Қазақ мемлекеттілігінің кеңестік түрі

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Қазақ мемлекеттілігінің кеңестік түрі

Материал туралы қысқаша түсінік
Материал туралы қысқаша түсінік Бұл әдістемелік әзірлеме «Қазақ мемлекеттілігінің кеңестік түрі» тақырыбында жасалынды. «Қазақ мемлекеттілігінің кеңестік түрі» тақырыбы «Мемлекет, соғыс және революциялар тарихынан» бөліміне кіреді, Оқытуда интерактивті, жаңа технологиялар қолданылады. Және оқушылардың сабақта белсенділігін арттыру мақсатында түрлі әдістер қолданылды. Олар: «Мозаикалық оқыту » әдісі, «Бір жағынан’ ‘Басқа жағынан’» әдісі, «Сәйкестікті табу» стратегиясы «Миға шабуыл», «Шағын тарихи әңгіме», «Ойлан, тап»әдістері.
Материалдың қысқаша нұсқасы
Модуль / Пән
Бөлім / кіші бөлім
Сабақ тақырыбы
Мұғалім

Жалпы мәліметтер

Сабақ түрі
Мақсаттары, міндеттері
Күтілетін нәтижелер

"Қазақстан тарихы"
(қоғамдық-гуманитарлық бағыт)
3.Мемлекет, соғыс және революциялар тарихынан
3.4.3 тақырып. Қазақ мемлекеттілігінің кеңестік
түрі
күні: « »____2024
Тлекметова Гульнар
күні: « »____2024
Болысбековна
күні: « »____2024
күні: « »____2024
күні: « »____2024
Курс 1 группа
МІ 23-7,
МІ 23-8,
МІ 23-9,
МІ 23-10,
МІ 23-02.
Жаңа білімді игеру
Қазақ мемлекеттілігінің кеңестік түрі кезеңіндегі
қоғамдық-саяси дамуындағы жетістіктері мен
қарама-қайшылықтарын талдау;
1)«Автономдық кеңес республикасы», «кеңес
одағы республикасы», «унитарлы мемлекет»
ұғымдарын
пайдалану
арқылы
Қазақ
мемлекеттілігінің кеңестік түрін талдау;
2)Кеңестік кезеңдегі Қазақстанның қоғамдықсаяси дамуының жетістіктерін сипаттайды;
3)Қазақстанның кеңестік кезеңдегі қоғамдық-саяси
дамуындағы қайшылықтардың себебін анықтайды.
Сабақ барысы

Сабақтың
жоспарлан
ған
кезеңдері
Сабақтың
ортасы
(Түсіну
кезеңі)

Сабақта жоспарланған іс-шаралар

I. сыныпты ұйымдастыру.
- Білім алушылардың сабаққа қатысуын түгендеу
Мозаикалық оқыту әдісі – бұл оқытуды
құрылымдаудың, сондай-ақ жұмыс көлемін бөлудің
пайдалы техникасы. Топтың әр мүшесінен жалпы
тапсырманың нақты бір бөлігін оқып әрі орындау
кезінде жауапты болуын талап етеді. Содан кейін
топтың әр мүшесі жалпы тапсырманы аяқтау үшін
бастапқы тобына қайта оралады .
II. Тірек білімді өзектендіру. Деректермен жұмыс.
Салыстырыңдар. (жұптық жұмыс)
Жұпта оқушылар деректермен жұмыс жасап,

Ресурстар

Қазақстан
тарихы,
10-сынып,
З.А.Жандо
сова.

Мемлекеттік егемендікті қалпына келтіру
жолындағы қазақ халқының күресінің ұқсастығы
мен айырмашылығын анықтап, «‘Бір жағынан’
‘Басқа жағынан’» әдісі арқылы салыстырып
талдайды.

Сабақтың
ортасы
(Түсіну
кезеңі)

Білім алушыларды сабақтың тақырыбымен мақсаттарымен
таныстыру.
III. Жаңа материалды зерттеу
«Миға шабуыл» әдісі
1-тапсырма Дерекпен жұмыс. Талдаңдар. (топтық
Қосымша
жұмыс)
1
Қазақ мемлекеттілігінің кеңестік түрі кезеңіндегі
қоғамдық-саяси дамуындағы жетістіктері мен қарамақайшылықтарын талдап, жіктеу.
Мәтінмен жұмыс.
«Автономдық кеңес республикасы», «кеңес одағы
республикасы», «унитарлы мемлекет» ұғымдарын
пайдалану арқылы Қазақ мемлекеттілігінің кеңестік түрін
талдайды.
ЕББҚ студенттеріне арналған тапсырма: Мәтіннен «Автономдық кеңес республикасы», «кеңес одағы
республикасы», «унитарлы мемлекет» ұғымдарын тауып,
жазады.
2-тапсырма (жұптық жұмыс)
Қосымша
Зерттеу сұрақтары:
2
Кеңестік кезеңдегі Қазақстанның қоғамдық-саяси жүйесін
сипаттайды;
- Кеңестік кезеңдегі Қазақстанның қоғамдық-саяси
дамуының жетістіктеріне тоқталады;
- Қазақстанның кеңестік кезеңдегі қоғамдық-саяси
дамуындағы қайшылықтардың себебін анықтайды.
ЕББҚ студенттеріне арналған тапсырма: Мәтіннен Кеңестік кезеңдегі Қазақстанның қоғамдық-саяси жүйе
туралы жазады.
3-тапсырма «Шағын тарихи әңгіме»
Оқушыларға Қазақ мемлекеттілігінің кеңестік түрі
кезеңіндегі суреттер топтамасы ұсынылады. Суреттер
желісі бойынша шағын тарихи әңгіме құрастыру
тапсырылады.

Қосымша
3

Сабақтың
соңы

ЕББҚ студенттеріне арналған тапсырма: Мәтінді қолдана
отырып суреттердің біріне дерек айтады.
IV. Жаңа материалды бекіту
«Сәйкестікті табу» стратегиясы.
Берілген сілтемеге өтіп қазақ мемлекеттілігінің кеңестік
түрі анықтайды.
Мұғалімнің бақылау картасы
ТАӘ

Үй
жұмысн
а кесте
толтыру

Мәтінме
н жұмыс

Жұптық
жұмыс

Суретке
байланыс
ты дерек
келтіру

Сәйкесте
ндіру
тапсырм
асын
орындау

Рефлексия
«3,2,1»

әдісі арқылы кері байланыс

1.Маған ұнаған
нәрсе
2. Есімде қалған
нәрсе
3.Тақырып
бойынша
1

сұрақ

V. Үй тапсырмасы:
1. « Қазақ мемлекеттілігінің кеңестік түрі » мәтіннен
тауып сипаттап жазу ; (ЕББҚ бар білім алушылар
үшін)
2. « Қазақ мемлекеттілігінің кеңестік түрі »
тақырыбында хронологиялық кесте жасаңдар.

https://quizl
et.com/689
814034/live
?type=chec
kpoint
Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
pdf
17.02.2024
1257
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі