Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
6.4 Қазақ хандығының XVI - XVII ғасырлардағы дамуы |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып:6 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Қазақ хандығының әлеуметтік құрылымы. Зерттеу сұрағы: Әлеуметтік топтар қазақ қоғамында қандай рөл атқарды? |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.1.2.1 Қазақ хандығындағы әлеуметтік топтардың орнын анықтау; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
-Оқушылар қазақ хандығындағы әлеуметтік топ өкілдерін құрылымын біледі; -Қазақ хандығындағы әлеуметтік топтарының атқаратын қызметін анықтайды; |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Ұйымдастыру кезеңі
5мин |
Амандасу. Психологиялық ахуал қалыптастыру «Жұлдызды тілек» «Суреттер сөйлейді» оқушыларға суреттер топтамасы ұсынылады. Суретте не көріп тұрмыз? Осы суреттерден біздін сабағымызға байланысты қандай тақырып шығаруға болады? Сабақ тақырыбын, оқу мақсатымен таныстырады, бағалау критерийлерін таныстыру. |
Оқушылар өз жауаптарын ұсынады |
мадақтау |
Мұғалім презентациясы Суреттер |
|||
|
Жаңа сабақ 15мин
12мин
10мин |
Тақырыптық видео ұсынылады Мәтінмен жұмыс 1 – тапсырма : топтық «Шахмат» әдісі Дәстүрлі қазақ қоғамындағы ақсүйек пен қарасүйек өкілдерін ажырытыңыз
2 тапсырма: жеке «Сәйкестендіру» Қазақ хандығындағы әлеуметтік топтарының атқаратын қызметін анықта
3 тапсырма : жұптық жұмыс «Венн диаграмма» Кешегі мен бүгінгі қоғамдағы әлеуметтік өзгерістер мен ұқсастықтарды анықтаңыз Кешегі қоғам Бүгінгі қоғам
|
Оқушылар ұжым болып мәтінмен жұмыс жасайды. Ақсүйек пен қарасүйек топтарын топтастырады.
Оқушылар әлеуметтік топтардың орнын анықтап, сәйкестендіреді
Оқушылар кешегі мен бүгінгі қоғамдағы әлеуметтік өзгерістер мен ұқсастықтарды табады
|
Дескриптор: -Екі дұрыс жауапқа бір балл -Ақсүйек , қарасүйек топ өкілдерін ажыратады, уақытты тиімді пайдаланады Жалпы балл/ 5 балл/ ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады Дескриптор: -Екі дұрыс жауапқа бір балл - Қазақ хандығындағы әлеуметтік топтарының атқаратын қызметін сәйкестендіреді Жалпы балл/ 3 балл/
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
Дескриптор: - Кешегі мен бүгінгі қоғамдағы әлеуметтік өзгерістер мен ұқсастықтарды анықтайды / 2балл/ ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады |
қосымша ақпараттар https://wordwall.net/ru/resource/55289963
Левшин А.И. Описание киргиз-казачьих, или киргиз-кайсацких, орд и степей. – Алматы: «Санат», 1996. https://wordwall.net/ru/resource/55274680
|
|||
|
Қорытынды 3мин Үй тапсырмасы |
Кері байланыс «Банкомат» әдісі
Бағалау жүргізіледі Тақырып бойынша 3 тест тапсырмаларын құрастыру
|
Оқушылар кері байланыс береді |
1-10 балдық бағалау |
Карточка, банкомат ұяшығы, А4, конспект
|

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақ хандығының әлеуметтік құрылымы.
Қазақ хандығының әлеуметтік құрылымы.
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
6.4 Қазақ хандығының XVI - XVII ғасырлардағы дамуы |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып:6 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Қазақ хандығының әлеуметтік құрылымы. Зерттеу сұрағы: Әлеуметтік топтар қазақ қоғамында қандай рөл атқарды? |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.1.2.1 Қазақ хандығындағы әлеуметтік топтардың орнын анықтау; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
-Оқушылар қазақ хандығындағы әлеуметтік топ өкілдерін құрылымын біледі; -Қазақ хандығындағы әлеуметтік топтарының атқаратын қызметін анықтайды; |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Ұйымдастыру кезеңі
5мин |
Амандасу. Психологиялық ахуал қалыптастыру «Жұлдызды тілек» «Суреттер сөйлейді» оқушыларға суреттер топтамасы ұсынылады. Суретте не көріп тұрмыз? Осы суреттерден біздін сабағымызға байланысты қандай тақырып шығаруға болады? Сабақ тақырыбын, оқу мақсатымен таныстырады, бағалау критерийлерін таныстыру. |
Оқушылар өз жауаптарын ұсынады |
мадақтау |
Мұғалім презентациясы Суреттер |
|||
|
Жаңа сабақ 15мин
12мин
10мин |
Тақырыптық видео ұсынылады Мәтінмен жұмыс 1 – тапсырма : топтық «Шахмат» әдісі Дәстүрлі қазақ қоғамындағы ақсүйек пен қарасүйек өкілдерін ажырытыңыз
2 тапсырма: жеке «Сәйкестендіру» Қазақ хандығындағы әлеуметтік топтарының атқаратын қызметін анықта
3 тапсырма : жұптық жұмыс «Венн диаграмма» Кешегі мен бүгінгі қоғамдағы әлеуметтік өзгерістер мен ұқсастықтарды анықтаңыз Кешегі қоғам Бүгінгі қоғам
|
Оқушылар ұжым болып мәтінмен жұмыс жасайды. Ақсүйек пен қарасүйек топтарын топтастырады.
Оқушылар әлеуметтік топтардың орнын анықтап, сәйкестендіреді
Оқушылар кешегі мен бүгінгі қоғамдағы әлеуметтік өзгерістер мен ұқсастықтарды табады
|
Дескриптор: -Екі дұрыс жауапқа бір балл -Ақсүйек , қарасүйек топ өкілдерін ажыратады, уақытты тиімді пайдаланады Жалпы балл/ 5 балл/ ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады Дескриптор: -Екі дұрыс жауапқа бір балл - Қазақ хандығындағы әлеуметтік топтарының атқаратын қызметін сәйкестендіреді Жалпы балл/ 3 балл/
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
Дескриптор: - Кешегі мен бүгінгі қоғамдағы әлеуметтік өзгерістер мен ұқсастықтарды анықтайды / 2балл/ ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады |
қосымша ақпараттар https://wordwall.net/ru/resource/55289963
Левшин А.И. Описание киргиз-казачьих, или киргиз-кайсацких, орд и степей. – Алматы: «Санат», 1996. https://wordwall.net/ru/resource/55274680
|
|||
|
Қорытынды 3мин Үй тапсырмасы |
Кері байланыс «Банкомат» әдісі
Бағалау жүргізіледі Тақырып бойынша 3 тест тапсырмаларын құрастыру
|
Оқушылар кері байланыс береді |
1-10 балдық бағалау |
Карточка, банкомат ұяшығы, А4, конспект
|

шағым қалдыра аласыз














