|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Қоғамдық-саяси ойдың дамуы |
||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні |
|
||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
20.01.2026 ж. |
||||||||||||||||||||||||
|
Сынып:11 « » |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қазақ хандығы дəуіріндегі қоғамдық-саяси ойдың дамуы |
||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сəйкес оқыту мақсаттары |
11.3.1.3 Қазақ хандығы дəуіріндегі тарихи тұлғалардың қоғамдық-саяси идеяларын анықтау; 11.3.1.2 Қазақстандағы қоғамдық-саяси ойдың дамуына тарихи қайраткерлердің қосқан үлесін бағалау |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қазақ хандығы дəуіріндегі тарихи тұлғаларының қоғамдық-саяси идеяларын түсіну; Қазақстандағы қоғамдық-саяси ойдың дамуына тарихи қайраткерлердің қосқан үлесін бағалау. |
||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Тəуелсіздік жəне Отаншылдық, жауапкершілік, ұлттық бірегейлік. |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің əрекеті |
Оқушының əрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру кезеңі 5 минут |
Амандасу. Сабақты ұйымдастырып, топқа бөлу. 1-топ 2-топ 3-топ Өткен тақырыптан сұрақтар қою
Сұрақ қою арқылы жаңа сабақ тақырыбын ашып алу.
|
Қазақ үйлерді таңдап Топқа бөлінеді.
Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу
Презентацияда сурет қойылып, оқушылар мұғалімнің қойған сұрағына жауап береді. |
ҚБ «Мадақтау сэндвичі» |
https://mektep-ai.com/tools/yurt-divider
Презентация |
|
||||||||||||||||||||
|
Жаңа сабақ 30 минут |
Мұғалім тақырыпты түсіндіреді. Кілт сөзер, хандардың билігіне шолу жасайды.
1-топ Қазақ хандарының қоғамдық-саяси көзқарастары
3-топ Қазақ ақын, жырауларының Қазақ хандығының қоғамдық-саяси өміріне көзқарасы.
2-тапсырма. quizlet.com платформасында карточкамен жұмыс
3-тапсырма. Ақпараттың ақиқат не жалған екенін анықта
|
Оқушылар ақпараттық мəтінмен жұмыс жасайды HIPP әдісі арқылы берілген деректерді талдайды
Тақтада көрсетілген сұрақтарға жауап береді Дескрипторлар: Оқушы (топпен жұмыс барысында): -тарихи мәтіндегі оқиғаның уақытын, тарихи жағдайын анықтайды (H – Historical context); -мәтіннің кімге арналғанын көрсетеді (I – Intended audience); -автордың негізгі мақсатын анықтайды (P – Purpose); -мәтіндегі көзқарасты, ұстанымды айқындайды және түсіндіреді (P – Point of view); -берілген тұлғалардың қоғамдық-саяси идеяларын нақты деректермен дәлелдейді; -өз тобының тақырыбы бойынша қорытынды жасайды. Дескрипторлар: Оқушылар:
Дескриптор: Берілген ақпараттың ақиқат не жалған екенін анықтайды
|
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
5 балл
2-балл
3 балл |
Презентация
Оқулық Үлестірмелі қағаздар
Карточки §25-26 Қазақ хандығы дәуіріндегі қоғамдық-саяси ойдың дамуы (11-cынып) | Quizlet
ҚБ парағы |
|
||||||||||||||||||||
|
Қорытынды 7 мин
|
3Д кубпен жұмыс. Delightex Edu бағдарламасын қосып, көрсетілген Qr кодпен кіреді
Кері байланыс. https://mektep-ai.com/tools/traffic-light
|
|
|
|
|
||||||||||||||||||||
|
Үй жұмысы
|
Зерттеу жұмысы |
|
|
|
|
||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақ хандығы дəуіріндегі қоғамдық-саяси ойдың дамуы
Қазақ хандығы дəуіріндегі қоғамдық-саяси ойдың дамуы
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Қоғамдық-саяси ойдың дамуы |
||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні |
|
||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
20.01.2026 ж. |
||||||||||||||||||||||||
|
Сынып:11 « » |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қазақ хандығы дəуіріндегі қоғамдық-саяси ойдың дамуы |
||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сəйкес оқыту мақсаттары |
11.3.1.3 Қазақ хандығы дəуіріндегі тарихи тұлғалардың қоғамдық-саяси идеяларын анықтау; 11.3.1.2 Қазақстандағы қоғамдық-саяси ойдың дамуына тарихи қайраткерлердің қосқан үлесін бағалау |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қазақ хандығы дəуіріндегі тарихи тұлғаларының қоғамдық-саяси идеяларын түсіну; Қазақстандағы қоғамдық-саяси ойдың дамуына тарихи қайраткерлердің қосқан үлесін бағалау. |
||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Тəуелсіздік жəне Отаншылдық, жауапкершілік, ұлттық бірегейлік. |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің əрекеті |
Оқушының əрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру кезеңі 5 минут |
Амандасу. Сабақты ұйымдастырып, топқа бөлу. 1-топ 2-топ 3-топ Өткен тақырыптан сұрақтар қою
Сұрақ қою арқылы жаңа сабақ тақырыбын ашып алу.
|
Қазақ үйлерді таңдап Топқа бөлінеді.
Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу
Презентацияда сурет қойылып, оқушылар мұғалімнің қойған сұрағына жауап береді. |
ҚБ «Мадақтау сэндвичі» |
https://mektep-ai.com/tools/yurt-divider
Презентация |
|
||||||||||||||||||||
|
Жаңа сабақ 30 минут |
Мұғалім тақырыпты түсіндіреді. Кілт сөзер, хандардың билігіне шолу жасайды.
1-топ Қазақ хандарының қоғамдық-саяси көзқарастары
3-топ Қазақ ақын, жырауларының Қазақ хандығының қоғамдық-саяси өміріне көзқарасы.
2-тапсырма. quizlet.com платформасында карточкамен жұмыс
3-тапсырма. Ақпараттың ақиқат не жалған екенін анықта
|
Оқушылар ақпараттық мəтінмен жұмыс жасайды HIPP әдісі арқылы берілген деректерді талдайды
Тақтада көрсетілген сұрақтарға жауап береді Дескрипторлар: Оқушы (топпен жұмыс барысында): -тарихи мәтіндегі оқиғаның уақытын, тарихи жағдайын анықтайды (H – Historical context); -мәтіннің кімге арналғанын көрсетеді (I – Intended audience); -автордың негізгі мақсатын анықтайды (P – Purpose); -мәтіндегі көзқарасты, ұстанымды айқындайды және түсіндіреді (P – Point of view); -берілген тұлғалардың қоғамдық-саяси идеяларын нақты деректермен дәлелдейді; -өз тобының тақырыбы бойынша қорытынды жасайды. Дескрипторлар: Оқушылар:
Дескриптор: Берілген ақпараттың ақиқат не жалған екенін анықтайды
|
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
5 балл
2-балл
3 балл |
Презентация
Оқулық Үлестірмелі қағаздар
Карточки §25-26 Қазақ хандығы дәуіріндегі қоғамдық-саяси ойдың дамуы (11-cынып) | Quizlet
ҚБ парағы |
|
||||||||||||||||||||
|
Қорытынды 7 мин
|
3Д кубпен жұмыс. Delightex Edu бағдарламасын қосып, көрсетілген Qr кодпен кіреді
Кері байланыс. https://mektep-ai.com/tools/traffic-light
|
|
|
|
|
||||||||||||||||||||
|
Үй жұмысы
|
Зерттеу жұмысы |
|
|
|
|
||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз



















