаңдар. Зерттеу сұрағы? Қазақ хандығы дәуіріндегі тарихи тұлғалардың қоғамдық-саяси идеяларының маңыздылығы неде? 1-жұп Бұхар Жыраудың қоғамдық-саяси идеяларына төменде берілген сұрақтар бойынша талдау жасайды. • Неліктен Бұхар Жырау Абылай ханның Ресей мемлекетін қолдау саясатын мақұлдады? Неліктен Бұхар жыраудың шығармалары XVIII ғасырдағы қазақтардың қоғамдық сана-сезіміне оң әсерін тигізген қуатты идеологиялық күш болып саналды? 2,3,4-жұп Төле, Қазыбек,Әйтеке, билердің қоғамдық-саяси идеяларына төменде берілген сұрақ бойынша талдау жасайды. • Қазақтың танымал билері шешендік сөздері арқылы халыққа қандай идеяларды жеткізгісі келді? • Өзінен гөрі елдің мүддесін жоғары қойған төбе билердің төте шешімінің маңыздылығы неде? ЕБҚ: оқушыға топта қолдау көрсетіледі ІІ тапсырма «Үш жақты күнделік» толтырады.
Талқылау сұрақтар;
|
Оқушылар ақпараттық мәтінмен жұмыс жасайды Оқушылар топтаса отырып тапсырманы орындайды Дескриптор
Қазақ хандығы дәуіріндегі тарихи тұлғалардың қоғамдық-саяси идеяларының маңыздылығын талдайды
Дескриптор: қоғам туралы көзқарасын жазады-4б қорытынды ой жазады-4б ортақ идеяларын жазады-1б
|
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
|
Ақпараттық мәтін
Үлестірмелі қағаздар
Кесте
ҚБ парағы |
|||||||||||||||||||
|
Қорытынды |
Кері байланыс Жалғастырыңыз: Маған ... қызықты болды Бұл ... қиындық туғызды Осы ... мені ойландырды |
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады
|
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
А4, конспект
|
|||||||||||||||||||
|
Үй тапсырмасы |
Қазақ хандары туралы оқып келу |
|
|
|
|||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













